FrSky 2.4GHz Telemetry

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Gladiac napisal/-a:A je kdo, ki je sprobal kakšne senzorje?
Kako se jih nastavi/skalibrira...

Hvala!

LP
Mene tudi zanima podobno vprašanje. Zlasti me zanima, če se da pobirat vrtljaje na način kot pri spektrumu, ko je senzorski kabel samo ovit okoli kabla, ki gre na svečko?
Slika
Uporabniški avatar
Runi
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Jan 2008, 10:20
Kraj: Kamnik

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Runi »

Na žalost takega senzorja nimajo, sam imam rpm senzor pa ima velikokrat motnje in slabo bere podatke oziroma jih sploh ne bere.
Opazil pa sem, da če sem polovico leče zalepil z črnim izolir trakom, da se je stvar močno izboljšala ampak še vedno ni bilo 100%.

Gladiac napisal/-a:A je kdo, ki je sprobal kakšne senzorje?
Kako se jih nastavi/skalibrira...

Hvala!

LP
Imam:

temperaturni senzor (dela brez problemov),
volt senzor (dela b/p) programiraš ga tako da vneseš v FLD koeficient glede na število celic,
višinomer (dela b/p) resetiraš ga lahko na vrednost 0 metrov, drugače pa kaže višino glede na zračni pritisk in ga ni mogoče kalibrirat,
obratomer (sem napisal v zgoraj)


Lp
TEKIGA1
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Jan 2007, 21:39

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a TEKIGA1 »

Rabim pomoč,
Imam display FLD 02 in ampermeter FAS 100,noče prebrati moči. Na FLD 02 imam verzijo 2.1, katero sem dobil ko sem ga kupil.
Nekje sem prebral da bi rabil inštalirati novo verzijo na displayu.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Runi napisal/-a:Na žalost takega senzorja nimajo, sam imam rpm senzor pa ima velikokrat motnje in slabo bere podatke oziroma jih sploh ne bere.
Opazil pa sem, da če sem polovico leče zalepil z črnim izolir trakom, da se je stvar močno izboljšala ampak še vedno ni bilo 100%.
Saj spektrum tudi nima takega ampak če sem prav seznanjen tudi optiko. Hec je kot je omenil mihec87 v tejle temi, da se kabel od optičnega senzorja ovije okoli kabla, ki gre na svečko. Le ta očitno po principu tuljave kot pri tokovnih kleščih pobira pulzirajoče kilovolte.

Torej senzor moraš drgače zapackati z majhno jamico v lepilnem traku, da deluje spodobno.
Slika
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

Mene pa zanima, če koga zanima naročilo frsky-jevih komponent:
Sprejemniki, oddajno sprejemni kompleti, senzorji....
Dela se namreč večje naročilo in če bo dosti interesentov bi se pobirala kakšna prednaročila :D
Za cene še ne vem, verjetno pa ne bodo veliko dražje kot pri naročilu iz HK.

Določena trgovina se namreč dogovarja za distribucijo frsky-ja in me zanima kakšne komponente so zaželjene :D

Hvala in LP
http://www.onedrone.com
http://www.okarbon.eu
http://www.kopterworx.com
http://www.lipo.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

Gladiac napisal/-a:Mene pa zanima, če koga zanima naročilo frsky-jevih komponent:
Sprejemniki, oddajno sprejemni kompleti, senzorji....
Dela se namreč večje naročilo in če bo dosti interesentov bi se pobirala kakšna prednaročila :D
Za cene še ne vem, verjetno pa ne bodo veliko dražje kot pri naročilu iz HK.

Določena trgovina se namreč dogovarja za distribucijo frsky-ja in me zanima kakšne komponente so zaželjene :D

Hvala in LP
Mene zanima vse kar se tiče FrSky-ja. Tudi komande imajo sedaj v prodaji. Mislim, da se imenuje Taranis ali neki podobnega.
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

Ja tud to majo zdej ja :)
Sej poleg tega narocila prideta se ena ali dve komandi tko da eno sem jest rezerviral,ce bosta pa dve bomo pa vidl :)

LP
http://www.onedrone.com
http://www.okarbon.eu
http://www.kopterworx.com
http://www.lipo.si
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Imam en problemček ,ki ga ne znam sam rešiti.Na jadralnem letalu imam ugrajen hub v kombinaciji z D8r-II PLUS.Napaja se z 4x AA nimh paketom.Variometer dela BP.Na strani imam brikano z mostičkom na konektorju x-A1.Kolikor sem razbral iz navodil bi mi na telemetriji moralo kazati napetost na sprejemniku.Kaže jo vendar ne pravilno.Kje, kaj bi moral nastavit oz. ali bi bilo bolje priklopit še voltage senzor direktno na baterijo.Je sploh izvedljivo ker kolikor gledam je vse narejeno za lipo celice?
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
j3rn3j
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 16 Sep 2006, 20:55
Kraj: okolica Ptuja

