Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a scrat »

mpflyer napisal/-a:Ahem.
Vstopam v R/C skozi štirikopter. Naročam komponente, študiram tehnologijo, ...

Prišel je šas za radijsko vodenje. Impulzivno sem naročil Turnigy 9X 9Ch Transmitter, brez modula.

Zanima me pa naslednje: 35 mHz oddajniški modul in sprejemnik (zasledil sem, da so sedaj možni 8 kanalni v tem obmučju).
Ali pa vsaj spodoben 2.4 GHz, morda s kakimi dvemi kanali v drugo smer (telemetrija), a neobvezno. Za to imam druge plane.

Zanima me kak link; nikjer namreč ne najdem nobenih tx modulov. (Razen HK global warehouse).

Hvala!
Kupi FrSky XJT Tx modul in pa Rx D4R-II ali pa kakšnega 8 kanalnega.
mpflyer
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Okt 2014, 01:02

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a mpflyer »

robar : hvala za info. 35 MHz me zanima zaradi morebitnega FPV.

scrat : FrSky combo, iz Kitajske, kajčmo ;)

Z neomejenim budgetom ni nobenih problemov, pa tudi smisla ne. Bi najbrž z Elonom Muskom planiral mars kolonije..

FrSky s telemetrijo + 9XR + poštnina = 100€
Bližnje štacune : se začnejo pri 200€

Bom kaj poročal, ko bo. Roba se steka, ampak dokler ni zadnjega vijaka, pričakovanje samo raste.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

scrat napisal/-a:Zaj..si....napačen firmware...to je tipična napaka. Daj gor vrži er9x-frsky pa boš videl, da bo delovalo normalno ali pa v openTx companionu nisi zbral FrSky opcije.
Takole imam:
Slika

Bi moralo bit - pa ni...

Probam še s kakim drugim FW...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

izberi samo (frsky) brez vseg drugih varijant pa preveri ali deluje. Ali pa er9x-frsky.
lpi
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

joemontana1234 napisal/-a:izberi samo (frsky) brez vseg drugih varijant pa preveri ali deluje. Ali pa er9x-frsky.
lpi
Sem probal z ER9X-FRSKY - pa je isto. Par napak več (prazna polja, teksti čez polja...), zmešnjava s stikali pa ostaja...

Bom se malo pregledal naatavitva od OpenTX,probal par variant...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a scrat »

rc-ryder napisal/-a:
joemontana1234 napisal/-a:izberi samo (frsky) brez vseg drugih varijant pa preveri ali deluje. Ali pa er9x-frsky.
lpi
Sem probal z ER9X-FRSKY - pa je isto. Par napak več (prazna polja, teksti čez polja...), zmešnjava s stikali pa ostaja...

Bom se malo pregledal naatavitva od OpenTX,probal par variant...

Lp
Potem nisi pravilno nalotal zadev.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

scrat napisal/-a:
rc-ryder napisal/-a:
joemontana1234 napisal/-a:izberi samo (frsky) brez vseg drugih varijant pa preveri ali deluje. Ali pa er9x-frsky.
lpi
Sem probal z ER9X-FRSKY - pa je isto. Par napak več (prazna polja, teksti čez polja...), zmešnjava s stikali pa ostaja...

Bom se malo pregledal naatavitva od OpenTX,probal par variant...

Lp
Potem nisi pravilno nalotal zadev.
Me skrbi da res... Kilrah mi je odgovoril isto. Zanimivo, da se ni nič pokadilo :roll: Pa da sploh dela

Moram odpret in še enkrat in pregledat....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
pirpy
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 08 Sep 2014, 20:37

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Lp
pred kratkim sem si za x525 multirotor kupil flysky th9x mode 2 ki je enak kot turnigy 9x pa me zanima če lahko s tem daljincem vozim čoln na 2 motorja tako da imam na desni ročki naprej nazaj pogon, levo desno pa krmiljenje.
Sem poskusil z helikopterskim programom in mixi pa mi ni uspelo ,zmeraj je nekaj narobe.?
Hvala
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

pirpy napisal/-a:Lp
pred kratkim sem si za x525 multirotor kupil flysky th9x mode 2 ki je enak kot turnigy 9x pa me zanima če lahko s tem daljincem vozim čoln na 2 motorja tako da imam na desni ročki naprej nazaj pogon, levo desno pa krmiljenje.
Sem poskusil z helikopterskim programom in mixi pa mi ni uspelo ,zmeraj je nekaj narobe.?
Hvala
Kalibracija regulatorja?

Če imaš naprej/nazaj regler, ga moraš vezat na kanal, ki ima samocentriranje, da boš lahko izvedel kalibracijo.

Ali je kaj drugega?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
pirpy
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 08 Sep 2014, 20:37

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Lp,

Ni problem kalibracija
imam čoln ki ima 2 motorja in nič drugega
Če hočem krmilit levo desno moram enega upočasnit ali drugega pohitrit.
Zdaj enostavno jih je priklopit na 2 kanala in uporabit 2 ročke vendar nikoli nevem ali imam na obeh enako moč če vozim z polovično močjo.
rad bi naredil mix kanalov, da mi en kanal vozi oba motorja z enako močjo drugi kanal pa dela razliko med njima za krmiljenje.
Mix se mora zgoditi v th9x saj imam v čolnu samo sprejemnik v katerem je vsak kanal vezan na svoj motor.

Seveda lahko v čoln namestim majhen uC ki bo delal mix vendar v čem je potem bistvo boljšega oddajnika .?

