MODELCRAFT MC SPORT RX

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
celjan40
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 28 Jul 2014, 21:07

MODELCRAFT MC SPORT RX

Odgovor Napisal/-a celjan40 »

Reely carbon fighter 1:6 30ccm 4x4, kateri ima še 40MHz sprejemnik, kar za samo delovanje nima neke veze, jo pa ima nekaj drugega, česar ne vem zagotovo, glede na to, da teh sprejemnikov ni, oz. so in če ni kriv 30€ kar veliko za stran vržt.

Namreč, kaj se dogaja - ko avto ni prižgan, dela vse OK, ko je pa avto prižgan, se pa ob polnih obratih zmeša servotama. Začneta se obnašati kot brisalca na avtu, iz ene točke v drugo. Si predstavljaš kako gre avto? Krmilnik volana sicer ni tok občutljiv, je pa plina in zavore. In pol motor ne dobi niti polnih obratov, ko mu, po moje zarad tresljajev, servo odvzame plin nenadzorovano, in potem mu ga zopet doda, in odvzame, itd.

Je že imel kdo tak problem in kako ga je rešil? ali je morda zagotovo rx modul?
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: MODELCRAFT MC SPORT RX

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Mogoče te matrajo motnje vžigalnega sistema. Saj vsi vemo, da se za iskrenje svečke pri dvo in štiritaktnih motorjih uporablja tuljava, ki napravi visoko napetost za preskok iskre na kontaktih svečke. Mogoče poskusi sprejemnik premikati po modelu in poglej če se po novih postavitvah sprejemnika ta napaka še zmeraj pojavlja.
pomembno je tudi kako imaš postavljeno anteno srpejemnika, saj se motnje ponavadi inducirajo ravno tam.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
celjan40
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 28 Jul 2014, 21:07

Re: MODELCRAFT MC SPORT RX

Odgovor Napisal/-a celjan40 »

Sem odprl predalček in dal ven sprejemnik in preiskusil in je bilo OK. Potem spravim nazaj v predal in poiskusim, tudi OK. Potem še 1x poiskusim čez nekaj časa in ni več OK! Po moje je problem, ko je sprejemnik nekaj časa prižgan, se to pojavi. Očitno, ko je prižgan 5 min. se nekaj ali segreje ali kaj vem. Moram še to 1x preiskusiti čez kakšno uro. Takoj po prižigu in čez 10 min, ko je prižgan sprejemnik.

Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
maco0211
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 07 Mar 2011, 13:18
Kraj: M.S.

Re: MODELCRAFT MC SPORT RX

Odgovor Napisal/-a maco0211 »

Probaj menjati qvarce sem imel isti problem ker so mi prekinjali
celjan40
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 28 Jul 2014, 21:07

Re: MODELCRAFT MC SPORT RX

Odgovor Napisal/-a celjan40 »

Aha! Sedaj sem ugotovil sledeče: prižgan sprejemnik in ugasnjen oddajnik in z ali brez kristala v sprejemniku, prižganem seveda, ko ga frknem, se začneta servota premikat, naprej/nazaj, poljubno od vsakega ponovnega frka. Torej?
Uporabniški avatar
maco0211
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 07 Mar 2011, 13:18
Kraj: M.S.

Re: MODELCRAFT MC SPORT RX

Odgovor Napisal/-a maco0211 »

Kot ti pravim sumim na kristale
celjan40
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 28 Jul 2014, 21:07

Re: MODELCRAFT MC SPORT RX

Odgovor Napisal/-a celjan40 »

maco0211 napisal/-a:Kot ti pravim sumim na kristale
Če pa vzamem kristal iz sprejemnika in trkam po njem in isto ob trku servota muvata?
Odgovori

Vrni se na RV naprave