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a j3rn3j »

Imam problem in sem prepričan, da je že bilo kaj govora o tem, vendar jaz tega ne najdem. Že pred časom sem kupil modul FrSky DJT RF MODULE-Telemetry in zraven 2 sprejemnika. Sedaj, ko sem si kupil nov sprejemnik pa ga ne znam povezat z oddajniškim modulom. Sprejemnik, ki ga imam je FrSky V8FR 8 channel. Ne vem kje delam napako, da mi sprejemnika ne poveže z oddajnikom. Prosim za pomoč in se že v naprej zahvaljujem za prijazne odgovore...
Jernej
Slika
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Ali imaš prva dva sprejemnika še v1? Če je temu tako boš moral modul upgrejdat na v II in tastare sprejemnike na vII in bo delalo.Rabil pa boš usb priklop za upgrade.
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
dinamich
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 Maj 2010, 07:12
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a dinamich »

ludwe napisal/-a:Imam en problemček ,ki ga ne znam sam rešiti.Na jadralnem letalu imam ugrajen hub v kombinaciji z D8r-II PLUS.Napaja se z 4x AA nimh paketom.Variometer dela BP.Na strani imam brikano z mostičkom na konektorju x-A1.Kolikor sem razbral iz navodil bi mi na telemetriji moralo kazati napetost na sprejemniku.Kaže jo vendar ne pravilno.Kje, kaj bi moral nastavit oz. ali bi bilo bolje priklopit še voltage senzor direktno na baterijo.Je sploh izvedljivo ker kolikor gledam je vse narejeno za lipo celice?
V kolikor pina A1 in X povežeš skupaj, potem postane A1 vhod z merilnim območjem 3.3V * 4 = 13.2V.


Za merjenje napetosti lipo celic, pa lahko izkoristiš A2 vhod, na katerega pripelješ plus lipo celice preko ustreznega uporovnega delilnika, s katerim nastaviš merilno območje vhoda. Brez delinika je merilno območje 3.3V.

V vsakem primeru, pa je potrebno vrednosti, ki jih vračata ta dva vhoda kalibrirati, saj uporovni delilniki niso vedno absolutno natančni. Za kalibracijo potrebuješ merilec napetosti, s katerim pomeriš dejansko napetost in nato ustrezno nastaviš prikazano napetost na oddajniku.
j3rn3j
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 16 Sep 2006, 20:55
Kraj: okolica Ptuja

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a j3rn3j »

ludwe napisal/-a:Ali imaš prva dva sprejemnika še v1? Če je temu tako boš moral modul upgrejdat na v II in tastare sprejemnike na vII in bo delalo.Rabil pa boš usb priklop za upgrade.
Sprejemnika, ki sem ju uporabljal do sedaj sta naslednja:
FrSky V8R4
FrSky D8R Telemetry

Če ju je potrebno upgrejdat mi prosim napišite kje si lahko več preberem o tem. In kakšen je sam postopek.
Jernej
Slika
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

j3rn3j napisal/-a:
ludwe napisal/-a:Ali imaš prva dva sprejemnika še v1? Če je temu tako boš moral modul upgrejdat na v II in tastare sprejemnike na vII in bo delalo.Rabil pa boš usb priklop za upgrade.
Sprejemnika, ki sem ju uporabljal do sedaj sta naslednja:
FrSky V8R4
FrSky D8R Telemetry

Če ju je potrebno upgrejdat mi prosim napišite kje si lahko več preberem o tem. In kakšen je sam postopek.
V8FR ni telemetrijski...tko, da boš moral Oddajnik prestaviti v netelemetrijski mode, kar pomeni, da ti D8R ne bo deloval, če se prav spomnim.
j3rn3j
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 16 Sep 2006, 20:55
Kraj: okolica Ptuja

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a j3rn3j »

To da V8FR ni telemetrijski mi je povsem jasno in sem tudi sam oddajnik nastavil v netelemetrijski mode a še vedno mi ne uspe vzpostavit povezave. Tako, da bo po vsej vrjetnosti potrebno upoštevati uporabnika "ludwe".
Jernej
Slika
PrimozL
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 22 Apr 2005, 07:48
Kraj: okolica Vipave

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a PrimozL »

TEKIGA1 napisal/-a:Rabim pomoč,
Imam display FLD 02 in ampermeter FAS 100,noče prebrati moči. Na FLD 02 imam verzijo 2.1, katero sem dobil ko sem ga kupil.
Nekje sem prebral da bi rabil inštalirati novo verzijo na displayu.
Tok ti prikazuje? Moč je produkt toka in napetosti, torej moraš meriti oboje. Meni ob klopu FLD 02 napiše rev 2.0, a pravilno prikazuje vse.

