Avtomobilska komanda s telemetrijo

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
gambler
Razpravljalec
Prispevkov: 180
Pridružen: 08 Avg 2008, 08:57
Kraj: Novo mesto

Avtomobilska komanda s telemetrijo

Odgovor Napisal/-a gambler »

Iščem avtomobilsko komando s telemetrijo v rangu do 250€, ki zna monitorirat napetost pogonskih 4S lipo akumulatorjev.

Spektrum DX3S zna spremljati napetost sprejemniške baterije, da se jo nekoliko predelat, da zna spremljat tudi napetost pogonskih 2S lipo akumulatorjev, za 4S pa nikjer ne najdem RV naprave. Podobno velja tudi za Sanwo. Obe znata meriti;

- temperaturo motorja,
- število obratov motorja,
- napetost sprejemniške baterije.

Temperatura motorja je dobrodošla informacija, št. obratov je po mojem mnenju brez veze, podobno velja pri nitro avtomobilu za napetost sprejemniške baterije. Rx baterijo paš napolniš na vsake toliko ur uporabe. Se pravi, da je telemetrija, recimo temu pogojno uporabna, za nitro avtomobile. Za elektro pa še nekoliko manj :wink: (pri elektriki je edina uporabna informacija temperatura motorja).

Pri tem se postavlja vprašanje ali sploh kupiti komando s telemetrijo? :-k
mtc777
Razpravljalec
Prispevkov: 109
Pridružen: 21 Maj 2009, 21:57

Re: Avtomobilska komanda s telemetrijo

Odgovor Napisal/-a mtc777 »

gambler napisal/-a:..... št. obratov je po mojem mnenju brez veze
Niti ne, kajti namesto stevila obratov lahko meris hitrost, vsaj Spektrum jo lahko (avto)....
Je pa butasto da ne more meriti napetosti pogonskih akumulatorjev, nevem sploh v cem je problem...
gambler
Razpravljalec
Prispevkov: 180
Pridružen: 08 Avg 2008, 08:57
Kraj: Novo mesto

Re: Avtomobilska komanda s telemetrijo

Odgovor Napisal/-a gambler »

Glede merjenja napetosti pogonskih akumulatorjev sem pred dnevi poslal vprašanje proizvajalcu, pa do danes še nič. Sporočim, če bom prejel odgovor #-o
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Avtomobilska komanda s telemetrijo

Odgovor Napisal/-a nob »

Tole si kaj pogledal? http://www.spektrumrc.com/articles/arti ... cleid=1882
Sem le na hitro ošvrknil, ker sem v službi, ampak bi znalo biti to to.
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: Avtomobilska komanda s telemetrijo

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Sanwa mt4 je pravi odgovor. Imam obe komadi, Spectrum in Sanwa (sicer m12), pa ni primerjave, Sanwa je veliko boljša. Nastavitev je veliko...
Telemetrija za 4S sicer ni podprta, samo čisto malo lotanja, pa boš lahko alarme nastavil tudi za 4S.

Tomaž
gambler
Razpravljalec
Prispevkov: 180
Pridružen: 08 Avg 2008, 08:57
Kraj: Novo mesto

Re: Avtomobilska komanda s telemetrijo

Odgovor Napisal/-a gambler »

nob napisal/-a:Tole si kaj pogledal? http://www.spektrumrc.com/articles/arti ... cleid=1882
Sem le na hitro ošvrknil, ker sem v službi, ampak bi znalo biti to to.
Ja, sem takoj nasel. Ampak kaze, kako zrihtas monitoring za main batery pack, ampak samo 2S.
gambler
Razpravljalec
Prispevkov: 180
Pridružen: 08 Avg 2008, 08:57
Kraj: Novo mesto

Re: Avtomobilska komanda s telemetrijo

Odgovor Napisal/-a gambler »

tomazcc napisal/-a:Sanwa mt4 je pravi odgovor. Imam obe komadi, Spectrum in Sanwa (sicer m12), pa ni primerjave, Sanwa je veliko boljša. Nastavitev je veliko...
Telemetrija za 4S sicer ni podprta, samo čisto malo lotanja, pa boš lahko alarme nastavil tudi za 4S.

Tomaž
A imas slucajno navodila za predelavo Sanwa MT4 za monitoring 4S pogonskih akumulatorjev? Z dobrimi navodili bi znal zrihtat tudi jaz :-k
Odgovori

Vrni se na RV naprave