FrSky 2.4GHz Telemetry

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

jumbo747 napisal/-a:Sam imam kompletno telemetrijo od Hiteca,že skoraj pol leta. viewtopic.php?t=44635&postdays=0&postor ... &start=160 , pa sem zelo zadovoljen in navdušen nad njo.Ni treba nikakršnih dodatnih zaslonov in ostalega čungalunga sranja,ampak ima Hitec to elegantno on pregledno narejeno.Vsa čast Hitec-u,trenutno ena bolšjših stvari,kar se trenutno telemetrije tiče in je lahko vzgled tudi ostalim proizvajalcem.
no pa sem le dobil odgovor, da zadeva funkcionira...ker mi še nekaj robe manjka in ne morem še preizkusiti...torej se j možakar mal zaplezal, k je novo poličko delal, edino, če jo ne bo za kaj drugega koristil..naprimer prenos slike preko linka
jumbo747
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 25 Apr 2010, 01:29
Kraj: Lenart

Odgovor Napisal/-a jumbo747 »

Preverjeno deluje,celo z možnostjo ogleda kje si letel,saj podpira Google earth.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Cene sprejemnikov so nižje pri Frsky-u, če bo dosti letel, bo že tukaj dosti profitiral, glede FPV do 3km, mislim, da tukaj sigurno zmaga frsky modul naprav orginalnemu hiteco-vemu; Zunaj bo kmalu še frsky-ev telemetry modul, in po vsej verjetnosti bo ceneješi kot pa hitec-ov+senzorji.

Predvsem na ceni lahko prihraniš kar dosti, sicer niso še znane vse cene, vendar mislim, da bo na koncu tako; Pa seveda tisto kar sem že zgoraj napisal in kar je napisal že @T0RN4D0.

Poleg tega, pa lahko z malo več znanja elektronike, narediš svoj lastni zaslon, s prikazom telemetrije, tako kot tebi ustreza in tiste senzorje, ki jih sam želiš....

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

carcar napisal/-a:Cene sprejemnikov so nižje pri Frsky-u, če bo dosti letel, bo že tukaj dosti profitiral, glede FPV do 3km, mislim, da tukaj sigurno zmaga frsky modul naprav orginalnemu hiteco-vemu; Zunaj bo kmalu še frsky-ev telemetry modul, in po vsej verjetnosti bo ceneješi kot pa hitec-ov+senzorji.

Predvsem na ceni lahko prihraniš kar dosti, sicer niso še znane vse cene, vendar mislim, da bo na koncu tako; Pa seveda tisto kar sem že zgoraj napisal in kar je napisal že @T0RN4D0.

Poleg tega, pa lahko z malo več znanja elektronike, narediš svoj lastni zaslon, s prikazom telemetrije, tako kot tebi ustreza in tiste senzorje, ki jih sam želiš....

lp
To pa ne razuem..cena kompleta je 116 EUR ( http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=2026 ), Aurora ima pa že vgrajeno to opcijo...pa v bistvu ne rabiš nobene dodatne krame pri komandi
Uporabniški avatar
lux
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 Dec 2010, 15:28
Kraj: Ponkva

cena

Odgovor Napisal/-a lux »

mislim da razumem zadevo:
Cenovno se izplača v primeru da kupuješ za vsak model nov sprejemnik. In da imaš zelo velik modelov.
Ker je razlika med frsky sprejemnikom in optimo 6 razlika 18€.

Sicer je telemetrični modul in sprejemnik frsky že neki cajta na prodaj v hoby kingu
za 60$ + poštnina + davek pri nas.

