Prehod na 2.4ghz

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Prehod na 2.4ghz

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Trenutno izbiram eno dokaj kvalitetno in ne preveč drago komando 2,4gz.
Všečna mi je tale spektrum dx6
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=72597
Zdele me pa zanima sam to...ali bi bil ta sprejemnik dober za uporabo pri tej napravi za 2. avijon,ker ne mislim zmeraj ven vlačit pa priklapljat original sprejemnik za v drug avijon.Bi pa potem nabavu ene 2 kom. ker se mi je nabralo kar nekaj flote
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=74709
Nemo
Freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 14 Jan 2006, 16:52
Kraj: Čadovlje

Odgovor Napisal/-a Nemo »

Klemen, tale komanda je v redu, samo upoštevaj, da ima samo šest kanalov. Kolikor vem, te precej vlečejo scale modeli. Pri teh je pa šest kanalov hitro premalo...
LP Nemo
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja to vem,čeprav sem do sedaj uporabljal največ 5 kanalov kjer sem elerone in flape dal na Y kabel.
Mah klinc bolj 1 kanal manj kot da sesujem zaradi motenj letalo :wink:
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Živjo!

Sam imam DX7, s katero sem zelo zadovoljen...V rokah pa sem imel tudi že dx6i...Ni slaba naprava..sprogramiral sem jo nekemu začetniku, brez navodil, pa čeprav se mi zdi trapasto da ima samo roller in nobene druge tipke.. Princip programiranja tudi tebe ne bi bil problem, ker imaš mx 12 podobne, menije(tudi to sem mel svoje cajte?......

Moti pa me pri tej napravi, da je tako plastična...ročke in zunanjost in sploh, mi deluje nekako "otročja"...

Je pa to tvoja stvar odločitve, tale je 180 evropskih, dx7 je 100 več, vendar si upam trditi da je toliko več tudi vredna...

Glede sprejemnika, pa 6 kanalni AR6100 stane v mibu 5€več....

LP! :)
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Tudi sam sem lastnik DX-7. Imam jo že okoli enega leta pa še nobenih težav (dve senci v SAL-u s karbonskim trupom ne štejem kot težavo).
Ker pa letim tudi scale jadralce, mi je bilo sedem kanalov premalo, zato sem bil primoran iti k futabi in nabavil novo desetko. Hecno pri tem je, da sedaj DX-a sploh ne morem več prijeti v roke :roll:
Nočem te zmesti, ti pa svetujem, da pri komandi ne šparaš, kajti že naslednji mesec se ti lahko zgodi, da ti bo šest kanalov premalo :-? in če se boš veliko družil z njo si jo le privošči :wink:
Za karkoli se boš pač odločil, vse dela odlično in ko enkrat sprobaš 2,4 boš za vedno pozabil na kvarce in vse težave povezane z njimi 8)
plp, Matej
Uporabniški avatar
fly
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 30 Nov 2006, 10:15
Kraj: Hrvaška / Koprivnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fly »

DX6i v Lindingerju košta 179 €, a v Hobbycitty-ju (United Hobbies) je 179$
Jaz razmišljam kaj bi si naslednji mesec naručil enu iz UH
qua est vestri forma?
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

mucy napisal/-a: _________________
Prišel bo dan, ko bo Medard Petrič dobil po Pi*ki!
Tele ho!

ne vem če takle podpis sodi na modelarski forum, zdi semi rahlo nepsoštljiv, precej agresiven, in grozilen. Tudi za manj neumno napisane trditve so se ljudje že po sodiščih vlačili...

(P.S. nisem nič napisal o tem kdo kaj s kom ima, zgolj ton v tvojem zapisu me je zelo zmotil, negelede na to na koga je naslovljen!!)


lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

fly napisal/-a:DX6i v Lindingerju košta 179 €, a v Hobbycitty-ju (United Hobbies) je 179$
Jaz razmišljam kaj bi si naslednji mesec naručil enu iz UH
In če jo pa ebayu kupiš pride pa 138evrčkov iz anglije in doma jo imaš v treh dneh :lol: :lol:
Uporabniški avatar
fly
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 30 Nov 2006, 10:15
Kraj: Hrvaška / Koprivnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fly »

flesh napisal/-a:
fly napisal/-a:DX6i v Lindingerju košta 179 €, a v Hobbycitty-ju (United Hobbies) je 179$
Jaz razmišljam kaj bi si naslednji mesec naručil enu iz UH
In če jo pa ebayu kupiš pride pa 138evrčkov iz anglije in doma jo imaš v treh dneh :lol: :lol:
kitajske su jače od evropskih kjer v kitajskoj nima ograničenja v dometu, a v evropi je 100mW
qua est vestri forma?
Uporabniški avatar
sly
Tekmovalec
Prispevkov: 380
Pridružen: 03 Jan 2005, 14:10
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a sly »

Bom kar tukaj napisal, da ne odpiram novih tem.

A je kdo že predelal MX22 na 2,4GHz?

