HITEC Aurora-vprašanje

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

HITEC Aurora-vprašanje

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Mogoče mo moje vprašanje zvenelo preveč laično in se vam že v naprej opravičujem, a bi vseeno rabil nasvet.

Na Ventusu bi rad pri pristajanju z stikalom imel možnost preklopa eleronov v funkcijo zakrilc. Smer bi pri preklopu uravnaval ta čas z repom. Ali je možno to sprogramirati na Aurori9 in ali je to sploh smiselno in kdo to prakticira ?
Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: HITEC Aurora-vprašanje

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

tomazslo napisal/-a:Mogoče mo moje vprašanje zvenelo preveč laično in se vam že v naprej opravičujem, a bi vseeno rabil nasvet.

Na Ventusu bi rad pri pristajanju z stikalom imel možnost preklopa eleronov v funkcijo zakrilc. Smer bi pri preklopu uravnaval ta čas z repom. Ali je možno to sprogramirati na Aurori9 in ali je to sploh smiselno in kdo to prakticira ?
Hvala za odgovor
Seveda je možno. Ali ima ventus flape in elerone? Če ima, potem uporabiš mix butterfly, kar pomeni flapi imajo odklon navzdol in eleroni navzgor. Koliko hoda pa imajo pa bi morali pisati v navodilih letala.

Če pa imaš samo elerone, jih odklanjaš gor in še vedno jih lahko uporabljaš za smer.

To prakticiramo skoraj vsi. :wink:
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Re: HITEC Aurora-vprašanje

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Pisaneli napisal/-a:
tomazslo napisal/-a:Mogoče mo moje vprašanje zvenelo preveč laično in se vam že v naprej opravičujem, a bi vseeno rabil nasvet.

Na Ventusu bi rad pri pristajanju z stikalom imel možnost preklopa eleronov v funkcijo zakrilc. Smer bi pri preklopu uravnaval ta čas z repom. Ali je možno to sprogramirati na Aurori9 in ali je to sploh smiselno in kdo to prakticira ?
Hvala za odgovor
Seveda je možno. Ali ima ventus flape in elerone? Če ima, potem uporabiš mix butterfly, kar pomeni flapi imajo odklon navzdol in eleroni navzgor. Koliko hoda pa imajo pa bi morali pisati v navodilih letala.

Če pa imaš samo elerone, jih odklanjaš gor in še vedno jih lahko uporabljaš za smer.

To prakticiramo skoraj vsi. :wink:
Ima samo elerone in zavore...sam sem gruntal, da bi ga ob pristajanju malo upočasnil in povečal vzgon tudi če bi spustil elerone na dol, nisem pa v praksi še nikoli to izvedel in ne vem, če je smiselno. Sama Aurora ima navodila tako zakomplicirana, da bom moral nekoga pač počakarti, da mi bo sprogramiral, tisto osnovno mi je ratal, ko pa se pojavijo mixsi sem pa "bos"
Zadnjič spremenil tomazslo, dne 12 Jul 2010, 11:07, skupaj popravljeno 1 krat.
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Aurora pa res ni zakomplicirana za programirati....
Če boš kaj v lj hodil se lahko zmeniva...več na zs.
Odgovori

Vrni se na RV naprave