Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Uporabniški avatar
Zaunkönig
Profesor
Prispevkov: 1473
Pridružen: 20 Feb 2012, 09:51
Kraj: Ljubljana

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a Zaunkönig »

Ja ne vem, vsi smo videli ta video, pa nihče ni našel takih napak in površnosti na svoji. Vsaj na RCN forumu ne. Se šušlja da tale Jing jong dela pri futabi :lol:
DS Day - Velika Planina Official Video ... Welcome to the Dark Side

https://youtu.be/OAtj3f9Wsv0
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

To je antipropaganda iz strani konkurence, klasika
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Zanima me kje bi lahko kupil Graupner komando fizično po trenutno ugodni ceni...Lindinger sem opazil ima recimo trenutno znižanja. Ali je še kakšna podobna trgovina v "okolici"? :D

Hvala za odgovor,
Lep pozdrav,
Martin.
Sx-TIN
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

tomaz234 napisal/-a:To je antipropaganda iz strani konkurence, klasika
Graupner tega res ne rabi, sami dovolj zavozijo.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a gusar »

T-I-N napisal/-a:Živjo!

Zanima me kje bi lahko kupil Graupner komando fizično po trenutno ugodni ceni...Lindinger sem opazil ima recimo trenutno znižanja. Ali je še kakšna podobna trgovina v "okolici"? :D

Hvala za odgovor,
Lep pozdrav,
Martin.
https://www.d-m-t.at/

(kupiš..imam še zapakirano mz-24)
MKM
BorisG
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 04 Maj 2016, 09:40

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a BorisG »

Zdravo, pred kratkim sem nabavil komando mz 10 za potrebe učitelj učenec; kao najcenejša varianta za povezavo z mc 16 preko wireless.
Problem pa je ta, da komanda mz 10 dela kot učitelj brez problema, ko pa jo nastavim v način učenec se pravi mc 16 je učitelj pa sicer mc 16 na bind pokaže ok na mz 10 pa graupner logo utripa, torej se izgubi povezava.
Kako rešiti problem. Hvala
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Hmm ker je od zadnje verzije oddajnikov Graupner minilo kar nekaj let, me zanima ali je na vidiku že kaj novega, ki bo kmalu v prodaji? Sicer nevem kaj bi lahko na nove oddajnike sploh dodali kar se tehnologije tiče. Ali je že kaj govoric? :D
Sx-TIN
Uporabniški avatar
TheYoungFlyer
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 23 Feb 2017, 20:28

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a TheYoungFlyer »

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup graupnerjeve MZ-12. Verjetno jo bom kupil kar na lindingerju, ker je najbolj poceni. Zanima pa me, če je vse vredu, saj pride z GR-16L receiverjem. A se ga da bind-at z MZ-12 Hott? :D
Hvala!

https://www.lindinger.at/en/?sViewport= ... arch=MZ-12

Sem šele začel z RC modelarstvom, do sedaj pa sem že 4 leta v prostoleteči kategoriji.

Lp!
Uporabniški avatar
Zaunkönig
Profesor
Prispevkov: 1473
Pridružen: 20 Feb 2012, 09:51
Kraj: Ljubljana

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a Zaunkönig »

Vse Hott sprejemnike lahko bindaš. Mi je pa zanimivo da je k 6 kanalni napravi priložen 8 kanalni sprejemnik. A jim je GR12 zmanjkal :D
DS Day - Velika Planina Official Video ... Welcome to the Dark Side

https://youtu.be/OAtj3f9Wsv0
Uporabniški avatar
TheYoungFlyer
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 23 Feb 2017, 20:28

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a TheYoungFlyer »

Hvala za odgovor! Ma verjetno jim ni zmanjkal, ker ga prodajajo skupaj z MZ-12 že vsaj 1 leto. Hvala!

