Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Damjan Ackun
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Avg 2006, 09:04
Kraj: Celje

Spektrum DX7S ali DX8

Odgovor Napisal/-a Damjan Ackun »

Zanima me vaše mnenje pri nakupu nove naprave. Uporabljal bom za letenje osnovnih modelov letal in helikopterjev do klase 600.

Cenovna razlika med DX7S in DX8 je 100 EUR...vredna?

hvala za mnenja
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Spektrum DX7S ali DX8

Odgovor Napisal/-a robar »

Živjo,
jaz sem že imel doma Dx7s, pa sem jo zamenjal za DX8, ker sem dobil poleg AR8000 zraven zastonj še AR6210 in AR6115. Poizkusi še ti poiskati po netu, če kje obstaja podobna kombinacija. Pred enim letom je bila cena za tako DX8 okrog 380 eurov - 10%, ker je bil pri Schweighoferju hišni sejem. Letos bo hišni sejem prvi konec tedna v oktobru.
Lp
Damjan Ackun
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Avg 2006, 09:04
Kraj: Celje

Re: Spektrum DX7S ali DX8

Odgovor Napisal/-a Damjan Ackun »

o hvala za informacijo. Sicer sedaj pride samo sprejemnik 260 eur, AR8000 pa že imam.

Meniš, da bo takrat še ceneje? Kaj pa DX9?
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Spektrum DX7S ali DX8

Odgovor Napisal/-a robar »

Cena pri Schweighoferju za samo oddajnik bo 4.in 5.oktobra 269 - 10% = 242 eurov. Če ti ga nekdo prinese, se ti splača.
Lp
Damjan Ackun
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Avg 2006, 09:04
Kraj: Celje

Re: Spektrum DX7S ali DX8

Odgovor Napisal/-a Damjan Ackun »

Aha hvala, torej 4. in 5. oktobra imajo vse popust?

Kaj pa če imaš kartico, je še dodatno 5%?
Damjan Ackun
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Avg 2006, 09:04
Kraj: Celje

Re: Spektrum DX7S ali DX8

Odgovor Napisal/-a Damjan Ackun »

Kakšno je pa tvoje mnenje glede DX9?
Damjan Ackun
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Avg 2006, 09:04
Kraj: Celje

Re: Spektrum DX7S ali DX8

Odgovor Napisal/-a Damjan Ackun »

Smem vprašat zakaj si šel iz DX7S na DX8?
UFOking
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Jan 2014, 21:09
Kraj: Maribor

Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a UFOking »

Pozdravljeni,

Kupujem novo RV napravo in se ne znam odločiti katero naj kupim, Spektrum DX8 ali Graupner MX-16.
Funkcije obeh približno poznam, tako da me najbolj zanima kvaliteta same izdelave.

Hvala in lp
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

nakup RV NAPRAVE

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Lep pozdrav! Prisel je cas ko moram zamenjati rv.Predusem zaradi dometa in fail selfa. Potrebujem napravo,ki bo lovila vec kot 1km ter da je enostavna za programiranje do 500e. Pri pregledu novih naprav nikjer ne zasledilm navedenega dometa in nebi rad kupil nove rv za 500e ki bo imela 1500m dometa zato se obracam na vas za pomoc.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: nakup RV NAPRAVE

Odgovor Napisal/-a gusar »

GKLURMAN napisal/-a:Lep pozdrav! Prisel je cas ko moram zamenjati rv.Predusem zaradi dometa in fail selfa. Potrebujem napravo,ki bo lovila vec kot 1km ter da je enostavna za programiranje do 500e. Pri pregledu novih naprav nikjer ne zasledilm navedenega dometa in nebi rad kupil nove rv za 500e ki bo imela 1500m dometa zato se obracam na vas za pomoc.
Te tvoje kriterije danes dosegajo rv tudi v nižjem cenovnem rangu ....dvoumno zapisano ...a rabiš več kot 1500m :whistle: na doseg za varno upravljanje vpliva več dejavnikov to boš moral upoštevat....načeloma imajo v tem rangu vsi v idelanih pogojih "full range" >1500m ...mislim, da ima najbolj simpl programiranje od vseh Aurora 9 - 9X praktično ne rabiš brat navodil, če imaš razčiščene osnovne pojme..... podpora telemetrije zaželjena-nekateri osnovne funkcije ponujajo v osnovi. Sicer bo vsak hvalil svojega konja tako, da boš moral odločitev sprejeti na koncu sam.
:D
MKM
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

frsky,fasst-futaba,hott-graupner,hitec ipd imajo verjetno vsi približno isti domet..V obzir vzami tudi ceno sprejemnikov če ti to kaj šteje.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Sali »

Pa recimo JR PROPO z najnovejšo tehnologijo trenutno na tržišču. Pa tudi cenovno ugodno.
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
Uporabniški avatar
Anzetk
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 07 Jan 2007, 17:13

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Anzetk »

Pozdrav

Po 6 letih ponovno vstopam v svet modelarstva. Ker sem takrat zaradi vse skupaj prodal, sem spet na začetku in prvi nakup bo RV naprava. Vidim, da se je marsikaj spremenilo, kot npr. da je vse šlo na 2.4GHz itd.