Borut
videosony
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Maj 2005, 15:00

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a videosony »

Za TH9x nevem, vem pa da to lahko narediš z OPENTX firmwareom. Za test si lahko dol potegneš program za simulacijo in nastavitev kanalov in probaš to nastavit na PCju, spodaj je gumb SIMULATOR in vse nastavitve lahko simuliraš. Probaj dat en kanal na reverse in ga zmiksaj da se bo prišteval k prvemu (ADD).

http://www.open-tx.org/2014/09/16/opentx-2.0.12
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

rad bi naredil mix kanalov, da mi en kanal vozi oba motorja z enako močjo drugi kanal pa dela razliko med njima za krmiljenje.
V starih časih,ko še ni bilo na izbiro toliko elektronike v oddajniku ,smo za to uporabljali "V-mix"
Slika
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a wlah »

pirpy napisal/-a:Lp,

Ni problem kalibracija
imam čoln ki ima 2 motorja in nič drugega
Če hočem krmilit levo desno moram enega upočasnit ali drugega pohitrit.
Zdaj enostavno jih je priklopit na 2 kanala in uporabit 2 ročke vendar nikoli nevem ali imam na obeh enako moč če vozim z polovično močjo.
rad bi naredil mix kanalov, da mi en kanal vozi oba motorja z enako močjo drugi kanal pa dela razliko med njima za krmiljenje.
Mix se mora zgoditi v th9x saj imam v čolnu samo sprejemnik v katerem je vsak kanal vezan na svoj motor.

Seveda lahko v čoln namestim majhen uC ki bo delal mix vendar v čem je potem bistvo boljšega oddajnika .?

Borut
Si že probal nastavljati funkcijo "ELEVON". Pomoje bi mrala rešit vse. Regulatorje pa vežeš na 1. in 2. kanal?
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a wlah »

Ali pa tako kot tale na posnetku, le da ne mixsaš throtle in rudder, ampak aileron in elevator.

http://www.youtube.com/watch?v=YNx9DHySD9A
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Ravno opravil poseg v 9x in sedaj ne vem katerega naj naložim: openTx ali er9x
LP
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

WaterBoy napisal/-a:Ravno opravil poseg v 9x in sedaj ne vem katerega naj naložim: openTx ali er9x
Lahko probaš z obema...
Vmes je samo 5 minut.
Morda ima openTX malo boljšo posporo...
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Mi lahko kdo pomaga. Sem si naložil zadnji er9x, (v1.275 Mike) in ne najdem kje bi se dalo nastaviti vrstni red kanalov, saj nikakor ne morem nastaviti pravilnega vrstnega reda. Ko prikljičim sprejemnik na kk2.1.5 so kanali čisto pomešani
LP
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

WaterBoy napisal/-a:Mi lahko kdo pomaga. Sem si naložil zadnji er9x, (v1.275 Mike) in ne najdem kje bi se dalo nastaviti vrstni red kanalov, saj nikakor ne morem nastaviti pravilnega vrstnega reda. Ko prikljičim sprejemnik na kk2.1.5 so kanali čisto pomešani
Tu se začne: https://www.youtube.com/watch?v=q2UT1pFcYhM

Si boš moral vzeti malo časa, potem pa bo...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
kunte
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 29 Apr 2007, 05:47
Kraj: Novo mesto

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a kunte »

Na daljincu so trije potenciometri:
PIT TRIM
HDV THR
HDV PIT
Selahko na te potenciometre priključi servo ali so samo za fine nastavitve?
LP Kunte
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

LP
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a scrat »

WaterBoy napisal/-a:Mi lahko kdo pomaga. Sem si naložil zadnji er9x, (v1.275 Mike) in ne najdem kje bi se dalo nastaviti vrstni red kanalov, saj nikakor ne morem nastaviti pravilnega vrstnega reda. Ko prikljičim sprejemnik na kk2.1.5 so kanali čisto pomešani
Tole je zadnja verzija er9x-r813 - https://code.google.com/p/er9x/source/b ... k/er9x.hex

klikni na View RAW file, skopiraj v notepad in shrani kot er9x.hex in naloži na komando.
kunte
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 29 Apr 2007, 05:47
Kraj: Novo mesto

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a kunte »

WaterBoy napisal/-a:Se lahko.

Za er9x: http://youtu.be/xGUrBbM_JKs?t=3m51s
stock SW: http://youtu.be/YHMDW0TDIZc?t=2m18s
Hvala.
LP Kunte
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

scrat napisal/-a:
WaterBoy napisal/-a:Mi lahko kdo pomaga. Sem si naložil zadnji er9x, (v1.275 Mike) in ne najdem kje bi se dalo nastaviti vrstni red kanalov, saj nikakor ne morem nastaviti pravilnega vrstnega reda. Ko prikljičim sprejemnik na kk2.1.5 so kanali čisto pomešani
Tole je zadnja verzija er9x-r813 - https://code.google.com/p/er9x/source/b ... k/er9x.hex

klikni na View RAW file, skopiraj v notepad in shrani kot er9x.hex in naloži na komando.
Hvala, vendar sem si že inštaliral to verzijo :)

Še vedno ne najdem kje nastaviti MODE 2, razmišljam da mogoče sploh ni te nastavitve ampak da moram pod MIXER nastaviti pravilno zaporedje kanalov, ali pod nastavitvah pod zaporedje kanalov.
LP
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a scrat »

Mode 2 nastaviš, če držiš gumb za v Levo 2sec kjer nastavljaš komando. V Mixer si pa sedaj lahko zmisliš kako boš imel kanale :)
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Nekje na rcgroups sem videl povezavo do seznama micro quadov in zraven je bilo dopisano na karetih frekfencah delujejo da si lahko kupil samo model, brez rv naprave. Gre se mi da bi rad imel micto quada in da bi se ga dalo leteti 9x in originalnim modulom. Mogoče ima kdo shranjeno to datoteko, če se pravilno spomnem je bil to excell format

Hvala
LP
Odgovori

Vrni se na RV naprave