Izdelava pulta za oddajnik

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Melly »

Jutri posnamem izdelavo serije...sedaj samo še malo popravim G-kodo.
Razmišljam o nabavi bobna za pobiranje igle, saj cnc naredi zelo ostre robove na alu izdelkih.
Verjetno bom kupil ali izdelal nekaj podobnega kot se uporablja za čiščenje medeninastih tulcev (nabojev) za ponovno polnjenje streliva.
Ena možnost je na vibracije ena pa na počasi vrteč boben (tudi za poliranje kamnov) notri daš ali zmlete orehove lupine (terarij) ali pa grobo mleto koruzo ali inox paličice.
Nekje v firmi bi moral imeti eno staro vrtečo se reklamo, mogoče lahko naredim boben... pa smo spet na začetku.
Priponke
IMG_2853 (Small).JPG
IMG_2853 (Small).JPG (39.24 KiB) Pogledano 4379 krat
lp Melly
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Melly »

lp Melly
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Melly »

lp Melly
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Zanimivo! Rad pogledam kak tak video!

No...tudi pri mojem pultu je bilo potrebno narediti zložljive rokice, da sem lahko pult pospravil v kovček.
Upam da ne smetim teme.
Priponke
IMG_7273.JPG
IMG_7273.JPG (121.9 KiB) Pogledano 4248 krat
LP David
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Melly »

Sploh ne, zanimiva ideja. Jaz sem bil omejen s tem, da mora zglob pasati na obstoječe ročice in pult.
Sem imel še drugo idejo z odstranljivimi ročicami, vendar bi moral v tem primeru spremenit distančnik in povečati luknje v pleksiju...

Če gre vse po planu jutri dobim "tumbler", da poberem iglo na kosih, potem pa gredo v male oglase.

p.s. poglej si tega možakarja... http://www.youtube.com/feed/UCDmxnPem-pPfJQATIkfgY2Q
lp Melly
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Krist »

Melly napisal/-a:Jutri posnamem izdelavo serije...sedaj samo še malo popravim G-kodo.
Razmišljam o nabavi bobna za pobiranje igle, saj cnc naredi zelo ostre robove na alu izdelkih.
Verjetno bom kupil ali izdelal nekaj podobnega kot se uporablja za čiščenje medeninastih tulcev (nabojev) za ponovno polnjenje streliva.
Ena možnost je na vibracije ena pa na počasi vrteč boben (tudi za poliranje kamnov) notri daš ali zmlete orehove lupine (terarij) ali pa grobo mleto koruzo ali inox paličice.
Nekje v firmi bi moral imeti eno staro vrtečo se reklamo, mogoče lahko naredim boben... pa smo spet na začetku.
Ko sem pred leti delal preko študenta, smo odštancane dele dajali v mešalec za beton skupaj z žaganjem, da je pobralo maščobe, sami kosi pa so se drgnili med seboj in ob stene mešalca.
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Sam sem že več let zadovoljen uporabnik teh pultov. Mogoče samo predlog, da sta luknji za obročka malenkost večji, ker se sicer zatika. Sam sem malo pobral robove obročkov.
Mathias1218
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 04 Jul 2011, 20:29

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Mathias1218 »

kva a kej takega fantje .. sicer je tole work in progress sam za en dopoldne dela je kr lepo ratalo .. moram še pobrusiti šiv , odstraniti notranji del vezane plošče potem pa šmirglanje , kitanje in airbrush

Slika

Slika

Slika

Slika

postopek je enostaven, tak postopek oziroma podoben smo uporabljali še iz časov ko sem tekmoval v avtoakustiki , in smo delali subwooferje raznih oblik za prtljažnike

1. izrežeš željeno obliko iz vezane plošče , v njo izrežeš obliko komande... notranji del poglobiš in pripneš z delčki vezane plošče na željeno globino
2. napneš čez vse skupaj BLAGO (najboljši je FLIS saj lepo upije resinat)
3 nato premažemo z resinatom (Poliester ali epoxi) sam najraje uporabljam Poliester saj je sušenje linearno, pri epoksiju ko steče reakcija se začne hitro sušiti , pri poliestru pa lahko kontroliraš gostoto da ne steče ves resin čez blago ampak ostane na blagu ...

bom prilepil slike še ko bo končano , namen tega je pač da narediš pult z obliko .. saj mi raznorazne plexy poličke ne zgledajo lepo

komentarji zaželjeni

lp. M
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Melly »

Pult za eno starejšo futabo (FX-18). Zložljive ročice...
Priponke
futabafx18 001 (Small).jpg
futabafx18 001 (Small).jpg (82.19 KiB) Pogledano 3668 krat
futabafx18 002 (Small).jpg
futabafx18 002 (Small).jpg (78.71 KiB) Pogledano 3668 krat
lp Melly
Uporabniški avatar
papalima
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 23 Dec 2014, 14:00
Kontakt:

Re: Izdelava pulta za oddajnik

Odgovor Napisal/-a papalima »

Živjo.
Nisem sicer prepričan zakaj ti ne morem poslati ZS, ampak ne gre. Lahko, da sem glup ali slep. Lahko tudi oboje. :D

Rabil bi pa pult za komande Turnigy TH9X, zanima me pa tudi, če narediš tudi za Turnigy i-10.
Matjaž

https://alcmodelarji.com/
Odgovori

Vrni se na RV naprave