Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
Trzinc
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 04 Feb 2012, 14:37
Kraj: Trzin

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a Trzinc »

Na multikopterjih mi je vedno delovalo 1,5km in več. Včasih tudi če malo zapiska še ne pomeni, da je konec signala. Ko komanda zapiska pomeni, da je povratni signal slab oz ga ni več. Kot vem pa naj bi bil oddajni signal sprejemnika nekje cca 60mW oddajni komande pa 100mW. Tako, da ko zapiska bi moralo biti še nekaj prostora. Ko sem pa montiral 1W WiFi booster na graupnerja mi je zadeva nesla 9,2KM z 5dBi anteno in tudi telemetrija je delala na tej razdalji, ker sem imel dvosmerni booster. Verjetno bi šlo dlje vendar mi 5.8 oddajnik ni dopuščal iti dlje. Ob priliki naložim video poleta.
gregav
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 26 Feb 2012, 19:14

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gregav »

Si mogoče že zmontiral video tega poleta?
gregav
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 26 Feb 2012, 19:14

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gregav »

Nekje sem zasledil, da Graupner z novim firmware-om nese celo nekaj dlje. Za poskusit.
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a VaZl »

gregav napisal/-a:Nekje sem zasledil, da Graupner z novim firmware-om nese celo nekaj dlje. Za poskusit.
Kje pa si to zasledil? Odkar je bil problem s posodobitvami se nisem kaj več zanimal za to.... Se mi pa zdi da ima Hott precej manjši domet kot reklamirajo....


Lp, Zlato
Uporabniški avatar
mircy
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 11 Apr 2012, 19:05
Kraj: Kranj

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a mircy »

Zdravo
Mene pa zanima če se je že kdo lotil namontirati zvočnik za telemetrijo? In če se je me zanima kaj rabim da to zmontiram.
Lp
Mugen MBX7R eco
Mugen MGT7 eco
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

mircy napisal/-a:Zdravo
Mene pa zanima če se je že kdo lotil namontirati zvočnik za telemetrijo? In če se je me zanima kaj rabim da to zmontiram.
Lp
Seveda smo se lotili. Takrat sem tole posnel, in dela bp, razen tega, da je zvočnik prevelik za vsakdanjo uporabo. https://www.youtube.com/watch?v=8ejHoL2TmZg
Vse kar rabiš je zvočnik s standardnim 3,5mm vhodom, s samostojno baterijo.
Že dalj časa razmišljam, da bi kupil en mini zvočnik in ga vgradil v ohišje, da se nič ne bi videlo. Če boš šel to delat, mi prosim povej, ker me zanima kater zvočnik boš uporabil.
Uporabniški avatar
mircy
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 11 Apr 2012, 19:05
Kraj: Kranj

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a mircy »

Ja mene bolj zanima vgradnja zvočnika v komando in me zanima če se je že kdo lotil tega. Bom se pa lotil tega.
Mugen MBX7R eco
Mugen MGT7 eco
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

kolko S in kolko veliko lipote imate vgrajen v mx 12? thx, lp
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a VaZl »

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=96957

Tole imam jaz v MX-20, verjetno je dobra tudi za tvojo, v osnovnih nastavitvah poglej če se da nastavit iz NiMh na LiPo....

LP, Zlato
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

Ima za priklopit na lipo,a lipo na primer 2s ne gre?
FANATIC
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 04 Feb 2009, 09:31
Kraj: Pod hribom

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a FANATIC »

In v čem je keč li-po baterije(da vsakič ko polnim baterijo jo morem jemat ven in zdrži več kot nimh.... original baterija ima kapacitivnosti dovolj da mi vzdrži celodnevno letenje ki ne presega 2uri)???
MRTadej
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 02 Nov 2013, 13:05

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a MRTadej »

je kdo že menjal baterije v mx?
Uporabniški avatar
conco
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 01 Jul 2005, 09:53
Kraj: Goričko

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a conco »