LP Primož.
Uporabniški avatar
Jernej*_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Feb 2012, 18:55
Kraj: Velenje

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Jernej*_ »

Ali morda kdo ve kje v evropi bi lahko naj ugodnje kupil FrSky DHT-U modul?, rad bi se izognil carini in zato nebi rad naročeval iz kitajske, pa še malo prej bi rad vse skupaj dobil.
L.p.
Jernej
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Jernej*_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 05 Feb 2012, 18:55
Kraj: Velenje

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a Jernej*_ »

Najlepša hvala, bom vzel iz giantsharka.
L.p.
Jernej
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a brejker »

Zdravo.
V svoje MX12 sem vgradil DIY modul od Frskyja (brez telemetrije).
In ne deluje :oops:
Signal,ground in pozitivni vodnik sem zvezal enako kot je to storil brat na svoji MX12 (njemu deluje) a brez uspeha.
Razlika med mojo in njegovo montažo je takšna, da je on održal 35mHz modul in žice za njegov 2,4 modul potekajo iz 35mHz plate ven do modula.
Jaz sem modul odstranil in žice od 2,4modula prispajkal direktno na signal,ground in pozitivni vodnik.

Baje, da moram še nekaj postoriti ker sem 35mHz modul popolnoma odstranil.
Kaj bi to bilo?

Hvala za pomoč.

LP OM
www.okarbon.eu
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a scrat »

brejker napisal/-a:Zdravo.
V svoje MX12 sem vgradil DIY modul od Frskyja (brez telemetrije).
In ne deluje :oops:
Signal,ground in pozitivni vodnik sem zvezal enako kot je to storil brat na svoji MX12 (njemu deluje) a brez uspeha.
Razlika med mojo in njegovo montažo je takšna, da je on održal 35mHz modul in žice za njegov 2,4 modul potekajo iz 35mHz plate ven do modula.
Jaz sem modul odstranil in žice od 2,4modula prispajkal direktno na signal,ground in pozitivni vodnik.

Baje, da moram še nekaj postoriti ker sem 35mHz modul popolnoma odstranil.
Kaj bi to bilo?

Hvala za pomoč.

LP OM
Mogoče ti to pomaga: http://www.youtube.com/watch?v=HeUcaFhnnRM
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a brejker »

Ne pomaga, ker je možakar pustil 35mHz plato.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: fc18

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

mato napisal/-a:
http://www.jetimodel.cz/data_downloads/44/fc16.pdf

Na tistem pdf-ju imaš označeno, kaj je treba prekinit, da 35MHz modul ne deluje več. Skratka tisto navpično palico odlotaš in tako ti ostaneta dve luknji. V spodnjo prilotaš nazaj žico (uporabljaš lahko kar žico za serve). Nato vzameš dvopolno stikalo (imeti mora tri kontakte - sredinskega in dva stranska) in to žico prilotaš na sredinski kontakt. Nato na en stranski kontakt (vseeno kateri) prilotaš žico in jo zvežež z drugo (zgornjo) luknjo, kjer si odlotal palico. Tako ti 35MHz modul deluje, če je stikalo v pravi poziciji.

Sedaj pa vzameš modul 2.4GHz in na trejner port prilotaš maso na spodnji pin (najnižji) in signal na drugi pin od zgoraj navzdol (vse velja, če imaš komando obrnjeno narobe - tako da krmilne palčke gledajo v mizo).
Plus pa prilotaš na drugi stranski kontakt od stikala.

Tako v eni poziciji stikala napajaš 35MHz modul, v drugi poziciji stikala pa 2.4GHz modul.

Tako je za FC16, verjetno je za FC18 enako.
Povezava je zastarela. Prosim, kdor ima še ta pdf, naj ga prilima sem ali pa na ZS.
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

brejker napisal/-a:Ne pomaga, ker je možakar pustil 35mHz plato.
Tale je pa odstranil celo,ni videti,da bi bilo kaj posebnega.......Razpored priključkov?
Slika
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: FrSky 2.4GHz Telemetry

Odgovor Napisal/-a brejker »

Razpored priključkov ?
Ne verjamem. + je + . Tukaj nisem mogel narediti napake.
Komanda se mi "zbinda" skupaj s sprejemnikom (gori,utripa LED) kot, da bi vse delovalo brezhibno. A servoti ne delajo. Verjetno je tudi ground priključek pravilno zvezan?
Sprejemnik sem sprobal na bratove komande in deluje BP. Tako, da poškodovan sprejemnik ni krivec.

Pa ravno danes se moral štimat ko zunaj piha kot pri norcih ](*,)
www.okarbon.eu
Odgovori

Vrni se na RV naprave