Podajte vaše izkušnje s kitajskimi servomehanizmi

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
msev
Razpravljalec
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Sep 2010, 13:45

Podajte vaše izkušnje s kitajskimi servomehanizmi

Odgovor Napisal/-a msev »

Mislim da taka tema še ne obstaja in bi bila kar uporabna za začetnike v gradnji letal..
Torej izkušnje s poceni servoti, podajte svoja mnenja jaz jih bom pa zbiral tukaj na kupu. Stremi se k nizki ceni in vzdržljivosti.. Najbolje da ocenite z uporabo znakov (+++ - zelo dobro; - slabo)...

Lp
Uporabniški avatar
obadek
Tekmovalec
Prispevkov: 366
Pridružen: 07 Mar 2010, 18:57
Kraj: Okolica Kranja - Preddvor

Odgovor Napisal/-a obadek »

Same dobre izkušnje razen od Turnigya in analogni PowerHD
Spoštuj mnenje drugih in drugi bodo spoštovali tebe!
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Podajte vaše izkušnje s kitajskimi servomehanizmi

Odgovor Napisal/-a gusar »

msev napisal/-a:Mislim da taka tema še ne obstaja in bi bila kar uporabna za začetnike v gradnji letal..
Torej izkušnje s poceni servoti, podajte svoja mnenja jaz jih bom pa zbiral tukaj na kupu. Stremi se k nizki ceni in vzdržljivosti.. Najbolje da ocenite z uporabo znakov (+++ - zelo dobro; - slabo)...

Lp
Zaenkrat še delujejo vsi :D
MKM
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Poceni kitajski servoti so kot tombola. (tista, "vsaka srečka zadene") Včasih te razveseli, včasih te razočara.

Dobro je prebrati tudi kaj si o servomotorjih mislijo uporabniki, spodaj pod artikli. (v HK spletni trgovini)
Vendar eni hvalijo "u iber" drugi šimfajo da je joj, tako da si moraš potem sam ustvariti neko povprečno mnenje iz napisanega. Če je nepisano veliko slabega, potem raje ne nabavljat.

Bolje je ciljati na nekoliko višje cene, ne na čisti "poden".
Če pa vseeno kupuješ najcenejše, jih je treba vzeti več, da so pri roki za morebitne hitre menjave v modelu. (seveda če ta ostane cel)

Dokaz, da tudi priljubljen cenen servo HXT900 (ekvivalent HS-55) crkne kar tako sam od sebe:

http://www.youtube.com/watch?v=khV3cw1s5uM

Mitja
msev
Razpravljalec
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Sep 2010, 13:45

Odgovor Napisal/-a msev »

Na Twinstarju mam za višinsko in smerno krmilo hs-55 za krilca mam pa hxt-900,...Kateri so pa kaj dobri poceni servoti s kovinskimi zobci (digitalni)?
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Poceni servoti so tako ali tako samo za poceni modele EPP in podobno. Meni je naprimer pri vsakem pristanku aerota odletel smerni, dokler ga nisem nadomestil z mehanskimi zobniki. Tud pri teh servotih je več ali manj tako, za malo denarja malo muzike. Drugače pa naj bodo kitajski ali pa kaki drugi, vse je povezano z ceno in posledično z kvaliteto. Za nek model, v katerega si vložil še in še ur dela in ki ti nekaj tudi pomeni za vitalne funkcije zagotovo ne bom dal kitajskih ali pa kakih drugih cenenih servotov.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

tomazslo napisal/-a:Za nek model, v katerega si vložil še in še ur dela in ki ti nekaj tudi pomeni za vitalne funkcije zagotovo ne bom dal kitajskih ....
Tale je kitajski. Bi bil po tvoje za v 4,5 meterski jadralni model? Recimo za krilca in za višino.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Ultralajt napisal/-a:
tomazslo napisal/-a:Za nek model, v katerega si vložil še in še ur dela in ki ti nekaj tudi pomeni za vitalne funkcije zagotovo ne bom dal kitajskih ....
Tale je kitajski. Bi bil po tvoje za v 4,5 meterski jadralni model? Recimo za krilca in za višino.
Zgleda v redu, sam zaenkrat še najbolj zaupam Multipleksu, čeprav so tud po moje iz kitajske
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Odgovor Napisal/-a borisk »

pri poceni servotih velja pravilo da običajno cena pokaže dejansko stanje (ni pa nujno).
Pri dragih servotih velja pravilo, da visoka cena ni zagotovilo za kvaliteto (ni pa nujno).
:roll:
Zdej pa vedi kaj je dobro. Povprečno gledano je servomotor druga najmanj zanesljiva komponenta pri modelu, opravlja pa najpomembnejše delo, upravljanje.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sicer ne vidim potrebe po odprtju te teme, ker je veliko govora v temi Trgovina v Hong Kongu.
Meni sta do sedaj odpovedala 2 HXT500 in en HXT900, vse ostalo deluje že več let. Odlični so Inolab HGD servomotorji, tudi nekateri HXT, sam pa ne bi kupoval tistih pod 3$. Drugače pa kot so povedali predhodniki, glej komentarje pod izdelki.
Cena ni zagotovilo za kvaliteto, ker se lahko pri poceni in predragih opečeš vsake toliko časa.
Sam v modele dajem servomotorje, ki mi nekako najbolj gredo dimenzijsko v model in imajo željene karakteristike, cena ni glavni faktor, razen, če je ta previsoka, potem iščem alternativo.
Za moj večji model bom definitivno uporabil Hyperion servomotorje, ker imajo poleg zanesljivosti in kvalitete še možnost programiranja. Super zadeva, sploh če rabiš da se flapi počasneje premikajo, ali pa rabiš večji odklon, pa vsakemu lahko določiš smer vrtenja, brez da bi šaral po napravi.
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Pozdravljeni.
Jaz imam te iz navedenega linka spodaj. Sem prebral mnenja uporabnikov,ki jih vsak najde pod produktom in na podlagi tega sem jih nabavil. Lahko povem da mi je eden odpovedal in sicer pri funkciji gas. smrdelo je iz njega kot smrdi ko se navitje pri motorju scvre. Malo neodgovorna poteza, ko sem si sestavljal letalo,ki ni bilo poceni vendar bom rekel da sem z ostalimi zadovoljen. Pametno je počakati in zbrati malo denarja in v dražja letala vgraditi kvalitetnejše servo mehanizme. Mene še to čaka,ker sem bil finančno prekratek za kaj dražjega.
Link:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11660

Lp Vsem
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
Odgovori

Vrni se na RV naprave