MPX Cokcpit sx

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
marti1
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 23 Jan 2011, 19:55
Kraj: Ljubljana

MPX Cokcpit sx

Odgovor Napisal/-a marti1 »

Pozdravljeni.Imam težavo z zgoraj omenjenim odajnikom in sprejemnikom.Po priključitvi kanal za plin dela normalno in motor se zavrti ostali kanali na katerih so priključeni servo motorji pa trzajo oz se premikajo zelo počasi.Ne najdem rešitve zato se obračam na vas upam samo da ni sprejmnik fuč.lp
Uporabniški avatar
anti-gravitačnik
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 05 Jun 2011, 20:15
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a anti-gravitačnik »

Katero verzijo pa imaš (35 mHz/40 mHz ali 2.4 GHz)? Če je 2.4 GHz preveri če imaš vklopljen hitri odziv. Drugače pa piše v novih navodilih ( navodila za cockpit sx 2.4 GHz) na strani 8. Tam je tudi opozorilo, da če imaš nastavljeno na hitri odziv, bi lahko servoti trzali. Avtomatsko je nastavljeno na on(1). Zato je treba biti previden ko nastavljaš nova letala, da ga ne pozabiš izklopiti.
Na dalincu imaš to v sklopu
Memo
zavrtiš gumb v desno
ko prideš do napisa F-RESP
pritisneš gumb in nastaviš na 0
Ko to storiš moraš ponovno zbindati dalinc in sprejemnik.
Upam da sem lahko kako pomagal.
Zadnjič spremenil anti-gravitačnik, dne 02 Dec 2011, 20:50, skupaj popravljeno 2 krat.
Multiplex Cockpit SX 2.4 GHz
marti1
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 23 Jan 2011, 19:55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a marti1 »

Je 35mhz.Jezi me najbolj to ker je do sedaj vse delal danes sem pa priklopil baterije in poskusil doma če dela je delal vse.Na terenu pa priklopim poskusim motor dela,komande pa ne oz. so delale ampak z zamikom in pri odklonu do konca trzajo tko približno na sekundo trzne ko pa spustim komando traja 5 sekund da gre v nevtralni položaj.Probu sem že druge motorje in isto.lp
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a warwick »

Predvidevam da imaš elektromotor? Ponavadi je problem, da je regulator preblizu sprejemnika, tako da daj sprejemnik čimdlje od motorja/regulatroja.
marti1
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 23 Jan 2011, 19:55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a marti1 »

Sedaj sem pregledal mal navodila in sem ugotovil da ni izhodnega signala oz. ni dovolj močen.ali je mogoče da je odajnik fuč.Nimam pojma kaj ga je pičl.Pomoje da najboljš da grem na 2.4ghz.lp
novic
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 29 Jun 2009, 15:22
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a novic »

1. Ni odajnik, ampak oddajnik!
2. Manjkajoče vejice ( in še kakšna več) v tvojih stavkih: ,,,,,,
3. Koliko je star tvoj oddajnik in koliko je stara baterija v njem?
marti1
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 23 Jan 2011, 19:55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a marti1 »

glej če nimaš kaj pametnega za odgovort se ne vtikaj lepo prosim ker mi stem nisi nič pomagal.lp
novic
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 29 Jun 2009, 15:22
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a novic »

Se ne vtikam. V tretji točki sem ti postavil čisto enostavno vprašanje.
Pa brez lp.
Uporabniški avatar
kanja
Razpravljalec
Prispevkov: 108
Pridružen: 13 Okt 2007, 22:28
Kraj: okolica Lenarta

Re: MPX Cokcpit sx

Odgovor Napisal/-a kanja »

marti1 napisal/-a:Pozdravljeni.Imam težavo z zgoraj omenjenim odajnikom in sprejemnikom.Po priključitvi kanal za plin dela normalno in motor se zavrti ostali kanali na katerih so priključeni servo motorji pa trzajo oz se premikajo zelo počasi.Ne najdem rešitve zato se obračam na vas upam samo da ni sprejmnik fuč.lp
Poskušaj zamenjati regulator, oz. priključi na sprejemnik sprejemniški akumulatorski paket in preizkusi samo servomotorje brez regulatorja.
zakon je vse, kar leti po zraku
marti1
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 23 Jan 2011, 19:55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a marti1 »

Sedaj sem prišel do spoznanja, da sem očitno priklopil plus iz baterije na vhod za signal ker imam dva letala in menjam sprejemnik.Tako, da sem naročil nov sprejmnik.
marti1
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 23 Jan 2011, 19:55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a marti1 »

Ali mogoče kdo ve kaj se zgodi če obratno priklopiš na sprejmnik napetost ker imam dvo delni konektor na baterijah in ne tri.
Peter84
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 03 Apr 2011, 16:00
Kraj: Laško

Odgovor Napisal/-a Peter84 »

Vprašal bom kar v tej temi.

