sbus sprejemnik

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Pingi
Tekmovalec
Prispevkov: 401
Pridružen: 22 Nov 2004, 12:28
Kraj: Selnica ob Dravi

sbus sprejemnik

Odgovor Napisal/-a Pingi »

Lep pozdrav.

Se opravičujem, če bo moje vprašanje butasto, ampak malce (no kar zelo) sem zarjavel kar se modelarstva tiče, sploh elektronike. :-?
Zanima me ali je sploh možno uporabiti sbus sprejemnik v klasičnem "avionu" z dvema servoma (smer,višina) in "reglerjem" !?
Nič ne najdem pametnega pri iskanju po internetu (najverjetneje ne znam poiskati pravih odgovorov).

Lep dan,
Domen
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
- Albert Einstein
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Re: sbus sprejemnik

Odgovor Napisal/-a maki »

lažje bi bilo če bi napisal s čem razpolagaš (firma, tip naprave), načeloma pa so sprejemniki "univerzalni" in imajo en "poseben" izhod (sbus, udi itn.). Ostali izhodi so klasični, za servomotorje.
So pa tudi izjeme npr. za drone kjer je sprejemnik brez izhodov za servomotorje (jeti rsat za drone) kjer vsa komunikacija poteka preko enega izhoda.
lp
B.
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: sbus sprejemnik

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Je možno SBUS uporabiti s servomotorji, vendar rabiš "SBUS TO PWM DECODER"... to je posebna ploščica ki jo proizvajalci sprejemnikov prodajajo, ki razbije SBUS na posamezne kanale za uporabo s servoti :)
Primer: https://hobbyking.com/en_us/frsky-4-cha ... tore=en_us
LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
sharkpade
Tekmovalec
Prispevkov: 338
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:40
Kraj: Logatec

Re: sbus sprejemnik

Odgovor Napisal/-a sharkpade »

Možno je tudi priklopiti Sbus servomotorje. Corona ima take kot primer.

lp

Miha
Vse je relativno :D
Odgovori

Vrni se na RV naprave