Alarm pri Graupner MC14

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Dubi
Tekmovalec
Prispevkov: 203
Pridružen: 25 Maj 2005, 08:13
Kraj: Koper

Alarm pri Graupner MC14

Odgovor Napisal/-a Dubi »

Imam nove baterije 2300 mAh NiMh. Oddajnik imam sicer že nekaj let in vem, da bi s to kapaciteto baterij moral oddajnik delat cel dan brez ga ugasnit.
Voltmeter, ki kaže napetost baterij je ta, ki dela težave. Namreč prezgodaj se vklopi alarm da so baterije prazne. Sicer kaže tistih 8.5 V, samo jaz ne vem kako on to izmeri. Ko sem baterije izpraznil je polnilec pokazal, da je ostalo v baterijah še 600 mAh. To se je začelo ko sem v oddajnik vgradil dodatna stikala (original) za dual rate in še en drsnik za flape. Zdaj ne vem teh 600 mAh, po mojem bi oddajnik moral zdržat še kako urco? Recimo displejček kaže 9.5 V, ne mine deset minut pa že kaže 8.5V. Al so stikala kej kriva-mogoče gre štrom kje po svoje,...
Prosim za nasvete.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Ni nemogoče, da si naredil kje kak stik ... to boš ugotovil po tem, da se ti kje kaj greje in smrdi :)

Še bolj verjetno pa je, da se ti je zgodilo kot meni - crknila ena celica v paketu. Napolni paket in z voltmetrom pomeri napetost vsake posamezne celice, pa boš videl.
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Najverjetneje je to kar ti je napisal pegasus, možno pa je da imaš kje kakšen stik, ko si vgrajeval stikala in še posebej potenciometer. Poskusi samo potenciometer odklopit iz vezja in potem napolnit akumulator. Preveri če si ga prav zvezal.

Možno pa je tudi da imaš eno celico zanič. Probaj oboje preverit pa boš videl.

Lp Bostjan
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Če zgornje ne reši problema, pol ti povem spodnje :D

Če maš še originalne Graupnerjeve akkuje noter - pol jih menjaj z doma zlotanim packom, ker graupner oddajnikom prilaga ŠROT OD BATERIJ.

Meni je na mc22 nova priložena baterija zganjala še večjo štalo...pa sem reskiral tistih 10jurjev za nov pack - ZDAJ JE MIR.
GRAVITY SUCKS
Dubi
Tekmovalec
Prispevkov: 203
Pridružen: 25 Maj 2005, 08:13
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Dubi »

Ena celica je fuč. Preverjeno!
Odgovori

Vrni se na RV naprave