Ko polnite baterijo v komandi je kaj prikazano na displayu? Ali čisto nič...namreč jaz štekan adapter v elektriko in se ne zgodi nič...tako da nevem če polni ali ne :S
..........::::: In The Air :::::.........
-------===hoby RC frik===------
Uporabniški avatar
Zaunkönig
Profesor
Prispevkov: 1473
Pridružen: 20 Feb 2012, 09:51
Kraj: Ljubljana

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a Zaunkönig »

Nič ne pokaže. Pa ne vklapljat komande med polnjenjem!
DS Day - Velika Planina Official Video ... Welcome to the Dark Side

https://youtu.be/OAtj3f9Wsv0
Uporabniški avatar
conco
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 01 Jul 2005, 09:53
Kraj: Goričko

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a conco »

Zaunkönig napisal/-a:Nič ne pokaže. Pa ne vklapljat komande med polnjenjem!
Hvala za odgovor! Jaz pa sem že mislil da je adapter fuč :s .... enkrat sem prižgal komando med polnjenjem....upam da ni nič narobe...
Kako pa potem vem da je polna baterija?
..........::::: In The Air :::::.........
-------===hoby RC frik===------
Uporabniški avatar
Zaunkönig
Profesor
Prispevkov: 1473
Pridružen: 20 Feb 2012, 09:51
Kraj: Ljubljana

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a Zaunkönig »

Kdaj je polna, je treba pa malo kalkulirat. Če se ne motim polni s 0,2A , akku je 2000mAh .... torej v grobem 10ur. :D :-k

Itak ima pa vgrajen delta peak, tako da se polnjenje izklopi.
DS Day - Velika Planina Official Video ... Welcome to the Dark Side

https://youtu.be/OAtj3f9Wsv0
Uporabniški avatar
conco
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 01 Jul 2005, 09:53
Kraj: Goričko

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a conco »

Zaunkönig napisal/-a:Kdaj je polna, je treba pa malo kalkulirat. Če se ne motim polni s 0,2A , akku je 2000mAh .... torej v grobem 10ur. :D :-k

Itak ima pa vgrajen delta peak, tako da se polnjenje izklopi.
Hvala!
..........::::: In The Air :::::.........
-------===hoby RC frik===------
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

conco napisal/-a:
Zaunkönig napisal/-a:Nič ne pokaže. Pa ne vklapljat komande med polnjenjem!
Hvala za odgovor! Jaz pa sem že mislil da je adapter fuč :s .... enkrat sem prižgal komando med polnjenjem....upam da ni nič narobe...
Kako pa potem vem da je polna baterija?
To da se komando ne sme vklapljat pri polnjenju v navodilih piše s tavelikimi črkami in to večkrat.
Pa tudi to piše koliko časa približno se polni.
Preden karkoli delaš, priporočam da 3x prebereš navodila, preden se karkoli slabega zgodi modelu.
Uporabniški avatar
golki76
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 08 Okt 2011, 08:55

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a golki76 »

sem lastnik mx 12 hott in me zanima ali kdo ve kako se jo da povezati z računalnikom da bi delala na aerofly. (driverjev ali česa podobnega nisem zasledil).
Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a saMx »

Pozdravljeni,

Za vse lastnike oz. poznavalce HoTT sistema, bi imel par vprašanj.

Odločil sem se, da v bližnji prihodnosti le grem na 2.4GHz in sem se sedaj fiksno odločil, da bo to HoTT. Sam imam Graupner MC-19 komando, in se mi zdi, da bo to še najlažja pretvorba v 2.4GHz s HoTT, ker je že vse narejeno tako da paše skupaj brez prevelikih komplikacij...

