Servomotor Blue Bird ne deluje na MPX Profi 3030 in 3010

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Servomotor Blue Bird ne deluje na MPX Profi 3030 in 3010

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljeni!

Za novi projekt smo nabavili tel servomehanizme za elerone:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... 3sec_/_26g

Sedaj pa se nam dogajajo čudne stvari. Ko priključiš servo na katerikoli servotester, servo normalno deluje. Ko pa ga priključiš na sprejemnik in ga krmiliš z oddajnikom MPX 3030 ali 3010 pa servo ne da od sebe niti glasa. Probali smo 3 različne sprejemnike (35 Mhz) in servo ne trzne.
Tegale http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... 3sec_/_32g imamo na smeri in če ga priključiš na enak kanal kot elerone deluje ok. In tudi sicer deluje ok.

Smo pa prišli do zanimive ugotovitve ko smo na enakih sprejemnikih krmilili z MPX Royal Evo 9 in so servoti (761) takoj zalaufali.
Je komu kaj jasno kaj bi bilo lahko narobe? Očitno Stara dva oddajnika nekako nista kompatibilna z tem servotom. Se bi dalo to kak zrihtat?

Lp Boštjan
Zadnjič spremenil kiwi, dne 24 Dec 2009, 09:20, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Kaj res nima nihče kakšnih izkušenj z temi servoti?

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Glej KIWI :o , eni uporabljamo evropske oddajnike in evropske sprejemnike ter servomotorje, pa teh težav nismo zasledili. :lol:

Tak da jaz ti nenemorem pomagat. :^o

Pa brez zamere, upam da ti bo kdo na forumu dal odgovor. :oops:

LP Grega

P.S. Pa extro čimprej v luft pa magari z ROYAL oddajnikom :wink: :lol: .
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Grega....

Jaz nimam nobenih problemov z to robo. Je pa moj Evo že na poti v nemčijo ker gre na upgrade in servis.

Upam, da bo v prvi polovici januarja nazaj. Ker bom takrat mel že osmi model leteč :D pa ga bo treba sprobat he he.

Drugače pa če ne bo šlo z starimi PMX oddajniki bomo pač za tiste dali noter druge servote :D

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Si poizkusil poslati vprašanje na Blue Arrow? Verjetno bi proizvajalec moral odgovoriti.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pisaneli napisal/-a:Si poizkusil poslati vprašanje na Blue Arrow? Verjetno bi proizvajalec moral odgovoriti.
Ja.
Od njih še čakam če bom dobil odgovor. Če bo bom ga objavil tukaj.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Popravek - v naslovu sem napisal sprejemnik Blue Bird. Gre se za servomotor in ne sprejemnik.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Sam sem včeraj naletel na podobno težavo z Blu Bird servomotorji. Za krilca sem uporabil tale servo.

Ko sem jih priklopil na Jeti 5 MPD sprejemnik mi servo na kanalu 5 (MPX royal evo) ni delal. Tudi če sem večkrat izklopil napajanje ni delal. Ko pa sem pri delujočem sprejemniku servo odklopil in ponovno priklopil pa je začel delati. S tem, da so servoti na Jeti sprejemniku močno trzali.
Nato pa sem poizkusil še staro dobro Corono in glej vsi problemi so izginili.
Zanimivo.
Tak da, če lahko probaj še Coronin sprejemnik.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljen Pisaneli!

Poskusili smo tudi to možnost odklapljanja in prikljapljanja pri vklopljenem sprejemniku pa ni bilo nič drugače. Še vedno čakam odgovor iz Blue Bird.
Bom moral poslati še en mail očitno.

Drugače pa smo mi tudi probali Corono synth sprejemnik - nobenih razlik.

Hvala vseeno.

Lep pozdrav
Boštjan
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Najbolje bi bilo pomeriti signal iz sprejemnika z osciloskopom in primerjati različne sprejemnike med seboj, očitno je servo bolj "delikatne sorte" kar se tiče vhodnega signala in z nekaterimi sprejemniki ne deluje.
lp Melly
viki
Tekmovalec
Prispevkov: 395
Pridružen: 08 Nov 2006, 07:58
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a viki »

Mislim da ni problem na sprejemniku. Pri enakem sprejemniku dela servo na evo9 oddajniku na 3010 pa ne.
Mislil sem da je problem ker imajo stari multipleks oddajniki sredino servota 1,6ms evo9 pa 1,5ms. Zato smo na evo9 preklopili delovanje tudi na 1,6ms (ker ima to opcijo) in glej ga zlomka servo deluje.
Problem obstaja nekje v tem da se servo programsko uči na signal.
"(The servo will automatically learn the users transmitter pulse timings and lock into the signal every time. The servo also includes a signal buffer in the CPU with fail-safe functionality.)"
Tole piše pri tem servotu BMS-761DD
V čem pa je problem pa se mi več ne sanja ker sem poskusil že vse varijante katere so mi padle na pamet.
LP Viktor
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Že kaj oprijemljivega?

Sam sem sedaj proti koncu projekta na Jeti sprejemnik priklopil štiri servote in mi ob priklopu dela samo eden. Da mi pa ostali začnejo delati pa moram vsakega posebej izklopiti in ponovno vklopiti. Potem dela vse v najlepšem redu. Tale Jetijev sprejemnik bi mi izredno ustrezal zaradi male velikosti vendar se bojim, da bi servoti po določenem času ali razdalji nehali delati. :x
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Zdravo!

Viki je zadeve testiral in tudi njemu nikako ni jasno v čem je finta. Testiralo se je na popolnoma različnih sprejemnikih in z tremi oddajniki MPX 3030 in 3010 ter evo 9. Z Evo 9 deluje takoj preko biokaterega sprejemnika, preko ostalih dveh pa nikakor. Celo z osciloskopom je Viki pomeril signale in jih primerjal med seboj. Tudi signal iz servotesterja in ni nič jasnega. Probal je tudi priklapljati signal po tem ko je napajanje že prisotno in obratno če se ne motim. Tako da bomo zaenkrat te servote pustili tistemu, ki bo delal z Evo9 ali kakim ustreznim oddajnikom, za Vikija in Mtja pa sem že naštudiral druge servote.

Lp Boštjan
Odgovori

Vrni se na RV naprave