PPM signal?

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

PPM signal?

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Pozdrav!

Nabavil sem tale komplet http://www.helipro-rc.com/download/RADIO%20MANUAL.pdf, pa me zanimajo dve stvari, če mi lahko kdo, ki stvar obvlada odgovori. Bom več kot hvaležen, sem pripravljen tudi grlo namočiti. Ne samo sebi ampak tudi njemu.

- zakaj je sprejemnik v dveh delih, na obeh pa je antenca

Slika


- ali je morda povezava med obema moduloma PPM signal, tega bi namreč rabil za priklop na X-UFO komandni modul


LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Andrej M
Začetnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12 Jul 2007, 11:52
Kraj: Ljubljana

PPM signal

Odgovor Napisal/-a Andrej M »

Na drugo vprašanje (signal na povezavi med moduloma) ti odgovor najbrž lahko da samo (kitajski) proizvajalec naprave.

Glede prvega vprašanja pa je stvar bolj jasna. Ker se signal v sprejemu z višanjem frekvence zmanjšuje, je domet postaj pri 2,4 GHz manjši kot pri nižjih frekvencah (35 in 40 MHz), obenem pa ima samo ena antena v sprejemu v določenih smereh zelo slab sprejem, kar še dodatno zmanjšuje sprejeti signal. Da se ta pomanjkljivost vsaj delno kompenzira, imajo sprejemniki pri 2,4 GHz po dve anteni, vendar si z njuno pomočjo zagotovimo večji oziroma enakomernejši sigal iz vseh smeri samo, če sta v modelu nameščeni vsaj približno pravokotno med sabo. Posebnost tvoje naprave je, da ima sprejemnik radijska (visokofreknčna) dela med sabo fizično ločena, zato ja antena na vsakem posebej. Morda zadeva deluje celo brez pomožnega sprejemnega modula (samo z glavnim), vendar ima v tem primeru samo eno anteno, zato slabšo smernost in s tem manjši praktični domet za zanesljivo delovanje, kar pa bi morda zadostoval za kakšnega park-flayerja.

Nekaj več o teh zadevah je napisanega tudi na forumu pod Razdalja, do katere oddaljimo RV model (marec 2008).
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

PPM signal?

Odgovor Napisal/-a dolfe »

@Andrej M

Najlepša hvala za tvojo razlago. Sedaj mi je tudi jasno zakaj je potrebno oba dela namestiti tako, da anteni stojita pravokotno druga na drugo.

PPM signal sigurno ni v tej povezavi, je namreč signal, ki vsebuje podatke za vse kanale skupaj, predno se le ti ločijo. Bo potrebno res dobiti povezavo na proizvajalca, ali pa v skrajnem primeru pobrskati po drobovju.

LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
Roadracer
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 16 Nov 2005, 18:44
Kraj: Litija/LJ

Re: PPM signal?

Odgovor Napisal/-a Roadracer »

dolfe napisal/-a:@
PPM signal sigurno ni v tej povezavi, je namreč signal, ki vsebuje podatke za vse kanale skupaj, predno se le ti ločijo.
Temu signalu se reče kompozitini. Seveda ga je potrebno za krmiljenje servo motorjev prej še razstaviti, samo za X-ufo pa mogoče celo pride v poštev. Pri mojem UAVP je kompozitni signal celo zaželjen, saj je za njega na procesorju potreben pol le en pin.

Več o tem signalu si lahko prebereš v manualu:
http://uavp.ch/moin/Documentation?actio ... _14+EN.pdf

Tako da če imaš osciloskop lahko to takoj preveriš.
2FAST4U
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

PPM ali kompozit signal

Odgovor Napisal/-a dolfe »

LP Roadracer, me veseli, da si se oglasil, sem vsaj prišel do nekoga, ki ima U.A.V.P.

Prosim povej ali imaš ativno napravo, ali letaš in ali se res tako lepo obnaša v zraku kot prikazujejo razni videi.

Glede signala pa, oba sva mislila isto, samo poimenovala sva ga drugače.
Pri X-UFO-ju je ta signal obvezen, če ne uporabljaš njihovega original ACT sprejemnika http://forum.xufo.net/bb/viewtopic.php?t=10166

Ker je na moji Futabi FC-16 predrsalo potenciometer in ne dobim zamenjave, sem pač nabavil omenjene komande, ki bi mi povsem zadostovale. Upam, da bom problem s signalom slej ko prej rešil. Osciloskop imam, samo spraviti se moram na delo.

LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Brencl
Razpravljalec
Prispevkov: 71
Pridružen: 03 Dec 2006, 17:35

Odgovor Napisal/-a Brencl »

Mislim da ti osciloskop ne bo veliko pomagal. Skoraj prepričan sem da tako kot pri spektrumovih sprejemnikih tudi pri tem sprejemniku PPM signal sploh ne obstaja. Poglej si raje ta link http://www.rc-cam.com/forum/index.php?s ... 064&st=180 in razmisli kako ga boš generiral.
Uporabniški avatar
Roadracer
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 16 Nov 2005, 18:44
Kraj: Litija/LJ

Odgovor Napisal/-a Roadracer »

Živ Dolfe.
Ni skrbi. Naše vezje sicer ima pretvornik iz kanalov na kompozitni signal. Sicer pa ga lahko tudi skupaj narediva. Samo sprejemnik mora dajati pulze v pravilnem zaporedju in brez prekrivanja. Naša plošča je bolj pripravna ker ima, kot sem omenil, ta pretvornik že vgrajen, hkrati pa ima program s katerim preveriš če vse špila.

Moj je trenutno v omari. Imam nekaj težav z motnjami, za katere ne vem iz kje izhajajo. Sem šel na 2,4GHz pa ni nič bolje. Ob priliki se bom lotil in vse signale zmeril potem pa bom točno vedel kje sem.
2FAST4U
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Hoj!

Slika

Takole izgleda osnovna plata, X-BASE, s priključki. Original ACT sprejemnik je priključen na konektor označeno z zeleno barvo.Štirje kontakti, tudi verjetno izpeljanka compozit signala.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

@Brencl, morda imaš prav sem sicer našel nekaj kar je podobno kompozit signalu, je sicer nekam grd, a morda je kriv tudi osciloskop, ki je samo 15MHz, pa ga nikakor ne morem strimat

@Roadracer, kako zahtevna je izdelava pretvornika, ali imaš morda skico?


ali je to morda tvoja plošča, ali je to od TT copterja?

Slika

LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Odgovori

Vrni se na RV naprave