Vendar pa me zanima, kako je glede telemetrije. Ali imajo tile sprejemniki možnost, da je sprejemnik že sam po sebi dovolj, za prikazovanje voltaže za posamezno celico baterije v letalu? Ali so za to še vedno potrebni kakšni dodatni senzorji?
Potem me zanima kako je s temi dodatnimi senzorji za telemetrijo, a so to velike zadevščine? Namreč mika me, da bi kdaj v jadralcu imel tudi vario meter. :D

No pa seveda bi vprašal še, kako ste na sploh zadovoljni s HoTT-om? Kakšnih motenj in podobnih zadev ni? Ga mogoče kdo uporablja v kakšnem F5J ali podobnem modelu iz karbonskih in podobnih vlaken? Sam ga bi med drugimi uporabljal tudi v takem modelu.

Bil bi zelo hvaležen, če bi mi kdo povedal kaj več o tem, pa mogoče napisal izkušnje. Da se nebi slučajno kasneje tolkel po glavi in vrgel stran 200€+. #-o :lol:

Hvala!
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

saMx napisal/-a:Pozdravljeni,

Za vse lastnike oz. poznavalce HoTT sistema, bi imel par vprašanj.

Odločil sem se, da v bližnji prihodnosti le grem na 2.4GHz in sem se sedaj fiksno odločil, da bo to HoTT. Sam imam Graupner MC-19 komando, in se mi zdi, da bo to še najlažja pretvorba v 2.4GHz s HoTT, ker je že vse narejeno tako da paše skupaj brez prevelikih komplikacij...

Vendar pa me zanima, kako je glede telemetrije. Ali imajo tile sprejemniki možnost, da je sprejemnik že sam po sebi dovolj, za prikazovanje voltaže za posamezno celico baterije v letalu? Ali so za to še vedno potrebni kakšni dodatni senzorji?
Potem me zanima kako je s temi dodatnimi senzorji za telemetrijo, a so to velike zadevščine? Namreč mika me, da bi kdaj v jadralcu imel tudi vario meter. :D

No pa seveda bi vprašal še, kako ste na sploh zadovoljni s HoTT-om? Kakšnih motenj in podobnih zadev ni? Ga mogoče kdo uporablja v kakšnem F5J ali podobnem modelu iz karbonskih in podobnih vlaken? Sam ga bi med drugimi uporabljal tudi v takem modelu.

Bil bi zelo hvaležen, če bi mi kdo povedal kaj več o tem, pa mogoče napisal izkušnje. Da se nebi slučajno kasneje tolkel po glavi in vrgel stran 200€+. #-o :lol:

Hvala!
Boš predelal MC-19 ali šel v nakup nove RV naprave HoTT , ker omenjene naprave ne moreš predelati v HOTT [-X ,lahko jo nadgradiš z Frsky-em :D ..... sicer si boš za 200€ težko izpolnil vse svoje želje če kupiš nov HOTT :whistle:
MKM
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a saMx »

Ja svojo bom nadgradil ja. Kupil bom tisti komplet HF modul s sprejemnikom GR-24 in Smart Boxom, ki je prav za mc-19 in mc-22.

Tako kot je prikazano na spodnjih videih...
Edino odločit se ne morem zaenkrat, a bi vzel tako verzijo, da 35MHz ostane ali bi se ga komplet znebil. To se še odločam.

http://youtu.be/mh8IP_wCmm4
http://youtu.be/pcNNMf1PKFQ
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a saMx »

Torej, mi zna kdo odgovorit na moja vprašanja? In povedat kako dobro besedo o HoTT? :D
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

saMx napisal/-a:Torej, mi zna kdo odgovorit na moja vprašanja? In povedat kako dobro besedo o HoTT? :D
Imam MX12 HoTT in v dveh letih nisem imel niti enega problema.
Kupil sem modul za 12€ za prikazovanje napetosti akumulatorja v modelu, ampak ga še sedaj nisem uporabil in mi samo leži v predalu.
Lahko samo pohvalim navezo Korejci - Nemci :)
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a saMx »

A tako, da moraš za prikazovanje voltaže baterije imeti posebej modul? A je to velika zadeva?

Kakšne modele pa kaj letiš? Tudi kakšne iz karbonskih in podobnih vlaken itd? Ali pa da je regler zelo blizu sprejemnika?
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Odgovori

Vrni se na RV naprave