Imam oddajnik multiplex cockpit sx 35 mhz,in me zanima če ima kdo v tem oddajniku 2s lipo baterijo?Oziroma če lahko priklučim 2s lipota nanjo?
Namreč narediti si mislim pult in v pultu prostor za lipota 2s 5000mah in potem kabel speljati v postajo.
hvala za odgovor.

lp
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a warwick »

Gre brez problema. Samo3d ima "predelano" na 2S lipo in funkcionira brez problema. v sal kategorijo uporabljamo to predvsem da naredimo naprave lažje :)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Namreč narediti si mislim pult in v pultu prostor za lipota 2s 5000mah in potem kabel speljati v postajo
.... ni mi jasno zakaj bi prenašal za eno leto energije s seboj.....osebno uporabljam LI-Ion AA 900mAh,v vezavi 2S2P......montiraš normalno v obstoječ prostor.....
Priponke
IMGP1308.JPG
IMGP1308.JPG (115.77 KiB) Pogledano 2723 krat
Slika
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

AlesZ napisal/-a:
Namreč narediti si mislim pult in v pultu prostor za lipota 2s 5000mah in potem kabel speljati v postajo
.... ni mi jasno zakaj bi prenašal za eno leto energije s seboj.....osebno uporabljam LI-Ion AA 900mAh,v vezavi 2S2P......montiraš normalno v obstoječ prostor.....
Imam v Evo in v SX sicer samo po dve Lion 3,7V po 2500mAh in zadeva deluje b.p. tako da ti bolj priporočam uporabo Lion če ne drugo je bolj varmo :D

lp
Priponke
LIon.jpg
LIon.jpg (37.39 KiB) Pogledano 2621 krat
MKM
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: MPX Cokcpit sx

Odgovor Napisal/-a IKE »

Sem dvakrat prelistal navodila in nikakor ne najdem, kje se vklopi ali nastavi MIX za alerone in smer !? Nikakor mi ne uspe zmešati teh dveh stvari.

Vnaprej hvala za vsak nasvet.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Re: MPX Cokcpit sx

Odgovor Napisal/-a truplo »

Nisem preveril v navodilih vendar preveri katero funkcijo si izbral ali je to recimo glider, acro... Ne dopuščajo vse enakih možnosti za mixanje...
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: MPX Cokcpit sx

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

IKE napisal/-a:...
Sem dvakrat prelistal navodila in nikakor ne najdem, kje se vklopi ali nastavi MIX za alerone in smer !? Nikakor mi ne uspe zmešati teh dveh stvari.
...
13.8.1. Combi-Switch mixer Menu (MIXER) COMBI,
stran 28 v angleških navodilih.

LP
Alex
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: MPX Cokcpit sx

Odgovor Napisal/-a IKE »

Alex 76 napisal/-a:
IKE napisal/-a:...
Sem dvakrat prelistal navodila in nikakor ne najdem, kje se vklopi ali nastavi MIX za alerone in smer !? Nikakor mi ne uspe zmešati teh dveh stvari.
...
13.8.1. Combi-Switch mixer Menu (MIXER) COMBI,
stran 28 v angleških navodilih.

LP
Alex
Kot sem napisal : sem prelistal ... pregledal naslov za naslovom in tabelo za tabelo ter vztrajno iskal da bo nekje pisalo AI > RU ... pa nič od tega.

Alex hvala za pomoč.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
anti-gravitačnik
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 05 Jun 2011, 20:15
Kraj: Trzin

Re: MPX Cokcpit sx

Odgovor Napisal/-a anti-gravitačnik »

Pozdravljen!
Combi mix se nahaja v zavihku Menu -->Mixer --> in je od TH > S4 samo eno mesto na desno.
To je lepo razvidno v razpredelnici MENU-jev.
Upam, da sem kaj pomagal in
Lep pozdrav,
Nejc
Multiplex Cockpit SX 2.4 GHz
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: MPX Cokcpit sx

Odgovor Napisal/-a IKE »

Hvala ... preizkušeno ... dela !?

Ko bo pa še vreme bom probal pa še v zraku.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Odgovori

Vrni se na RV naprave