Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

bow11 napisal/-a:Saj tale FrSky X9D Taranis in X8R Rx mi je kar všeč ampak je ni v EU za dobiti.

Lp bow.
Poskusi še giantshark.co.uk Tam imajo dosti fr-sky robe po zmernih cenah, užitno poštnino in odpošljejo še isti dan .
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Pisk
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 06 Feb 2005, 19:59
Kontakt:

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Pisk »

rc-ryder napisal/-a:
bow11 napisal/-a:Saj tale FrSky X9D Taranis in X8R Rx mi je kar všeč ampak je ni v EU za dobiti.

Lp bow.
Poskusi še giantshark.co.uk Tam imajo dosti fr-sky robe po zmernih cenah, užitno poštnino in odpošljejo še isti dan .
Lp
Jaz sem jo vzel na giantshark.co.uk, pa ni bilo nobenega problema. Prišla je v treh dneh, skupaj s poštnino pa je bila cena nekaj pod 200 eur. Le za EU vtikač za polnilec vprašaj. Jaz nisem bil pozoren, pa so mi UK poslali (no, pa sem na dx kupil še adapter za dva dolarja).
Nepomembna osebna modelarska stran: http://leti-leti.splet.arnes.si/
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a FRIC »

Tudi jaz imam eno vprašanje.

Zadnje čase se vse pogosteje zabavam z micro heliji in pri večini (če vzameš samo model) je potrebno imeti RV napravo z DSM2/DSMX signalom.
Zanima me ali obstaja kakšen modul, ki je kompatibilen za graupner mx12 35MHz kot je naprimer FrSky DHT-U.

Hvala za kakršnokoli informacijo.
matej555
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 04 Nov 2013, 18:59
Kraj: radeče

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a matej555 »

Odločam se med napravo frsky taranis, hitec flash7 in pa spektrum dx8.
Kaj mi vi priporočate?
LP
Matej
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

FRIC napisal/-a:Tudi jaz imam eno vprašanje.

Zadnje čase se vse pogosteje zabavam z micro heliji in pri večini (če vzameš samo model) je potrebno imeti RV napravo z DSM2/DSMX signalom.
Zanima me ali obstaja kakšen modul, ki je kompatibilen za graupner mx12 35MHz kot je naprimer FrSky DHT-U.

Hvala za kakršnokoli informacijo.
Če se prav spomnim naj bi bila Hobby Kingova Orange linija kompatibilna z DSM2. Pri njih dobiš tudi ustrezen TX modul.
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a FRIC »

Hvala za odgovor. Sem že gledal tole zadevo, ne vem pa ali ga lahko povežem z Graupner mx-12.

Sedaj me je še support od FrSky mal šokiral. Od njih sem dobil mali, da ravnokar kupljeni DHT-U ne morem priklopiti ma mx-12.
citiram: "Sorry ,it can not work because the tranmitter you use may not output PPM singal ."

Prosim še za potrditev nekoga, ki ima predelan mx-12, ker po vsem kar sem jaz prebrskal ima mx-12 PPM modulacijo.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

PPM je osnovna modulacija, kako naj MX-12 nebi imel tega?
Uporabniški avatar
URAN8
Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: 23 Nov 2004, 22:29
Kraj: Radeče

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a URAN8 »

FRIC napisal/-a:Hvala za odgovor. Sem že gledal tole zadevo, ne vem pa ali ga lahko povežem z Graupner mx-12.

Sedaj me je še support od FrSky mal šokiral. Od njih sem dobil mali, da ravnokar kupljeni DHT-U ne morem priklopiti ma mx-12.
citiram: "Sorry ,it can not work because the tranmitter you use may not output PPM singal ."

Prosim še za potrditev nekoga, ki ima predelan mx-12, ker po vsem kar sem jaz prebrskal ima mx-12 PPM modulacijo.
Verjetno se niste dobro razumeli.
https://www.youtube.com/watch?v=RGVc4h6Xj-I
https://www.youtube.com/watch?v=HeUcaFhnnRM
LP Andrej
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a FRIC »

So me iz FrSky kar malo presenetili.

Sem jim odpisal, da naj še enkrat preverijo, me zanima kakšen odgovor bom dobil.

Tudi jaz sem že prej pregledal vse te posnetke ampak, ko sem jim pisal naj mi pošljejo povezavo do nadgradnje za firemware sem jih še mimogrede povprašal glede kompatibilnosti.

Bi tole lahko tudi spravil na mx-12? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ible_.html
Uporabniški avatar
URAN8
Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: 23 Nov 2004, 22:29
Kraj: Radeče

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a URAN8 »

Mx-12 ima možnost preklopa med PPM/PCM in na PCM naj nebi delovalo. Tako da preklopiš na (klasični)PPM. Teh predelanih naprav je po svetu malo morje.
LP Andrej
martin5599
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Maj 2015, 12:41

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a martin5599 »

Pozdravljeni! Zanima me nakup RV naprave http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=60358 (Turnigy TGY-i10) prosim uporabnike z izkušnjami za komentar oz. informacijo o kakovosti omenjene naprave, kako bi jo razvrstili v primerjavi z Frsky in ali se jo slpača kupiti? In kako je kaj s kakovostjo sprejemnikov? Hvala za odgovore! :D
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Jaz bi ti priporočal FrSky Taranis ali pa Turnigy 9X, 9XR, 9XR Pro ter FrSky modul. In imaš potem komando, ki jo težko popolnoma izkoristiš :) Prav tako dobivaš redne posodobitve samega FW-a (OpenTX).
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Kupujem rabljeno komando. Katero bi izbrali vi na mojem mestu ? Uporabljala se bo za 450 heli, v prihodnjosti mogoče še kako leteče krilo.

