Kupujem RV napravo in prosim za nasvet

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Mi lahko prilepis link kje bi jih lahko pogledal. LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a mummy »

Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Imam se eno vprasanje, ce si vzamem tole: http://www.giantshark.co.uk/flysky-fsth ... 06149.html
Kareri sprejemnik pase zraven, da si ga lahko rv naprava zapomne, ker vidim, da ima spomin za 8 modelov (ker jaz bi imel rad v terh colnih vgrajene sprejemnike, da potem samo na rv napravi preklapljam).?
Zanima me tudi cemu sluzi modul.? Ter mogoce kdo ve koliksen domet ima ta RV naprava.?

Hvala za odgovore. LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Graupner ali Spektrum

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Spektrum je Amerikanc... Kitajc pa itak vse dela, po vsej verjetnosti tudi tega Grapner-ja!

Odločit se boš moral kar sam, drugače boš sprožil vojno! Je pa nekaj res, s samo komando nimaš kaj počet... potrebuješ tudi sprejemnike! Za Spektruma jih dobiš poceni v HK, za Graupnerja pa ne vem, če jih sploh kdo kopira.
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Graupner ali Spektrum

Odgovor Napisal/-a brejker »

Med modelarji kroži govorica, da ima Spektrum zelo slabo kakovosti plastike (ohišje) in rado poka ob nespretnem rokovanju.

Priporočam MX12. Graupnerja imam odkar se spomnim in nimam slabe besede za rečt.
www.okarbon.eu
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Graupner ali Spektrum

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Spektruma ne poznam, tako da ne morem nič rečt. MX12 pa ravnokar držim v roki in nimam nobenih pripomb. Sistem HoTT deluje brez napak, nikoli nisem opazil nobenih motenj, niti takrat ko sem pozabil dvignit anteno in sem letel z modelom za svojim hrbtom. Baterija zdrži dolgo, pa super dela z najcenejšim kablom s hobby kinga za priklop na PC za simulator.
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Mi lahko kdo prosim pomaga.. LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a miskolin »

lp
Zadnjič spremenil miskolin, dne 23 Maj 2017, 21:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Mi lahko samo pripopas link katere sprejemnike da vzamem zraven, ali pa poves kako se imenuje ta sprejemnik, ki je zraven, ker to sm lih iskal pa nwm kateri sprejemnik bi pasal.? LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Pod podatki o tipu sprejemnika jasno piše, kakšen je priložen kompletu, ta pa z gotovostjo ustreza, namig FS-R8B.
Mimogrede, gre za cenen kitajski izdelek.

LP
Alex
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Nekaj sem videl, da pise samo, ko sem ga iskal na tej strani ga nism nasel zato sem poiskal pomoc tu na forumu :D ceprov se zdaj nwm katerega naj narocim zraven #-o LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Ko se bo potrebno seznaniti s funkcijami kupljene opreme, bo potrebno prebrati in razumeti še kaj več, kot le nekaj vrstic.
Naj pomagam; http://www.giantshark.co.uk/advanced_se ... rds=FS-R8B
V kolikor bi v iskalnik se na omenjeni stani vneslo predlagano oznako, bi le ta vrnil zadetek.

Pri pisanju na forumu, naj bi se uporabljalo kar se le da slovnično pravilen zapis!

LP
Alex
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Re: Graupner ali Spektrum

Odgovor Napisal/-a miskolin »

.
Zadnjič spremenil miskolin, dne 23 Maj 2017, 21:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Najlepsa hvala. Se pravi to je zdaj isti kot pri RV napravi, ki je zraven.? Mi lahko poves se zakaj se vporablja modul.?
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Imam se eno vprasanje ali lahko vporabim to anteno.?
http://www.giantshark.co.uk/frsky-anten ... 05269.html

Ali se da zamenjato to anteno z uno ki je gor na RV napravi.?

LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Predlagani sprejemnik ni isti, je pa enak.
Sistem za RV je sestavljen iz komande (v primeru ročične ali pultne - naprava na kateri so nameščene krmilne ročice, drsniki, gumbi, stikala), oddajnika (dela, kjer se pretvarja ukazni signal in se nato oddaja), ki je v njej vstavljen, sprejemnika (naprava, ki radijski signal z ukazi sprejme in ga nato pretvori v signal z ukazi za krmiljenje nanj preklopljeno periferno opremo) ter ostale periferne opreme (servomehanizmov, krmilnikov obratov, ipd.). Pred pričetkom začetka uporabe nedvomno svetujem pranje ustrezne literature, sicer znajo nastati težave.
Sicer je proizvajalec antene iz priponke drugo podjetje, je pa najverjetneje, poudarjam najverjetneje, združljiva. Na tem mestu se pojavi vprašanje, zakaj bi se želelo menjati originalno anteno oddajniškega modula?


LP
Alex
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Anteno bi zamenjal, ker bi rad, da je krajsa, da ni taka kot je ta na odajniku da se razteguje pa tudi lepse mi izgleda krajsa antena.
Ali je to sploh mogoce, da zamenjam anteno z manjso.? ter zanima me ali bi bila pri tem procesu kaksna razlika, ce bi to storil.?
Se mogoce na tej strani prodaja isti sprejemnik kot ga dobis zraven v paketu pri RV napravi.?

LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Zaunkönig
Profesor
Prispevkov: 1473
Pridružen: 20 Feb 2012, 09:51
Kraj: Ljubljana

Re: Graupner ali Spektrum

Odgovor Napisal/-a Zaunkönig »

Imam Mx12hott ... in sem res zelo zadovoljen. Enostavni meni, odličen softwer, enostaven za miksanje itd .... sem imel opravka s spektrumom, ki pa je cela groza glede tega :o

Je pa res, da so sprejemniki za spektruma in ostali dodatki res ugodni, pri graupnerju boš dal pa za vsakega naslednjega po 60€ :roll:

Kvaliteta se mi zdi pa pri obeh OK.
DS Day - Velika Planina Official Video ... Welcome to the Dark Side

https://youtu.be/OAtj3f9Wsv0
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Zanima me samo se nekaj, ce obstaja vrjetnost, da se antena zamenja, ter ne moti to RV napravo. Mi lahko pomagasa najti anteno od istega proizvajalca, ki pase zraven.?

LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Joj, mislim, da ti tole ni preveč jasno.
Zato ti toplo svetujem, da najprej prebereš forum in
nato, če tam ne najdeš odgovora vprašaš.
Sam ti svetujem RV napravo iz hobykinga.
Za 15 dolarjev boš dobil osnovno napravo,
sprejemniki so pa po 6 dolarjev.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Tx_Rx.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_3Ch.html

Lp
Uporabniški avatar
Adi -1111-
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 19 Maj 2013, 15:20

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Adi -1111- »

Bom si prebral forum :D avtomobilske RV naprave me nezanimajo :) zato si hocem kupiti neko rv napravo (letalsko), ki lahko na njo vezem tri razlicna colna.. se pravi potrebujem samo RV napravo 2.4gH + 3sprejemnike.. se pravi, da imam vgrajene sprejemnike v tri razlicne colne in da samo preklapljam na RV napravi, da zmeraj ne premescam en sprejemnik iz enega v drugi model colna LP
Na vodi sem kot raketa v zraku!
12.5.2014
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: RV naprava 2.4gH

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Adi -1111- napisal/-a:Anteno bi zamenjal, ker bi rad, da je krajsa, da ni taka kot je ta na odajniku da se razteguje pa tudi lepse mi izgleda krajsa antena.
Ali je to sploh mogoce, da zamenjam anteno z manjso.? ter zanima me ali bi bila pri tem procesu kaksna razlika, ce bi to storil.?
Se mogoce na tej strani prodaja isti sprejemnik kot ga dobis zraven v paketu pri RV napravi.?
LP
Adi -1111- napisal/-a:Zanima me samo se nekaj, ce obstaja vrjetnost, da se antena zamenja, ter ne moti to RV napravo. Mi lahko pomagasa najti anteno od istega proizvajalca, ki pase zraven.?
LP
Na spletni strani prodajalca omenjene komande jasno piše, da je na fotografiji star model le te, ki je še vseboval ostanke starejšega sistema (35 MHz, 40 MHz, ipd.), med njimi je najočitnejša ravno teleskopska antena, naprave iz trenutne dobave pa le te več ne vsebujejo.
2.4 GHz sistemi (velja tako za sprejemnike, kot tudi oddajnike) uporabljajo krajše antene, kar je pogojeno z omenjeno tehnologijo, v primeru oddajnika pa je takšna antena vgrajena vanj, posledično pa se teleskopska antena ne uporablja, tudi v kolikor je nameščena v komandi.