Cenovno gledano se nadgradnja aurore 9 samo za telemetrijo niti pod razno ne izplača ker je komplet telemetrije 116,40€
Frsky modul + sprejemnik = 60$ kje so še ostali senzorji.

nekdo mi je na prejšnem postu napiso da je frsky boljši
Prav zaredi tega me zanima zakaj - kolk ma bolši domet če ga sploh ima in zakaj.

l.p.
Ni nam lahko !
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Če je že ravno o tem.....zakaj bi bil domet merilo kvalitete naprave,če mi pa recimo moja "optika" omogoča 350m dometa............
Slika
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Jst sm predvsem ciljal na parkfly sceno. Če se ne motim, nima hitec nobene pametne ultralajt zadeve. Pa ultrapoceni tudi ne.

frsky 4 kanalci tehtajo neke 2-3g in stanejo s poštnino vred manj kot 15€. (DIY modul pa stane ravno tako kakšnih 15€)... Torej si z modulom in dvema parky sprejemnikoma nekje pri ceni 1 (konjske) optime 6.


V klasi velikih letal in telemetrije je vse skupaj verjetno nesmisel, za majhna letala okol preganjat pa je frsky po mojem čisto racionalna izbira.


(Tistle pult in lučka, ki ti sveti v glavo mi je pa malo mem, pa brez zamere. :D)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Jaz bi to razumel, če kombiniraš z kamero, kar po mojih podatkih pri avrori ni možno, torej, da bi imel v sliki še podatke...to kar je pa predvideno pri avrori so samo podatki in po moje ne moreš kombinirati z sliko (na primer pri zunanjem monitorju in linkovski povezavi). Vsaj tako so me poučili nekateri, kosem naročal telemetrijo. Sicer še ne vem, ker mi manjka ploščica, kamor se priklopi senzorje in GPS, ker ponudnik ni imel na zalogi in jo še čakam, zelo koristno bi pa bilo, če bi mi kdo kaj več povedal, seveda tisti, ki to ima.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Bomo videli, kake bodo cene frsky modulov za telemetrijo in pa senzorji...

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

carcar napisal/-a:Bomo videli, kake bodo cene frsky modulov za telemetrijo in pa senzorji...

lp
Saj pa obstajajo Frsky moduli in sprejemniki za telemetrijo z znanimi cenami :-?
MKM
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Razlog za frsky je bil 4 kanalni sprejemnik ki ima 2,6grama za indoor.


Če pa bodo že podpirali telemetrijo bom tudi to izkoristil. Nič nimam proti Hitec modulu in telemetriji. Tudi namen jo imam kupiti. :)
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
Nejc*_
Freak
Prispevkov: 616
Pridružen: 11 Apr 2007, 13:42
Kraj: Velenje, Paški Kozjak

Odgovor Napisal/-a Nejc*_ »

Ali se že ve čez koliko časa bodo dobavljivi v HobbyKingu Diy moduli z telemtrijo?
L.p.
Jernej
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Če se ti mudi ga že nekaj časa imaš pri Himodel.
Slika
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Klele je tudi, samo ob prijavi mi potem ne najde poštnine za našo državo, ne vem sicer kam pošiljajo, nekaj piše da iz Grčije...


http://www.alphasportrc.com/catalog/ind ... ts_id=1903

je pa 32€
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

FrSky TFRSP with combined PPM for CH1~CH9 and RSSI is available!
1.Introduction
1.1 Compatibility:
FASST 2.4GHz System
FrSky TF Module (TF-8M, TF-14M)
1.2 Specifications:
Number of Channels: up to 10 channels (CPPM for CH1~CH9, servo signal for CH5~CH10)
With RSSI Output
Operating Voltage Range: 3.5V~10V
Dimension: 53mm*30mm*11mm
Weight: 13.5g
2.Setup
Slika
2.1 Bind procedure:
Turn on the transmitter, connect the battery to the receiver while pressing receiver’s F/S button. After the RED LED is off and GREEN LED is solid, the binding process is completed and working mode is activated.
2.2 Setting failsafe:
TFRSP supports failsafe function for all channels. Please kindly follow the steps below to set failsafe:
1) Bind the receiver first, and disable failsafe on the transmitter side;
2) Set failsafe at any required position on any channel;
3) Press briefly the F/S button of the receiver, the GREEN LED of the receiver will flash twice, indicating the failsafe is set up successfully.
If you do not need the failsafe function any more, just re-bind the receiver to set default failsafe mode.
Warning: Due to different failsafe settings between transmitter and FrSky TFRSP, users must disable failsafe on the transmitter side. Otherwise you will notice a jitter during a period of time on the channel you set failsafe.