Kaj priporočate Spectrum, Futabo ali kaj tretjega?

@ Matej

A imaš ti na Shadowu le eno sprejemniško anteno?

Lp
Shadow-E
Xplorer

MX22
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

sly, mogoče ti bo pomagala TALE tema.
Zadnjič spremenil shqwarch, dne 19 Okt 2008, 19:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Lahko daš modul od spectrum v mx-22.
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Jaz imam IFS modul (XPS) za MX22, dva sprejemnika (10 in 8 ch), v helikopterjih, dela OK. (sicer vgrajeno v MX16s). Sicer me muči prehod na mx22, vendar ne vidim bistvenih prednosti (razen 2 kanalov več), da bi dodal še 300e. Je pa graupner napovedal IFS v3, kateri naj bi delal kot spectrum in futaba...
lp Melly
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

sly napisal/-a:Bom kar tukaj napisal, da ne odpiram novih tem.

A je kdo že predelal MX22 na 2,4GHz?

Kaj priporočate Spectrum, Futabo ali kaj tretjega?

@ Matej

A imaš ti na Shadowu le eno sprejemniško anteno?

Lp
Za MX 22 delajo že vsi module.

Jaz imam v šedovu futabo. Mi deluje bolj kompaktna kot spektrum. Tudi njihove rešitve so, mislim da ta trenutek najboljše. Prosim ne vgrajuj modulov kot so assan ipd., ker voziš model za veliko $$, zato ne izzivaj usode.

lp, Matej
plp, Matej
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Z vsemi izzivaš usodo. Radijska zveza bo vedno podvržena motnjam. 2,4GHz ni čudežna rešitev.
Malo čudna rešitev je vgradnja futabinega modula v graupner/JR oddajnik, potem raje prodaš vse skupaj in kupiš f10 ali f12.

Tudi spectrumov modul v mx22 nima vseh funkcij (recimo prepoznave modelov, 9 kanalov)...

Po mojem je bolje kupiti komplet oddajnik z modulom. Kupovati mešane rešitve je dražje in še vseh funkcij nimaš.

Moja predelava je bila v testne namene (oddajnik in sprejemnik sem dobil za 100e).
lp Melly
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Obstaja še en izdelovalec 2,4GHz sistemov - Jeti Duplex. Sistem deluje kot futaba, poleg tega ima pa tudi delujočo telemetrijo. Sistem deluje tudi na MX-22, katere imam tudi sam. Čez kak teden bom zadevo tudi preizkusil, zaenkrat pa se po tujih forumih govori le dobre stvari.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...zdej se bom pa še JEST umešal v tole debato...

Imam namreč vprašanja:
1. Offshore in vsi ostali:

Koliko je vreden en avijon, ki ga furate?....najbrž kilo ali več €..

Koliko je vreden vsak naslednji avijon, ki ga furate občasno ( recimo drugi ali tretji avijon..)? ...najbrž vsak po 500 ali več €...

Koliko je vredno popravilo, če zaradi komande zabiješ avijon?....najbrž polovico vrednosti modela ali več...

Pa jebemti, če ni vredno dati za komande vsaj pol toliko, kolikor je vreden en avijon #-o

Futabina vrhunska naprava FF10 košta dobrih 500€ in to s 14 kanalnim sprejemnikom vred, ki je več kot vredna svojega denarja. Razliko v ceni med kako low cost kitajsko napravo profitiraš že pri enem ne-krešu..
Da ne govorim, koliko so vredni živci in neprespane noči, ko študiraš, ali čem to, ali ono, pa kombinacija tega in onega...pa pol študiraš, a bo to delovalo ali ne...pa p'n' v rit, če se to splača....
Tudi jaz nisem bogataš, da si lahko privoščim karkoli, zavedam pa se, da je ta hobi luksus in hočem v tem uživati, ne pa si kravžlati živce in trpeti zaradi tega...
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Norc glede vrednosti oddajnika in letala imaš prav. Veš po drugi strani pa nekateri letijo cenejša letala (ranga 200-300e) in jim je kitajski modul 2,4GHz dovolj, oddajnik pa ranga 100-200e (mx12, mx16, fx18), pač...


Glej moj primer:
Potreba po 2,4GHz zaradi letenja s heliji. Do sedaj sem imel MX16s.

Letim mode 3 (sem levičar), odpade spectrum dx7 (samo 1 in 2 jebeni ameri), graupner še nima 2,4GHz oddajnika v prodaji, mx 22 (ne vem nekam spijo pri graupnerju), futaba mi nekam ne leži (10tka je nekam plastična, fx30 pa nekam draga)... kaj mi preostane?
Multiplex Royal Evo (ceneje, ker je zunaj verzija pro) in oddajni modul 2,4GHz. Na srečo sem dobil IFS modul za nižjo ceno (ko so vsi zlivali gnojnico na XPS in Jima Drewa), sedaj je zunaj verzija 3, ki podpira vse kar imata futaba in spectrum (pa še kaj več), kupil sem tudi XZ-P1, modul za USB, na daljavo nastavim sprejemnike, oddajnike, fail safe, povezujem vhodne in izhodne kanale, poimenujem sprejemnike, testiram servo mehanizme (50e), spektralni analizator, lahko tudi na letališču s prenosnikom...