Zdaj pa nevem več, katere SLO trgovine so med najugodnejšimi in človeku prijaznimi. Sam daljinec bi najraje kupil preko lindingerja oz. na neki slovenski spletni strani in ne na hobby king (vsaj RV naprave ne).

Naprošam Vas, če mi pomagate pri izbiri spodnjih RV naprav. Namen imam ponovno kupiti jadralno elektro letalo(najprej nekaj iz stiroporja), hkrati še kakšno igračko na varianto EasyStar, kasneje pa bi kupil še kaj več, vendar karkoli že bo, bo sigurno jadralno letalo :)

Prej sem bil lastnik Futabe, sedaj pa se zanimam za graupnerja, saj se mi na prvi pogled zdi nekako prijazen in sicer tale:

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7243

In pa razlika?:

http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=6261
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=5025

Potem pa še tole, malenkost cenejše, pa vendar bistveno manj kvalitetno?:

http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=2097
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=3346

Iščem nekaj hkrati v smislu profesionalnega, kvalitetnega, cenovno dostopnega in pa da sam oddajnik ni preveč programsko zahteven ali kako bi se drugače izrazil :D

Prosim za pomoč pri izbiri RV naprave, takoj po tem grem pa na lov za letalom, verjetno kakšen EasyGlider z brezkrtačnikom, lipo, pa še en dober polnilec bom rabil in upam da je to to, potem pa sčasoms dalje :D

Upam, da nisem preveč za časom in da bom hitro prišel na novi tir v modelarstvu.

Hvala in lp
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a gusar »

Anzetk napisal/-a:Pozdrav

Po 6 letih ponovno vstopam v svet modelarstva. Ker sem takrat zaradi vse skupaj prodal, sem spet na začetku in prvi nakup bo RV naprava. Vidim, da se je marsikaj spremenilo, kot npr. da je vse šlo na 2.4GHz itd.

Zdaj pa nevem več, katere SLO trgovine so med najugodnejšimi in človeku prijaznimi. Sam daljinec bi najraje kupil preko lindingerja oz. na neki slovenski spletni strani in ne na hobby king (vsaj RV naprave ne).

Naprošam Vas, če mi pomagate pri izbiri spodnjih RV naprav. Namen imam ponovno kupiti jadralno elektro letalo(najprej nekaj iz stiroporja), hkrati še kakšno igračko na varianto EasyStar, kasneje pa bi kupil še kaj več, vendar karkoli že bo, bo sigurno jadralno letalo :)

Prej sem bil lastnik Futabe, sedaj pa se zanimam za graupnerja, saj se mi na prvi pogled zdi nekako prijazen in sicer tale:

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7243

In pa razlika?:

http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=6261
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=5025

Potem pa še tole, malenkost cenejše, pa vendar bistveno manj kvalitetno?:

http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=2097
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=3346

Iščem nekaj hkrati v smislu profesionalnega, kvalitetnega, cenovno dostopnega in pa da sam oddajnik ni preveč programsko zahteven ali kako bi se drugače izrazil :D

Prosim za pomoč pri izbiri RV naprave, takoj po tem grem pa na lov za letalom, verjetno kakšen EasyGlider z brezkrtačnikom, lipo, pa še en dober polnilec bom rabil in upam da je to to, potem pa sčasoms dalje :D

Upam, da nisem preveč za časom in da bom hitro prišel na novi tir v modelarstvu.

Hvala in lp

Težko je svetovati, če ostajaš v tem okviru in že ocenjuješ kaj je bistveno manj kvalitetno....če ne veš Graupner-HOTT ni več JR in zahteva kar pogosto nadgradnjo sofwera :whistle: ... ta rang je vstopna točka, ki seveda ni profesionalna(malo pobrskaj po podatkih in izkušnjah s temi napravami in ti bo bolj jasno...ker če je RV kičasta še ne pomeni, da je kvalitetna) Svetujem ti da pogledaš kak rang višje, ker ti bo kaj hitro 6 kanalov premalo..... :-k
MKM
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

gusar napisal/-a:
Anzetk napisal/-a:Pozdrav

Po 6 letih ponovno vstopam v svet modelarstva. Ker sem takrat zaradi vse skupaj prodal, sem spet na začetku in prvi nakup bo RV naprava. Vidim, da se je marsikaj spremenilo, kot npr. da je vse šlo na 2.4GHz itd.

