Htec optic 6 sport 35mh

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
top
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 11 Mar 2008, 16:32
Kraj: Žirovnica

Htec optic 6 sport 35mh

Odgovor Napisal/-a top »

Pozdravljeni!
Po 3h letih mi je original baterija crknila. Sedaj me pa zanima, ali lahko namesto NIMH dam lipo baterijo? Original je bila 7,2V 1300mAh, sedaj bi pa narocil to http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
A je to v redu, ali je bolje da kupim original, ki je 4x drazji :-? Iščem tudi 6 kanalni sprejemnik 35mh, pa prodajajo samo se 2,4mh. Kje bi se jih dalo kupiti?
Lp Tomaž
nikonedeljko
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Dec 2011, 19:11
Kraj: savci

Re: Htec optic 6 sport 35mh

Odgovor Napisal/-a nikonedeljko »

Lahko se uporabi li-po paket 2S. Ni pa priporočljivo šparat pri oddajniški bateriji. Dobiš pa tudi v sloveniji ugodno:
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=2822.
top
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 11 Mar 2008, 16:32
Kraj: Žirovnica

Re: Htec optic 6 sport 35mh

Odgovor Napisal/-a top »

Zanima me še glede kristalov... v oddajniku imam original Hitec št.:65, sprejemnik pa imam Schulze alpha. Ali bi mi vse u redu delovalo, če bi dal v sprejemnik od Multiplexa kristal ali mora biti prav Hitecov?
Lp Tomaž
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: Htec optic 6 sport 35mh

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

Jaz imam iste komande,... sem kupil še en sprejemnik od Corone
http://www.rcecho.com/Corona-RS410II-4c ... eiver.html
pa posebej kristalček in dela kot šus, doseg je preizkušeno več kot 500m,... anteno imam v karbonskem trupu jadrnice, tako da je izgleda sprejemnik močan.
Fidl
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Jan 2011, 19:36

Re: Htec optic 6 sport 35mh

Odgovor Napisal/-a Fidl »

Tole temo si bom sposodil, da nekaj vprašam.
Imam oddajnik in original sprejemnik Hitec optic 6 sport 35 mHz. Ko ga vklopim bi se moral sam avtomatsko povezati vendar se nikakor ne poveže s sprejemnikom. Baterije imam polne prav tako v komandi kot v modelu. Ponavadi ko sem oddajnik prižgal se je avtomatsko takoj povezal z modelom.
Ali je mogoče kdo imel enake težave v preteklosti? :-?
Hvala za nasvete in odgovore!

Lp Jure
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: Htec optic 6 sport 35mh

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

Fidl napisal/-a:Tole temo si bom sposodil, da nekaj vprašam.
Imam oddajnik in original sprejemnik Hitec optic 6 sport 35 mHz. Ko ga vklopim bi se moral sam avtomatsko povezati vendar se nikakor ne poveže s sprejemnikom. Baterije imam polne prav tako v komandi kot v modelu. Ponavadi ko sem oddajnik prižgal se je avtomatsko takoj povezal z modelom.
Ali je mogoče kdo imel enake težave v preteklosti? :-?
Hvala za nasvete in odgovore!

Lp Jure
s



Jaz sem imel probleme, če sem slučajno ugasnil in prižgal sprejemnik(komande) in se ni več povezalo...
Vedno je bilo potrebno prizgati najprej oddajnik in šele nato sprejemnik.
Odgovori

Vrni se na RV naprave