Več info na: http://www.frsky-rc.com/ShowNews.asp?id=60
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
Nejc*_
Freak
Prispevkov: 616
Pridružen: 11 Apr 2007, 13:42
Kraj: Velenje, Paški Kozjak

Odgovor Napisal/-a Nejc*_ »

Hobbiking je povečal izbiro sprejemnikov in ostalih stvari na svoji strani.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... entCat=190
L.p.
Jernej
nejc.s
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:45

Odgovor Napisal/-a nejc.s »

Živjo, tudi sam sem vgradil Frsky sistem v napravo MX-12. Imam pa težave:
-kadar gori rdeča lučka mi v napravi šumi, verjetno zvočnik za piskanje,
-baterijo mi izprazni v slabi uri.

Prosim za pomoč.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Uh, to si nekaj zanimivega moral zasrat. :) Razdri in preveri kako in kam si vse povezal...
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

Hack modul z telemetrijo DHT

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

če koga zanima je dobavljiv tu: http://www.himodel.com/radios/FrSky_Two ... odule.html

Hub i LCD še nista pripravljena za ven-izvajajo se še zadnji testi...
http://www.frsky-rc.com/ShowNews.asp?id=57
Zadnjič spremenil gsx11, dne 04 Mar 2011, 15:40, skupaj popravljeno 1 krat.
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
nejc.s
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:45

Odgovor Napisal/-a nejc.s »

Sem že 3x pregledal, saj so tako samo 3 kabli. Drugače pa se na sprejemniku vsi servoti odzivajo in delajo normalno. Kar se tiče baterije, so lahko kriva leta, glede šumenja pa ne najdem pametnega razloga, razen če bi narobe zvezal - in signal, oboje je bela žica.
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Damn, ravnokar skuril twoway 8ch reciver.. obrnil polariteto. Kšna ideja kaj bi lahko šlo? Videt ni nič.

Se splača kej popravljat al boljš pozabit?

LP
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

nejc.s napisal/-a:Živjo, tudi sam sem vgradil Frsky sistem v napravo MX-12. Imam pa težave:
-kadar gori rdeča lučka mi v napravi šumi, verjetno zvočnik za piskanje,
-baterijo mi izprazni v slabi uri.

Prosim za pomoč.
viewtopic.php?t=53354&postdays=0&postor ... &start=230

Če še nisi pošlihtal zadeve, na tej strani imaš kako svar mora delovati in tudi deluje brezhibno....nič ne sme šumeti :D

lp
MKM
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

frsky

Odgovor Napisal/-a zoran j »

Utrgal sem antenco na 4 kanalnem sprejemniku(frsky)bodo kaki problemi če jo samo zalotam nazaj?
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Nebi smelo bit problemov.
Fly it like you stole it!
MitCi
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 16 Nov 2010, 23:35
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a MitCi »

nejc.s napisal/-a:Sem že 3x pregledal, saj so tako samo 3 kabli. Drugače pa se na sprejemniku vsi servoti odzivajo in delajo normalno. Kar se tiče baterije, so lahko kriva leta, glede šumenja pa ne najdem pametnega razloga, razen če bi narobe zvezal - in signal, oboje je bela žica.
Rdeča žica je +
bela žica na sredini je signal
bela na koncu je - ( na tej fotografiji je markirana z črno)

Meni deluje odlično, zelo zadovoljen z FrSky-jem.

LP Mitja
Priponke
HF-modul_MX-12.jpg
HF-modul_MX-12.jpg (47.81 KiB) Pogledano 5704 krat
Odgovori

Vrni se na RV naprave