Zdaj pa nevem več, katere SLO trgovine so med najugodnejšimi in človeku prijaznimi. Sam daljinec bi najraje kupil preko lindingerja oz. na neki slovenski spletni strani in ne na hobby king (vsaj RV naprave ne).

Naprošam Vas, če mi pomagate pri izbiri spodnjih RV naprav. Namen imam ponovno kupiti jadralno elektro letalo(najprej nekaj iz stiroporja), hkrati še kakšno igračko na varianto EasyStar, kasneje pa bi kupil še kaj več, vendar karkoli že bo, bo sigurno jadralno letalo :)

Prej sem bil lastnik Futabe, sedaj pa se zanimam za graupnerja, saj se mi na prvi pogled zdi nekako prijazen in sicer tale:

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7243

In pa razlika?:

http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=6261
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=5025

Potem pa še tole, malenkost cenejše, pa vendar bistveno manj kvalitetno?:

http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=2097
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=3346

Iščem nekaj hkrati v smislu profesionalnega, kvalitetnega, cenovno dostopnega in pa da sam oddajnik ni preveč programsko zahteven ali kako bi se drugače izrazil :D

Prosim za pomoč pri izbiri RV naprave, takoj po tem grem pa na lov za letalom, verjetno kakšen EasyGlider z brezkrtačnikom, lipo, pa še en dober polnilec bom rabil in upam da je to to, potem pa sčasoms dalje :D

Upam, da nisem preveč za časom in da bom hitro prišel na novi tir v modelarstvu.

Hvala in lp

Težko je svetovati, če ostajaš v tem okviru in že ocenjuješ kaj je bistveno manj kvalitetno....če ne veš Graupner-HOTT ni več JR in zahteva kar pogosto nadgradnjo sofwera :whistle: ... ta rang je vstopna točka, ki seveda ni profesionalna(malo pobrskaj po podatkih in izkušnjah s temi napravami in ti bo bolj jasno...ker če je RV kičasta še ne pomeni, da je kvalitetna) Svetujem ti da pogledaš kak rang višje, ker ti bo kaj hitro 6 kanalov premalo..... :-k
Jst mam MX 12 HoTT že dve leti, pa ni nobenih problemov. Software sem nagradil 15 mesecev nazaj, pa še takrat sem ga zgolj zato ker me je zanimalo kako postopek poteka, ne ker bi bilo res treba. Ima vse kar človek rabi, meniji so tako logični, da npr. mikse za krilo lahko zrihta vsak začetnik :) Ima osvetlitev zaslona, zraven
pride polnilec za baterijo, SD kartica za spomine modelov, ni da ni.
Glede kanalov je pa tako. Za easyje, krila, gliderje in indoor letala jih je še preveč. Tudi npr Fun Cuba s flapi se da letet. Ker je firma Graupner, verjetno tudi dobro drži ceno ob prodaji, ampak tega nisem sprobal :)
Dobavljivost rezervnih delov je za razliko od kitajcev na vrhunskem nivoju, rezervno anteno za sprejemnik sem dobil v parih dneh, na kitajcih jo še zamenjat ne moreš, ker jo kar zalotajo.
Da ne omenim telemetrije, za 10€ kupiš modul pa ti postaja sporoča kakšno je stanje baterije v modelu.
To so dejansko moje izkušnje in res nimam niti ene slabe, pa čeprav se mogoče sliši kot reklama.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a gusar »

Jerikman napisal/-a:
gusar napisal/-a:
Anzetk napisal/-a:Pozdrav

Po 6 letih ponovno vstopam v svet modelarstva. Ker sem takrat zaradi vse skupaj prodal, sem spet na začetku in prvi nakup bo RV naprava. Vidim, da se je marsikaj spremenilo, kot npr. da je vse šlo na 2.4GHz itd.

Zdaj pa nevem več, katere SLO trgovine so med najugodnejšimi in človeku prijaznimi. Sam daljinec bi najraje kupil preko lindingerja oz. na neki slovenski spletni strani in ne na hobby king (vsaj RV naprave ne).