Če je prisotna resna želja ukvarjati se z modelarstvom, bo potrebno navodila in ostala gradiva v bodoče natančneje pregledovati, prav tako pa poizkušati vprašanja pisati le v primeru, da na odgovora iz prebranega ni mogoče izluščiti in ne pisati vprašanj, na katera si je mogoče preprosto odgovoriti z vloženim minimalnim naporom ob branju nekaj obstoječih prispevkov.
Alex 76 napisal/-a:...Predlagani sprejemnik ni isti, je pa enak...

LP
Alex
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Graupner ali Spektrum

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Katerokoli komando boš vrgel po tleh, se bo nekaj polomilo na njej... prvič slišim, da bi pokala plastika ob normalni uporabi.
Graupnerju ne gre najbolje... ne mislim čisto nič napovedovati, vendar bi jaz ta faktor vzel vseeno v obzir...
60 € za Graupnerjev sprejemnik :o ... za ta denar dobiš 10 sprejemnikov za Spektruma s poštnino vred!
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 867
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Graupner ali Spektrum

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

malo se moras vprasat...kaj zelis s tem daljincem upravljat...
za avtomobile glih ni najbolj primeren... za letala..bi znal bit OK. za helikopterje ... rabis vsaj 7 kanalov (za helije na beninski pogon)...

jaz "zivim v heli svetu" tako da ti lahko povem kako bi jaz razmisljal na tvojem mestu...
pogledat moras tudi sistem ki ga kupujes...
HOTT od Grapunerja
DMS2/DMSX od Spektruma (ali JR)
in FASST / FHSS od Futabe

cene sprejemnikov so tukaj zelo razlicne...

sicer HOTT ne poznam dovolj vem pa da DMS2/DMSX in FASST/FHSS omogocata, da na naprednejse ziroskope namesto normalnega sprejemnika namestis samo satelite, kar zmanjsa tezo in poceni zadevo...

malo si poglej te sisteme in kaj je se podprto na trziscu. Domnevam da daljinca ne kupujes samo ze pol leta... tako da bos zelel imeti zanj tudi kaksno podporo in dodatne/rezervne dele cez kaksno leto ali dve..

poglej si tudi kaj uporabljajo v tvojem lokalnem klubu, ker ti bodo tam lahko nudili najvec podpore pri uporabi sistema, ki ga bos imel. Ta dejavnik sicer ni omejitev ampak zelo pomaga...

razmisli tudi, kaj si dejansko zelis upravljati.. ce ze v startu ves, da si zelis izdelati maketo letala, ki bo omogocala krmiljenje vsega kot na pravem letalu, potem 7 kanalov ne bo dovolj... mogoce se ti splaca malo pogledat in poiskat, ter kupit rabljeni oddajnik, ki pa ima vec kanalov...

moznosti je veliko... dejansko pa moras pogledat, kaj si zelis, kaj rabis in konec koncev kaj si lahko privoscis...


gh
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Graupner ali Spektrum

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

uvz123 napisal/-a:Katerokoli komando boš vrgel po tleh, se bo nekaj polomilo na njej... prvič slišim, da bi pokala plastika ob normalni uporabi.
Graupnerju ne gre najbolje... ne mislim čisto nič napovedovati, vendar bi jaz ta faktor vzel vseeno v obzir...
60 € za Graupnerjev sprejemnik :o ... za ta denar dobiš 10 sprejemnikov za Spektruma s poštnino vred!
Prejšni teden so objavili novico, da jih je kupilo podjetje s polno denarja, katero jim bo omogočalo nadaljni razvoj in proizvodnjo tudi najmodernejše opreme za FPV.
Že takoj so odprli novo spletno stran in pokazali najnovejše modele polnilcev, ki nakazujejo, da so resni.
Sprejemniki so res dragi, so pa zato do vrha nafilani s telemetrijo.
Odgovori

Vrni se na RV naprave