Graupner MC-22

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Uporabniški avatar
Jan
Razpravljalec
Prispevkov: 191
Pridružen: 21 Okt 2005, 18:40
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Jan »

Mislis da bi dali v roke zacetnikom take komande? :roll:

Tisti ki bi to delal bi pa moral sedeti na lepem kupcku denarja da bi si lahko to prvosu! :o

sam imam mc-19 in sem z njim zadovljen(se sploh zato ker nima zaklepanja #ali ga pa se jas nikoli nism nasel#)

lp jan
When you risk it all the sky is the limit"FLYBOYS"!!!!

Itaq pol pa svizc zavije krilo u folijo!! A ne?
Uporabniški avatar
Cac
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 01 Jan 2005, 23:01
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Cac »

Kombinacij sploh ni tako malo! 4 tipke, od katerih vsaka predstavlja eno cifro- se pravi od 1 do 4. Torej so možnosti od 1111 pa vse do 4444 #-o . Vsak si lahko zračuna, koliko možnosti je to... :roll: In če mene vprašate, je to zaklepanje popolnoma brez smisla. V poštev bi prišlo edino na mitingih in tekmah, kjer je potrebno oddati oddajike, takrat ko ne letiš. Da nebi kakšna psihično motena oseba spremenila programa in bi prišlo do nesreče... To je edini smisel, ki ga jaz vidim v tem. Bolj kot razmišljam, bolj se zavedam, kakšno srečo sem imel, da sem tako hitro odklenil zadevo... =D>
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

kombinacij je točno 256.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Cac napisal/-a: V poštev bi prišlo edino na mitingih in tekmah, kjer je potrebno oddati oddajike, takrat ko ne letiš. Da nebi kakšna psihično motena oseba spremenila programa in bi prišlo do nesreče...
Hehe, misliš da bi na kaki F3J tekmi konkurenca bodočemu zmagovalcu malo natrimala višino na dol pa to? :roll: :lol:
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

mihah napisal/-a:kombinacij je točno 256.
Miha, si prepričan? 8)
Uporabniški avatar
zmelly
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 04 Feb 2005, 22:36
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a zmelly »

kombinacij je točno 256.
Mislim da jih je res točno toliko! Vsaj če imamo 4 tipke! :D
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

zmelly napisal/-a:
kombinacij je točno 256.
Mislim da jih je res točno toliko! Vsaj če imamo 4 tipke! :D
Ali se tipke:
enter, esc,esc, esc!
tudi uporabljajo za ključ? Potem je tipk že šest (6).
Mipo
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Koliko je torej kombinacij v primeru štirih tipk in štirmestne kode, oziroma šestih tipk in štirimestne kode???
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

če so 4 tipke = možnih kombinacij 4*4*4*4 = 256

če je 6 tipk pa je možnih kombinacij 6*6*6*6 = 1296
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

ah, tipke so 4 in sicer so poimenovane ENT = 1 , ESC = 2, CLR = 3, HLP = 4 , vsaj če je tako kot pri MX-22.

Jure: za vklop in delovanje ne rabiš kode, rabiš jo da vstopiš v meni (če imaš kodo sploh naštimano! ), torej lahko brez kode trimaš, kaj ti tistih par trimov, v 5 sec imaš poštimano, ko si v luftu, problem je, če ti kdo reversa elerone ali višino!!! :o ... to je pa pomojem edini "pameten" razlog za to.

sem že med programiranjem večkrat zašel v nastavitev kode, in probal it ven, pa se je kar nova vtipkovala :o , hvalabogu, pa jo, ko si enkrat že noter lahko stalno spreminjaš :)


LP!
Jure
Uporabniški avatar
F3J JURE
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 10 Jan 2007, 21:18
Kraj: Planina pri Ajdovščini

Odgovor Napisal/-a F3J JURE »

Da ne bi odpiral nove teme ker se mi je isto zgodilo mene sam z komado MC-22 s.Prosim pomagajte
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

kot je čač naredil, špilaj se s kombinacijami, ki si jih tipkal, ko si iskal pot ven iz nastavitve nove kode :). Nema druge... mislim da ni kot BIOS v računalniku, da daš eni jumper dol in "bypassaš" pass.

srečno!

LP!
Jure
Uporabniški avatar
F3J JURE
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 10 Jan 2007, 21:18
Kraj: Planina pri Ajdovščini

Odgovor Napisal/-a F3J JURE »

Problem rešen
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Problem z MC-22s

Odgovor Napisal/-a čavka »

Danes sem po dolgem času spet razbil en model....kriva pa je naprava. Po 20 metrih je zategnijo komande in model je šel preko krila v njivo. Na srečo višina ni bila velika. Izkazalo se je, da naprava z izvlečeno anteno izgubi signal že na 20 metrov. To se mi je pri tej napravi zgodilo že drugič. Enkrat je že bila na servisu, menda so zamenjali en modul. Sedaj pa spet..... Dobro da nisem letel kakšnega od večjih modelov, drugače ne vem kako bi se končalo. Pa me zanima, če je še kdo imel probleme s to napravo?????

