Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Živjo!
Popravljam en avto (igrača) ki se ga vozi kot tank. Torej obe ročki naprej- naravnost, npr. samo desna ročka naprej in avto zavije levo.
Ker se mi ne ljubi ukvarjat s tisto kitajsko elektroniko, bi notri zmontiral modelarski sprejemnik in oddajnik.
V avtu sta že 2 motorja, vsak motor za svojo stran avta. Zraven bi potem dal še ESC za vsak motor posebej.
Problem je, ker imajo vsi kitajski oddajniki določen mode. Torej 1 ali 2, Jaz bi pa rad gas na obe ročki.
A se da tole stvar tako zrihtat kot jaz hočem: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_1_.html ?
Poceni postajo pa hočem zato, ker se bodo s tem igrali otroci.
Slika avta, da se ve o čem govorim http://img5.blogs.yahoo.co.jp/ybi/1/ec/ ... 1320653199
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a nob »

Saj je vseeno kaj priklopiš na kanal. Če voziš Mode 2 pač priklopiš en motor na tretji kanal, in en motor na drugi kanal.
Če te moti to, da se druga ročka vrača v središčeno lego, pa razdereš oddajnik in vzameš ven vzmet. 5 min dela.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

hvala. me pa še nekaj zanima. Avto je narejen tako, da se lahko vozi na obeh straneh. Torej če se postavi na streho ne nasede, ampak se pelje dalje. Zato bi rad da je na sredini hoda ročke gas na nuli, zgornja polovica je gas naprej, spodnja polovica pa nazaj. Vem da potem rabim avtomobilski ESC ki omogoča rikverc, ampak me zanima če se potem avto vzvratno pelje z isto hitrostjo kot naprej, ali gre počasneje. Verjetno bom potem rabil še eno vzmet, ker hočem da se obe ročki vračata na nulo.
Posnetek da se vidi za kaj se gre http://www.youtube.com/watch?v=XxsvndSg ... ata_player
A se to da naresti?
Sam se ukvarjam samo z letali, tako da o teh stvareh nimam pojma.
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Odvisno od ESC-ja.
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

@Jerikman, jaz prav imam komplet elektroniko, ki se nekako obnaša kot opisuješ. Če jo potrebuješ, meni enostavno hodi viška.
Slika
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Zdaj gledam ESC na HK, pa vidim da jih za krtačne motorje sploh nimajo. A brushless ESC ne dela na krtačnem motorju?


@shqwarch Imaš ZS.
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Nimata rikverca :(

Gledam sedaj in vidim da motorjev ne morem zamenjat, ker so nosilci tako narejeni da večji ali manjši ne gre not.
Tako da bo treba dobit taprav ESC brez zavor ipd.
Zadnjič spremenil Jerikman, dne 16 Sep 2012, 16:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a SiByte »

To je pa res ja :(
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Jerikman napisal/-a:Živjo!
Popravljam en avto (igrača) ki se ga vozi kot tank. Torej obe ročki naprej- naravnost, npr. samo desna ročka naprej in avto zavije levo.
Ker se mi ne ljubi ukvarjat s tisto kitajsko elektroniko, bi notri zmontiral modelarski sprejemnik in oddajnik.
V avtu sta že 2 motorja, vsak motor za svojo stran avta. Zraven bi potem dal še ESC za vsak motor posebej.
Problem je, ker imajo vsi kitajski oddajniki določen mode. Torej 1 ali 2, Jaz bi pa rad gas na obe ročki.
A se da tole stvar tako zrihtat kot jaz hočem: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_1_.html ?
Poceni postajo pa hočem zato, ker se bodo s tem igrali otroci.
Slika avta, da se ve o čem govorim http://img5.blogs.yahoo.co.jp/ybi/1/ec/ ... 1320653199
Mislim da popravit to obstoječe elektronike ne bo kaj veliko teže od tega kar si si ti zadal.
Drugače pa moje mišljenje glede nove komande--- daj vezje za delta ali V- MIX v avto na kanala ki ju boš uporabil za gas in smer...
pa itak dva avto reglerja z vzvratno boš rabil,
veliko veselja pri predelavi ti želim
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
cmaet
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 22 Apr 2009, 20:33
Kraj: Ljubljana

Re: Poceni postaja z obema ročkama za gas?

Odgovor Napisal/-a cmaet »

Ti iščeš tako varianto (z dvema ročkama za gas) ker je bila taka pač originalna rešitev sicer pa ti je omembno le da igračo spraviš v funkcijo, ali zato ker prav želiš tak način vožnje, da se otroci naučijo upravljat tank?
Ker bi bilo lažje narest tako, da ob normalni komandi z ročicami ali volanom uporabiš mikse ki poskrbijo za zavijanje in obračanje z goseničnim pogonom.
Elektro pogoni delujejo na bel dim. Če beli dim uide iz pogona, ne dela več.
Odgovori

Vrni se na RV naprave