Sem začetnik v tem in nimam pojma kaj je dobro/ slabo. Kupil bi od turnigy-ja 9x ampak je na HK ni na zalogi.

Na izbiro imam:
- COCKPIT SX M-LINK - Multiplex - 90€ z enim sprejemnikom
- Spektrum DX7S brez sprejemnika za 100€
- FUTABA T6 ex - 110€
- ANWA SD-6G 100€
- Graupner MX12 Hott 140€

Kaj bi izbrali vi na mojem mestu ? Ceno se verjetno da še kaj spustiti.. Prosim za pomoč pri izbiri :D

Hvala
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Sam sem pred kratkim menjal Spektrum DX7 za FrSky Taranis in sem izredno zadovoljen, za to ceno ne dobiš boljše komande pa tudi z dražjimi se lahko brez težav kosa :)
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

kako si bil zadovoljen z dx7 ? :D
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Sem bil zadovoljen vendar sem pogrešal par funkcij predvsem povratne informacije (Telemetry) :)
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Blahh
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 22 Feb 2015, 23:32
Kraj: Centralna močvara

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Blahh »

Ali je kdo že sprobal novega dx6 V2 oziroma videl kje v slo da ga majo (da se ga lahko prime in pogleda) po opisu in slikah mi zgleda kar všečen...
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Ga imam. Dobra stran je to, da ima sedaj 6 kanalna komanda vse kar imajo tavelike. Telemetrijo, govorne ukaze, avtomatski začetek timerja ob premiku ročice za gas, programabilna stikala. Najboljše pa je to, da ima veliko nastavitev za jadralna letala in letala s posebnimi izvedbami krmilnih površin.

Aja pa seveda wireless trainer (zlinkaš lahko komando z DSM2/DSMX brezžično). Možnost importanja/exportanja nastavitev modelov, možnost nadgradnje firmwarea in zvokovnih datotek, backup modelov na komandi vse preko reže za SD kartico.
Ima pa tudi izboljšan način odajanja saj ima v ohišju dve anteni (diversion) in pa trdno anteno na oddajniku. Tudi v rokah ponuja boljši občutek ker ni več plastike ob robovih ampak guma.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Blahh
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 22 Feb 2015, 23:32
Kraj: Centralna močvara

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Blahh »

zanimivo kako pa je z težo oziroma velikostjo... ni pretirano težja ali velika?
kar si napisal je večino stvari ki mi falijo na dx6i... občasno mi je drsel iz roke, guma to verjetno popravi... premalo modelov ima (250 bo verjetno zadosti za kako leto ali dve :lol: ) in pa dodatne nastavitve za jadralna, pa 3position switch sem videl da tudi ima (1 ali 2?) par modov mi sfali na 6i se pravi bi se splačalo izpljuniti mal dinarčkov zanjo, če ne rabiš večih kanalov (kar do sedaj jih nisem)
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Teža je tu tu. Boljši občutek daje ta v rokah ravno zaradi gume spodaj in ob straneh. Boljši občutek dajo tudi ročke saj se mi zdijo bolj gladke in zvezne po premikih. Velika je približno enako kot prejšnji model, antene pa pri tej po pomoti ne moreš odlomit saj ne štrli tolko ven, niti je ne moreš premikat. Sem imel tudi sam DX6i tako da bo primerjava objektivna :).

Tri pozicijska stikala so tri. Prvi zgoraj levo (na DX6i Flap/Gyro), drugi na strani desno in tretji na strani levo. Dodatno imaš dve tipki s katerimi lahko resetiraš števec, nastavitve in izhod iz menijev, seveda je roller tudi v igri za pomikanje med meniji.

Nastaviš si lahko tudi Preflight check in te komanda ob vklopu opozarja kaj vse preglej pri modelu da ne pozabiš. Pravtako ima alarme za osnovne nastavitve stikal (govorne), ne tako kot če si pri DX6i pozabil vključen Throttle cut in je samo piskala.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Blahh
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 22 Feb 2015, 23:32
Kraj: Centralna močvara

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Blahh »

hvala za izvrsten povzetek!
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Da še jaz pristavim lonček... ali lahko eno od teh 3pos. stikal predstavlja direktno en kanal (gear?) na sprejemni strani? Ker, rabil če so že 3 stikala, dve uporabiš za menjavo flight-mode-ov, eno pa za nadzor-feedback z altimetra ki podpira 3-pos stikalo :)
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Krist »

Odisej napisal/-a:Da še jaz pristavim lonček... ali lahko eno od teh 3pos. stikal predstavlja direktno en kanal (gear?) na sprejemni strani? Ker, rabil če so že 3 stikala, dve uporabiš za menjavo flight-mode-ov, eno pa za nadzor-feedback z altimetra ki podpira 3-pos stikalo :)
Odvisno od naprave, multiplex royal evo,pro in sx to že serijsko omogočajo.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Mišljeno je bilo kot odgovor prejšnjemu, ergo, za Spektrum dx6 v2? Kar me pri 6i najbolj moti je, da imaš dejansko 4 uporabne kanale ker dva nista zvezna ampak smo 0% ali 100%.
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Krist »

Veži na kanal za gas/flape ali smer. Pač na tistega, ki ga redkeje odklanjaš v skrajne položaje in ne upliva toliko na let modela. Če bi se malce poigral z mixi, bi lahko v določeni fazi leta imel smer manj občutljivo, slave funkcijo pa daš na polne odklone. Druga opcija ti je preprogramerat altimeter na eno od dvopoložajnih stikal in daš recimo tri intervale. Recimo do 1s, je ena funkcija, 1-2 druga, 3-5 pa tretja
Odgovori

Vrni se na RV naprave