Naprošam Vas, če mi pomagate pri izbiri spodnjih RV naprav. Namen imam ponovno kupiti jadralno elektro letalo(najprej nekaj iz stiroporja), hkrati še kakšno igračko na varianto EasyStar, kasneje pa bi kupil še kaj več, vendar karkoli že bo, bo sigurno jadralno letalo :)

Prej sem bil lastnik Futabe, sedaj pa se zanimam za graupnerja, saj se mi na prvi pogled zdi nekako prijazen in sicer tale:

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7243

In pa razlika?:

http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=6261
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=5025

Potem pa še tole, malenkost cenejše, pa vendar bistveno manj kvalitetno?:

http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=2097
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=3346

Iščem nekaj hkrati v smislu profesionalnega, kvalitetnega, cenovno dostopnega in pa da sam oddajnik ni preveč programsko zahteven ali kako bi se drugače izrazil :D

Prosim za pomoč pri izbiri RV naprave, takoj po tem grem pa na lov za letalom, verjetno kakšen EasyGlider z brezkrtačnikom, lipo, pa še en dober polnilec bom rabil in upam da je to to, potem pa sčasoms dalje :D

Upam, da nisem preveč za časom in da bom hitro prišel na novi tir v modelarstvu.

Hvala in lp

Težko je svetovati, če ostajaš v tem okviru in že ocenjuješ kaj je bistveno manj kvalitetno....če ne veš Graupner-HOTT ni več JR in zahteva kar pogosto nadgradnjo sofwera :whistle: ... ta rang je vstopna točka, ki seveda ni profesionalna(malo pobrskaj po podatkih in izkušnjah s temi napravami in ti bo bolj jasno...ker če je RV kičasta še ne pomeni, da je kvalitetna) Svetujem ti da pogledaš kak rang višje, ker ti bo kaj hitro 6 kanalov premalo..... :-k
Jst mam MX 12 HoTT že dve leti, pa ni nobenih problemov. Software sem nagradil 15 mesecev nazaj, pa še takrat sem ga zgolj zato ker me je zanimalo kako postopek poteka, ne ker bi bilo res treba. Ima vse kar človek rabi, meniji so tako logični, da npr. mikse za krilo lahko zrihta vsak začetnik :) Ima osvetlitev zaslona, zraven
pride polnilec za baterijo, SD kartica za spomine modelov, ni da ni.
Glede kanalov je pa tako. Za easyje, krila, gliderje in indoor letala jih je še preveč. Tudi npr Fun Cuba s flapi se da letet. Ker je firma Graupner, verjetno tudi dobro drži ceno ob prodaji, ampak tega nisem sprobal :)
Dobavljivost rezervnih delov je za razliko od kitajcev na vrhunskem nivoju, rezervno anteno za sprejemnik sem dobil v parih dneh, na kitajcih jo še zamenjat ne moreš, ker jo kar zalotajo.
Da ne omenim telemetrije, za 10€ kupiš modul pa ti postaja sporoča kakšno je stanje baterije v modelu.
To so dejansko moje izkušnje in res nimam niti ene slabe, pa čeprav se mogoče sliši kot reklama.
Tukaj ni bila prvotno mišljena primerjava s kitajci ampak s Hitecom(ima telemetrijo v sprejemniku SPC in ti kaže napetost brez modula) če ostaneš na tem nivoju je 6 kanalov dovolj.
Kar se tiče nadgradnje Graupner je seveda obvezna če hočeš da ti zadeva deluje kot mora....to se ne dela zaradi radovednosti, ampak da se popravijo softwerske napake.
Najbolje da se sam odloči, ker bo itak vsak hvalil svoje kljuse. :D
MKM
Uporabniški avatar
Anzetk
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 07 Jan 2007, 17:13

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Anzetk »

potem ste naceloma sklepcni za mx 12? tudi sam se se najbolje zanimam za to napravo, saj sem ze veckrat slisal pohvale. kot sem ze rekel, imel bom easy gliderja, mogoce kasneje gamo...nism prevec zahteven zato mislim da bo za zacetek 6 kanalov dovolj ali pac?
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Mislim da z nakupom 6ch naprave za začetek ne boš zgrešil. Če boš kdaj kupoval zmogljivejšo napravo jo lahko prodaš ali pa obdržiš za krmiljenje "preprostješih" modelov, ali pa npr. za pobočno letenje (z lažjim srcem zbašeš v nahrbtnik tako 6ch napravo kot neko ~5krat dražjo napravo).