LpM
sistem
Freak
Prispevkov: 567
Pridružen: 08 Jul 2014, 18:12
Kraj: Okolica Pernice

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a sistem »

Ima mogoče kdo že kakšno informacijo, če namerava priti iz graupnerja kakšna boljša komanda. Trenutno imam mz 24 nadgrajeno v PRO.
Nič bat, samo žgat.
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

hey, a si se jo že naveličal ali nisi zadovoljen?imam 24mz odkar je prišla ven, kakšna je razlika če jo nadgradiš v pro?
lp
sistem
Freak
Prispevkov: 567
Pridružen: 08 Jul 2014, 18:12
Kraj: Okolica Pernice

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a sistem »

Moje osebno mnenje. Meniji so preglednejsi. Funkcije so malo drugac grupirane. Dosti več opcij. Zdaj imaš zraven še za drone...

Odzivna je isto po menijih.

Meni ni žal da sem si jo posodobil. So navodila kar jasna ter iz USA ti pošljejo tablice za nalepit v tej ceni.
Nič bat, samo žgat.
sistem
Freak
Prispevkov: 567
Pridružen: 08 Jul 2014, 18:12
Kraj: Okolica Pernice

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a sistem »

Nič bat, samo žgat.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a gusar »

sistem napisal/-a: 16 Dec 2017, 22:59 Moje osebno mnenje. Meniji so preglednejsi. Funkcije so malo drugac grupirane. Dosti več opcij. Zdaj imaš zraven še za drone...

Odzivna je isto po menijih.

Meni ni žal da sem si jo posodobil. So navodila kar jasna ter iz USA ti pošljejo tablice za nalepit v tej ceni.
mi lahko poveš oz. pošlješ link s katerim programom si to posodobil :whistle:
lp
MKM
Ernest
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 06 Jun 2003, 14:51
Kraj: Maribor

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a Ernest »

gusar napisal/-a: 04 Mar 2018, 13:36
sistem napisal/-a: 16 Dec 2017, 22:59 Moje osebno mnenje. Meniji so preglednejsi. Funkcije so malo drugac grupirane. Dosti več opcij. Zdaj imaš zraven še za drone...

Odzivna je isto po menijih.

Meni ni žal da sem si jo posodobil. So navodila kar jasna ter iz USA ti pošljejo tablice za nalepit v tej ceni.
mi lahko poveš oz. pošlješ link s katerim programom si to posodobil :whistle:
lp

Sedaj imajo tudi na nemški strani možnost nadgradnje brez pošiljanja naprave na servis:
https://www.graupner.de/Upgrade-auf-Sof ... 06.UPDATE/

sam sem pred časom uporabil ameriško stran - je še vedno malo ceneje:
https://www.graupnerusa.com/Firmware-up ... O.UPD.html
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a gusar »

Ernest napisal/-a: 05 Mar 2018, 15:29
gusar napisal/-a: 04 Mar 2018, 13:36
sistem napisal/-a: 16 Dec 2017, 22:59 Moje osebno mnenje. Meniji so preglednejsi. Funkcije so malo drugac grupirane. Dosti več opcij. Zdaj imaš zraven še za drone...

Odzivna je isto po menijih.

Meni ni žal da sem si jo posodobil. So navodila kar jasna ter iz USA ti pošljejo tablice za nalepit v tej ceni.
mi lahko poveš oz. pošlješ link s katerim programom si to posodobil :whistle:
lp

Sedaj imajo tudi na nemški strani možnost nadgradnje brez pošiljanja naprave na servis:
https://www.graupner.de/Upgrade-auf-Sof ... 06.UPDATE/

sam sem pred časom uporabil ameriško stran - je še vedno malo ceneje:
https://www.graupnerusa.com/Firmware-up ... O.UPD.html
Hvala....sprejemnikov verjetno ni potrebno nadgrajevati?

lp
MKM
Mikael
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 23 Mar 2014, 12:15
Kraj: Ljubljana

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a Mikael »

Pozdravljeni,

gledam MZ-12 PRO in po večini vidim, da ni nikjer na zalogi, poleg tega je ta komanda že nekaj časa zunaj... se morda pričakuje, da bo v prihodnjem letu izdana nova verzija?
Uporabniški avatar
drejc
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 02 Okt 2004, 10:13
Kraj: Sl.Gradec

