SPREJEMNIK ZA CONRAD RV

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

SPREJEMNIK ZA CONRAD RV

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Pozdravljeni!

Na moji polici se nahaja oddajnik CONRAD ELECTRONIC SS FM 7/14 40 MHz. Originalni sprejemnik je bolj bogi pa se ga ne upam uporabiti. Ali kdo ve kaksna bi bila zamenjava? #-o
Schulze 8 sem ze sprobal z originalnimi quarzi pa ne dela!

Prav bi mi prisel oddajnik za jadrnico ali kaksen avto. Pa se cisto dober je.

Hvala za vse informacije! =D>


Lp

Tomaz
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
gorki
Tekmovalec
Prispevkov: 227
Pridružen: 25 Jun 2005, 14:59
Kraj: Ljubljana

Sprejemnik za Conrad FM-SS profi

Odgovor Napisal/-a gorki »

Pozdravljen Tomaž!

Za mojo conradko sem pred leti kupil Futabin sprejemnik FP-R115F (navaden mikro za tiste čase), ki še danes odlično dela. Mogoče pozkusi s kakšnim bolj preprostim sprejemnikom. Lahko pa v kratkem se sprobam prijateljev sprejemnik Futaba 137-F (original priložen FX-18) in ti sporočim, če te zanima dotični sprejemnik.

Problem mam pa z oddajniškim kvarcom, ker originalnih ni moč več kupiti. A se komu sveti, kaj bi se dal probat?
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Preskusiš lahko vsak oddajniški kvarc namenjen območju, na katerem dela tvoja komanda, ni pa nujno, da bo z vsemi delalo tako kot je treba. Tudi ni nobenega razloga, da Šulce sprejemnik ne bi delal, seveda če je za enako območje. Pravzaprav če dela Futabin sprejemnik, potem mora tudi Šulce. 35 MHz sprejemnik pač ne dela na 40 MHz, kot tudi ne obratno.

lp
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Preizkusil sem Šulce Alpha 8 40 MHz z originalnimi Conrad 40 MHz quarci, z Futaba quarzi pa ni nič delovalo. Futaba FM sprejemnik (ne vem tipa) pa tudi ni deloval. Vse je bilo iste frekvence. #-o
Dobil pa bom originalni sprejemnik in pa preizkusil bom oddajno moč oddajnika od zelo prijaznega Modelarja Lojzeta. =D>

Hvala za nasvete, bom pa sporočil rezultate. 8) 8)


Lp
Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 04 Apr 2002, 01:00
Kraj: Bloke - Notranjska

Odgovor Napisal/-a »

Ne preizkušaj Šulceta z Conrad kvarci ampak z Graupner oz. Futaba oz. .... kvarci.

Kvarci morajo biti kompatibilni z sprejemnikom.

LP, Tine
Uporabniški avatar
gorki
Tekmovalec
Prispevkov: 227
Pridružen: 25 Jun 2005, 14:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gorki »

Pred kratkim sem kupil Schulze Alpha 835 (seveda imam 35MHz oddajnik) in Futabin kvarc. Dela ko šus =D> tud s Conrad-ko. Samo je pa res, da je sprejemnik brihten in mi ne dela, če ga vklopim pred oddajnikom.
Najprej vklopi oddajnik, šele potem sprejemnik.

Lep pozdrav!
Zadnjič spremenil gorki, dne 15 Avg 2005, 08:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gorki
Tekmovalec
Prispevkov: 227
Pridružen: 25 Jun 2005, 14:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gorki »

Predelava Conrad sprejemnika!

Škoda se mi je zdelo, da se mi ta sprejemnik valja doma po predalu. Zato sem sprejemnik radrl in odlotal originalne konektorje dol, šel v HTE po letvice s pozlačenimi kontakti in jih prilotal v sprejemnik. Zdej je pa zadevica kompatibilna s Futabinimi in Graupnerjevimi konektorji in je že v avijonu :P . Če nimaš preveč izkušenj z lotanjem in majhnega spajkalnika, zaupaj to delo kakšnemu kolegu elektroniku.

Potek:
1) razdreš sprejemnik
2) odlotaš ploščico, kamor so pritrjeni konektorji (pomagaj si s pumpico za odsesovanje odvečnega cina) !ne izgubit kartonske izolacijske ploščice!
3) odlotaš konektorje (pumpica je spet v igri)
4) počistiš vezje z pleteno žičko (prav namenjena za to)
5) z olfo nasekaš kupljeno letvico na koščke s po tremi pini
6) vstaviš koščke v vezje in med lotanjem paziš na njihovo pravokotnost
7) Kjer si lotal se ti je nabrala taka črna zadeva (sredstvo za lažje lotanje, ki je že v cinu), ki pa baje s časoma naje vezje. Zato očistiš vezje z nitro razrečilom ali specialnim sprejem. Ne namakaj cele elektronike v topilo, ampak čisti samo na mestih lotanja z manjhnim in tršim čopičem omočenim v razredčilo.
8 ) če ti bo pomagal kdo izkušen, ga še zaprosi, naj ti zamenja dva elektrolitska kondenzatorja (220uF 16V in 47uF 16V) na glavnem vezju (elektrolitski kondenzatorji se z leti včasih posušijo in slabo opravljajo svojo funkcijo)
9) Prilotaj ploščico s konektorji nazaj na glavno vezje in zopet očisti vezje na mestu lotanja
10) pri sestavljanju sprejemnika se pojavi problem, ker gre zaradi daljših konektorjev vezje težje v ohišje. Najprej vtakneš konektorje v škatlico, nato pa paziš, da ti ploščica s konektorji sede v kanal v ohišju sprejemnika
11) zapreš sprejemnik in pri tem paziš, da antena pride v utor na ohišju

POMEMBNO: uporabljaj kvaliteten cin, spajkalnik s tanko špico in max. 20W, ne grej vezja predolgo, ker lahko odstopi in pazi da s prekomernim cinjenjem ne narediš še kakšnega dodatnega kontakta na vezju!

To je to! Če bo potreba lahko objavim še slikce, sam da se dokopljem do kakšnega digitalca!

Obilo užitkov in uspehov!
Odgovori

Vrni se na RV naprave