Pred nakupom se pozanimaj še o ceni dodatnih sprejemnikov. Po mojih izkušnjah tukaj pride potem do velikih razlik med posameznimi sistemi.
LP
Janez
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a gusar »

Anzetk napisal/-a:potem ste naceloma sklepcni za mx 12? tudi sam se se najbolje zanimam za to napravo, saj sem ze veckrat slisal pohvale. kot sem ze rekel, imel bom easy gliderja, mogoce kasneje gamo...nism prevec zahteven zato mislim da bo za zacetek 6 kanalov dovolj ali pac?
Jaz sem jo kupil že pred časom bolj iz radovednosti MX12 komentiral ne bom nič .. ..sem pa jo tudi takoj prodal......kljub temu malo preveri po tujih forumih o zanesljivosti sistema...za stiropor bo že ok :D
MKM
Uporabniški avatar
nejc_l_m
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 28 Dec 2011, 08:52
Kraj: Makole

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a nejc_l_m »

Jaz ti priporočam 7 kanalno napravo. Več pa nikoli ne boš potreboval.
2 alerona, 2flapa, višina,smer in motor pa smo na 7 kanalih. Jaz ti priporočam Multiplex Cockpit SX.
Kvalitetna plastika pa v roko super paše.
Sam imam Avroro, tak da ne hvalim svoje komande v višave.
COCKPIT SX sem imel v roki in ga malo pregledal pa je odlična komanda.
Uporabniški avatar
Anzetk
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 07 Jan 2007, 17:13

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Anzetk »

Hvala za odgovore. Sem tudi sam slišal da je tale Cockpit SX odlična naprava, ampak se že bliža 300€, kar pa presega moj budget za RV napravo.

Sem odločen da je zadnja meja (vsaj za začetek) do 200€ in pa mislim da bo 6 kanalna zadostovala.

Še vedno sem še najbolj zainteresiran za MX- 12, mogoče tudi zato, ker drugega predloga kot cockpit še nisem dobil :D

Če kdo razume kaj točno iščem za začetek (kot že rečeno, ker obožujem jadralno/elektro letenje bom ponovno pričel z easy gliderjem, easy star, potem sem gledal gamo in pa še gledalo sem eno igračko Minimag :D ).

Iščem napravo katera bo zadostovala zahtevnosti zgornjih letal in pa mogoče kasneje za še kakšno bolj zahtevno letalo.

Če ima kdo 2 minuti, naj mi prosim iz roke strese kaj naj kupim.

Hvala in lp
zupgas
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 28 Feb 2007, 12:44
Kraj: LJ in Dolenjska

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a zupgas »

Torej futaba T8J tudi ne pride v poštev. T10J pa predraga.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a gusar »

Anzetk napisal/-a:Hvala za odgovore. Sem tudi sam slišal da je tale Cockpit SX odlična naprava, ampak se že bliža 300€, kar pa presega moj budget za RV napravo.

Sem odločen da je zadnja meja (vsaj za začetek) do 200€ in pa mislim da bo 6 kanalna zadostovala.

Še vedno sem še najbolj zainteresiran za MX- 12, mogoče tudi zato, ker drugega predloga kot cockpit še nisem dobil :D

Če kdo razume kaj točno iščem za začetek (kot že rečeno, ker obožujem jadralno/elektro letenje bom ponovno pričel z easy gliderjem, easy star, potem sem gledal gamo in pa še gledalo sem eno igračko Minimag :D ).

Iščem napravo katera bo zadostovala zahtevnosti zgornjih letal in pa mogoče kasneje za še kakšno bolj zahtevno letalo.

Če ima kdo 2 minuti, naj mi prosim iz roke strese kaj naj kupim.

Hvala in lp
Jaz ti priporočam ta protokol SLT....drugače pa glej da kupiš nekaj takega kjer še dobiš generičen sprejemnike, drugače boš takoj vse preplačal pri nakupu drugega sprejemnika...za Graupner ni generičnih sprejemnikov so pa za /futaba, Hitec.../
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... al_2.4_ghz (ta SLT protokol podpira tudi Hitec ....)

http://www.d-m-t.at/onlineshop/diverse/44#.Uyi_Uvl5OuI
MKM
Uporabniški avatar
Anzetk
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 07 Jan 2007, 17:13

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a Anzetk »

Uf. Tole z generičnimi sprejemniki mi ni čisto jasno.. ](*,)
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Odgovor Napisal/-a gusar »

Anzetk napisal/-a:Uf. Tole z generičnimi sprejemniki mi ni čisto jasno.. ](*,)
Isto kot pri zdravilih......toraj lahko uporabljaš sprejemnike kot je na spodnjem linku s tem da ni proizvajalec Hitec ampak Frsky, ki pa seveda izdeluje poceni odlične zanesljive sprejemnike(to sem napisal kot primer)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Hitec.html
MKM
Odgovori

Vrni se na RV naprave