LP, Aleš
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Odgovor Napisal/-a jurehb »

Jest imam to napravo 3 leta pa za enkrat nisem imel težav. A tako dela na katerikoli sprejemnik?
Najlaži ti je če kupš!
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

Ja najbrž so menjali napačen modul. A ti niso povedali kateri modul so menjali, da vsaj sedaj veš al je enak modul problematičen ponovno in je pač posledica nekje drugje, da se modul "sviži" ali je kaj drugega. Sicer pa mali ali pa veliki model je vseeno, škode je vsakega. Kaj šele, da pa pade po zakonu strička Murphya ( da pade model tako, da naredi kar največjo škodo ).
Kje si pa dal takrat napravo servisirat? A je bila še oz. če še je v garanciji? Pa potem vgasneš in prižgeš pa dela spet normalno al še kar samo teh nekaj metrov?
Kokodaka lahko vsak, ne more pa vsak znesti jajca.
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Probano z dvema različnima sprejemnikoma, en navaden in en synth Z zloženo anteno začne trzat že na 10 m, na komande se sploh ne odziva. Če se bo dal zmenit naj dajo kar novo, nekako ji ne zaupan več najbolj :oops:
Pa lep dan še naprej............Aleš
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

Vztrajaj na novi! Ali pa naj krijejo škodo v primeru loma modela, pa da jih vidim. Saj kot sem ti napisal, dokler je še samo zlomljen model je še za preživet, kaj pa če je kakšna zlomljena glava?!?
Kokodaka lahko vsak, ne more pa vsak znesti jajca.
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

...zadnje čase malo sprašujem lastnike graupner naprav višjega cenovnega razreda kako se jim kaj obnesejo in skoraj vedno enak odgovor; ali je bila že na servisu ali še gre...

Je tukaj problem tolko sistemov, da je verjetnost da eden od njih crkne in tako cel sistem toliko večja. Ali preprosto preveč vsega, ki se med seboj moti? Software? Mc-24 naj bi imal programske težave...

Že od nekaj modelarjev pa sem slišal, da so novi graupnerjevi 2,4 GHz moduli rešitev...Je to res? Kako mnenje...

Sem namreč že en čas pred nakupom nove naprave...na vse pretege bi rad imel graupner MC-22...tudi € imam že na kupčku pa ne zberem poguma...

lp
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Odgovor Napisal/-a robin24 »

Živjo!
Ko sem se dokopal do nove naprave in originalnih sprejemnikov in kvarcev, sem upal, da je to, to. Vendar sem še vedno vsake toliko "usu" kak model, brez pravega ali razumljivega razloga.
Po nakupu DX 7, so se na moje veliko presenečenje napake in nesreče zmanjšale na minimum. Letenje je sedaj postala res zabava, pred vsem, pa imam sedaj vedno možnost napredovanja, kajti možnosti napak med postajo in letalom so izničene.
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Kar se tehnologije tiče, se zaenkrat obnesejo spektrum in futaba 2.4ghz tehnologije. Tista tretja je sumljiva tako po zanesljivosti kot po podpori s strani proizvajalca. Imajo pa baje dober marketing #-o

Softver pa ... osebno bi bil edino srečen z opensource softverom za oddajnik. Vse ostalo prej ko slej naletiš na nekaj, kar ti ni všeč, takoj ko hočeš imeti od naprave nekaj, kar si njen proizvajalec ni zamislil kot način uporabe. Verjetno tu najbolj jamrajo tisti, ki gradijo robotke iz servotov ;)

Osebno sem zadovoljen z JR9303, ki jo graupner opremi z nalepko MX-22 ter doda firmware še v nekaj jezikih.
Uporabniški avatar
kbelcar
Razpravljalec
Prispevkov: 72
Pridružen: 07 Jan 2007, 13:25
Kraj: varazdin HR
Kontakt:

MC-22

Odgovor Napisal/-a kbelcar »

Jedno mozda glupo pitanje!
Naime radi se o predajniku graupner mc22, na nekim WEB stranicama pise da ima 6 kanala prosirivo do 12, a na nekima da ima 12 kanala - dakle sto to znaci prosirivo, da'l treba kupiti neki drugi modul ili tako nesto!!

Da, i koji prijemnik podrzava 9 do 12 kanala, (trebam ih toliko) i koja je otprilike cijena?

hvala, pozdrava
pozzz, kristijan
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

mislim da to pomeni da ima 6 kanalov, lahko pa dokupiš module( stikala potencjometre) in ima do 10 kanalov....

https://shop.graupner.de/webuerp/servlet/AA?wgr=571
Zoki
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:20
Kraj: Varaždin

MC-22

Odgovor Napisal/-a Zoki »

Pozdrav,
imam MC-22, pa ju hoću spojiti na PC, za letenje simulatora. Zanima me di su u MC-22 signal i masa, odnosno na kaj se spaja "interface".

Pozdrav uz isprike kaj pišem na hrvatskom.
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Uh stari, škoda take komande za simulator!


B.
veni, vici, vomiti
Odgovori

Vrni se na RV naprave