Skupaj 440e. Evo9 (podobne karakteristike kot futaba10) 340e+100e za mudul IFS in sprjemnik IFS 10ch, vsak nadaljni sprejemnik me stane toliko kot futabin, pa še vedno lahko letim tudi na 35MHz.
lp Melly
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

Melly napisal/-a: futaba mi nekam ne leži (10tka je nekam plastična, fx30 pa nekam draga)... kaj mi preostane?

Tele ho!

Kupiš 12ko pa je.


Sicer pa: jaz se strinjam z Norcem - n evem zakaj bi improviziral in modeliral in ustvarjal ter odkrival toplo vodo, tam kjer so serijsko predlagane rešitve za ves svet dovolj dobre? OK en odgovor je zato ker te pač to zanima in tako naprej -> super, ampak dvomim da je to tukaj glavni faktor.

po drugi strani pa se vprašam -> če fantje kupujejo(mo) ARF modele, ali nam ostaja preveč časa, pa se rajši kot s gotovimi napravami igramo z Almost Ready to Control?


lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

=D> =D>
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Justice
Tekmovalec
Prispevkov: 340
Pridružen: 07 Apr 2006, 09:22
Kraj: Čakovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Justice »

I ja sam odlučio preći na 2,4 GHz. Pa imam par pitanja. Odlučil sam kupiti MX-22 i staviti nutra 2,4 GHz modul.

Koja je rezlika između spektrum modula i graupnerovog IFS modula?

Hvala na odgovorima!
Davor Balažić
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

V oglasih se prodaja MX22 in spectrum (za 450e).

Razlika?

iFS (verzija 3.0) ima enak način oddajanja kot spectrum ali futaba.
Ima tudi telemetrijo... in en kanal več (10). 8 kanalni sprejemnik 109e.
Spectrum, cenejši sprejemniki, en kanal manj (9), ne dela model match (tako kot v DX7), bolj občutljivi sprejemniki na napetost (reset).

Moj nasvet počakaj še malo (če želiš prav mx22), da bo v trgovini MX22 v kompletu z 2,4GHz iFS. Ker če sedaj kupiš mx22 in iFS, boš moral iFS (oddajnik in sprejemnike) poslati na Graupner za upgrade na v3.0, upgrade je brezplačen, a čakaš vseeno.

Drugače pa ti bodo predlagali futabo 10 ali 12...
lp Melly
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

3g napisal/-a:
Melly napisal/-a: futaba mi nekam ne leži (10tka je nekam plastična, fx30 pa nekam draga)... kaj mi preostane?

Tele ho!

Kupiš 12ko pa je.


Sicer pa: jaz se strinjam z Norcem - n evem zakaj bi improviziral in modeliral in ustvarjal ter odkrival toplo vodo, tam kjer so serijsko predlagane rešitve za ves svet dovolj dobre? OK en odgovor je zato ker te pač to zanima in tako naprej -> super, ampak dvomim da je to tukaj glavni faktor.

po drugi strani pa se vprašam -> če fantje kupujejo(mo) ARF modele, ali nam ostaja preveč časa, pa se rajši kot s gotovimi napravami igramo z Almost Ready to Control?


lp
3g
Hja proračun... 12tka dobrih 1000e, 10tka dobrih 600e. Pa tudi modele raje sam zlepim. :oops:
Po parih urah igranja z evo9, ti lahko napišem da je vredna svojega denarja. (340e). Filozofija programiranja pa =D>

p.s. tudi futaba je bila ob uvedbi 2,4GHz ARC..., noben ni popoln
lp Melly
Uporabniški avatar
Justice
Tekmovalec
Prispevkov: 340
Pridružen: 07 Apr 2006, 09:22
Kraj: Čakovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Justice »

Hvala na brzim odgovorima. :jumpjump:


Koja je razlika izmeÄ‘u ova dva modula? to su možda različite verzije?

Samo treća verzija IFS bude imala telemetriju ili i sepektrum to već ima? i o kakvoj telemetiji se radi, koje podatke je moguće gledati?

Sorry za možda nekima glupa pitanja, ali nisam se do sad bavil s 2,4 GHz bandom. :oops:
Priponke
GR23100.jpg
GR23100.jpg (4.48 KiB) Pogledano 3210 krat
c28a_1.JPG
c28a_1.JPG (5.61 KiB) Pogledano 3210 krat
Davor Balažić
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

IFS zaenkrat samo podpira to možnost telemetrije, baje bo to 3 verzija, delujoča pa še ni. Edini ponudnik z že delujočo telemetrijo je Jeti Duplex.
Odgovori

Vrni se na RV naprave