Oddajniške antene

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Oddajniške antene

Odgovor Napisal/-a jurehb »

Pred časom sem uporabljal RV napravo MC16/20 Graupner s kratko "gumjasto" anteno! Tako sem tekmoval z modeli HLG (pred šestimi leti)! Moje izkušnje pa so sledeče:

Ko je bil model na vidni razdalji z anteno je bilo vse super, ko pa je bil med modelom in oddajnikom drugi tekmovalec so bile zelo močne motnje! Tako sem nehal uporabljati to anteno in kar kmalu polomil tisti ponesrečeni nosilec na komandi!

Zdaj imam MC 22 in prodajalec v trgovini je rekel da s tako komando na pobočju s kratko anteno vozi 3 metrska jadralna letala in da ni nobenih motenj! Verjetno kdo med vami pozna tudi Gregorja Zajca...on je vozil na F3J tekmah z kratko anteno in nikoli nobenih motenj!

Zanima me kakšne imaste kaj izkušnje s temi antenami! Zadeva se mi drugače zdi zelo dobra sploh v kategorijah kot so F5J, HLG, F3J ker se mi je že večkrat zgodilo da sem se z modelom zadel v anteno!
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Z "gumištrudl" anteni imam za sedaj pozitivne iskušnje (HLG)
je pa priporočljivo, da z anteno ne "streljaš" v model
namreč antena oddaja signal nekako v oblliki srca torej je na sredini najšipkejši signal
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Jaz VSE jadralce vozim z kratko anteno (original graupner antena-naprava 16/20), pa ni problemov-sploh !
Je pa res, da bom za elektro-jadralca verjetno vseeno uporabil "navadno anteno" iz preventivnih razlogov :-?

Pomoje je pravi odgovor na tvoje vprašanje:
Kratka antena za jadralce oz. modele ki so vredni manj in letijo blizu, za ostalo pa raje ne.
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Odgovor Napisal/-a jurehb »

Hvala za odgovore!

LP Jure
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Jure,

Tudi sam sem večkrat letel s kratko anteno. Komanda MC-22 in original kratka antena za to komando....

Nikoli ni bilo problemov.....je pa res, da imam izkušnje s to anteno samo iz jadranja na hribu in F3K, HLG.....

F3J ali F5J s kratko anteno nikoli nisem letel........tako da ne vem kako je..

lp, rok
Odgovori

Vrni se na RV naprave