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a drejc »

Pozdravljeni,

želel bi povezati RC (Jeti DC 16 - kot učitelj) na RC (Graupner MZ-12 PRO - kot učenec), in sicer po tem videu https://www.youtube.com/watch?v=_1EKIr9Akk8

Po tem videu sem:
- iz RC DC16 iz izhoda (PPM) potegnil kabel, in sicer PIN 1(je prazen), PIN 2(je +), PIN 3(je -), PIN 4( je PPM signal output)
- nato ta kabel povezal s sprejemnikom Graupner GR-16 na 8 kanal (+ na +; - na -, S na S)
- v RC MZ 12 nastavil pod CH out type: SUMO 08
- v RC DC 16 nastavil pod Select Model/Functions Assignment nastavitve, kot je to prikazano v videu

RC MZ-12 se ne poveže z jetijem. Ali je možno RC MZ-12 PRO (kot učenec) povezati na jetija (kot učitelj) ? Ali mogoče kdo zna narediti to povezavo?
jumbo747
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 25 Apr 2010, 01:29
Kraj: Lenart

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a jumbo747 »

Pozdravljen
Da, to zna zagotovo moj prijatl Matija, z psevdonimom "sistem" na forumu, on je uporabljal dotično kombinacijo. Kontaktiraj ga, pa ti bo razložil.
Lp Silvo
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

Pozdravljeni. Imam težave pri zagono mz 16.Do zdaj imam shranjenih 12 modelov, delovalo brez napake. Vedno se zagnala normalno. Zdaj sem kupil sprejemnika falcon 12+ in gr 24 pro. Oba imata gyro in vario. Nastavlam en model se igram z programiranjem modov za gyro. Vse deluje normalno. Povezava itd. Ugasnem komando. Glej ga zlomka, naslednji dan grem na pisto, da preiskusim sprejemnik gyro pri letenjo.Vklopim komandu, in šok. Komanda zmrzne, ne zažene se dokonca. Izklopim vklopim, vzamem napajanje težava ostaja ista. Vedno tik pred, da se popolnoma vklopi zmrzne. Pustim tako, po 30min kr naenkrat slisim zvok in ona se vklopi. Deluje normalno. Prestavim na drug model, izsklopim komando. Vklopim nazaj normalno se vklopi. Prestavim nazaj na model z gyro sprejemniko. In tezava se spet ponovi in rabi 30min da se vklopi. Kaj mi svetujete v čem je težava. Zamenjal sem že tudi, sd kartico komandi. Težava ostaja.
rutnikb
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Avg 2012, 21:33

Re: Graupner MZ-10, 12, 18, 24 (MZ serija)

Odgovor Napisal/-a rutnikb »

Pozdravljeni. Imam težave pri zagono mz 16.Do zdaj imam shranjenih 12 modelov, delovalo brez napake. Vedno se zagnala normalno. Zdaj sem kupil sprejemnika falcon 12+ in gr 24 pro. Oba imata gyro in vario. Nastavlam en model se igram z programiranjem modov za gyro. Vse deluje normalno. Povezava itd. Ugasnem komando. Glej ga zlomka, naslednji dan grem na pisto, da preiskusim sprejemnik gyro pri letenjo.Vklopim komandu, in šok. Komanda zmrzne, ne zažene se dokonca. Izklopim vklopim, vzamem napajanje težava ostaja ista. Vedno tik pred, da se popolnoma vklopi zmrzne. Pustim tako, po 30min kr naenkrat slisim zvok in ona se vklopi. Deluje normalno. Prestavim na drug model, izsklopim komando. Vklopim nazaj normalno se vklopi. Prestavim nazaj na model z gyro sprejemniko. In tezava se spet ponovi in rabi 30min da se vklopi. Kaj mi svetujete v čem je težava. Zamenjal sem že tudi, sd kartico komandi. Težava ostaja.
Odgovori

Vrni se na RV naprave