Graupner MC-19

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Uporabniški avatar
kriskros
Razpravljalec
Prispevkov: 129
Pridružen: 04 Sep 2006, 14:38
Kraj: Sladki Vrh

Odgovor Napisal/-a kriskros »

ja saj ne da mi be kdo hoto odvrnit ne začel sem to temo ker sem se pač zaljubo v komande in si grem jih kupit nove prihodnji mesec zato sem misli da bom povprašal okoli malo če majo slučajno kako napako ali kaj podobnega, aja za ceno pa se mi ne gre tolko jaz hočem met nekaj konkretnega te pa si grem po malo boljše. :)
hvala vsem do zdaj pe če še kdo kaj ve je dobrodošel
lp vsem
Burn rubber, not your soul!
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Pingi napisal/-a:Ne smeš mešati MX12 in MX16s ker je edino kar imata skupnega od displaya velikost ! Prikaz podatkov je čisto drugi ! Programiranje pa je izi da bolj ne more bit !
(Slike so iz navodil za eno in drugo komando)
Ej, hvala da si me poučil. =D> Sem se spraševal, zakaj je taka razlika v ceni med MX12 in MX16s, sedaj pa mi je jasno. Sem pa sedaj malce razočaran nad MX12, ker sem (vsaj glede prikaza na displayu) pričakoval več.
No, vsaj za začetek se bom moral zadovoljiti z MX12, ker mi finančno stanje zaenkrat ne dovoljuje kaj več.
Uporabniški avatar
kriskros
Razpravljalec
Prispevkov: 129
Pridružen: 04 Sep 2006, 14:38
Kraj: Sladki Vrh

Odgovor Napisal/-a kriskros »

hvala vam do zdaj za odgovore če paše ma kdo kaj za pripomnit glede mc-19 pa bi lepo proso...
Burn rubber, not your soul!
Uporabniški avatar
kriskros
Razpravljalec
Prispevkov: 129
Pridružen: 04 Sep 2006, 14:38
Kraj: Sladki Vrh

Odgovor Napisal/-a kriskros »

=P~
Burn rubber, not your soul!
Uporabniški avatar
AnFu
Tekmovalec
Prispevkov: 298
Pridružen: 04 Maj 2007, 14:21
Kraj: Topolšica

Odgovor Napisal/-a AnFu »

A si si že kupil mc-19. Daj povej kaj več o njej, še posebej glede dodatnih stikal.

LP Andraž

P.S. oprostite ker pogrevam več kot 1 leto staro temo. :oops:
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

Če bi se sam odločal med mx 16 in mc 19 bi 100% vzel mc 19in to zato ker je to 10 kanalni oddajnik (mx 16 je 8 kanalni - nikoli jih ni preveč sploh če damo gor še kak aparat,...) potem si lahko namontiraš stikal za mixerje itn malo morje kakor tudi reglerje (pri mx 16 imaš dva zadaj in meni tisto ne ustreza) in patudi lahko daš kateri koli signal na kateri koli "vlak" v oddajnem signalu tako da nimaš potem problemov pri sprejemniku,...
V bližnji prihodnosti bom tudi sam moral zamenjat moj mx-12 ker mi že zmanjkuje kanalov. Bo pa po vsej verjetnosti kaka mc 19 ali kaj v tem rangu, pravzagotovo pa ne mx-16
To je moj mišlene, odločit se boš pa moral sam

Lp, Janez
Uporabniški avatar
AnFu
Tekmovalec
Prispevkov: 298
Pridružen: 04 Maj 2007, 14:21
Kraj: Topolšica

Odgovor Napisal/-a AnFu »

Kaj pa glede dodatnih stikal. Originalna so kar draga, pa še vem ne katera so taprava. A obstajajo tudi kakšne zamenjave?

LP Andraž
MAGISTER
Freak
Prispevkov: 643
Pridružen: 14 Okt 2005, 20:36
Kraj: Ljubljana-Šentvid (localhost - 192.168.8.20)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAGISTER »

AnFu, če se odločaš za nakup mc-19 bi ti predlagal multiplexovo evo-12 ali pa 9 - ki je dosti bolj pregledna, programiranje na res izi, stikala so semi zdi že gor, jo lahko uporabljaš kot pultno ali pa ročno... sam sem imel v roki evo 9 ko in sem bil osupel. Graupner se lahko skrije pred MULTIPLEXU!!!

CENA #-o #-o enaka kot mc-19 (če ne celo cenejša zdajle so v popustu pri koletu)

Lp,Klemen
Nič več... :)
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

Glede cen se ne bi ravno strinjal, razen če ima kole kake druge cene kot pa na spletu.
evo 7 je pri lindingerju 259 euro kar je seveda ceneje (7 kanalov), evo 9 pa 359 euro, obednvi pa sta cenejši kot pri koletu tako da je mc 19 še vedno cenejša
Samo toliko glede cen in ni tukaj nobene reklame za graupner,...

Lp
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Spet ista stara debata, dajte no nehat. Vsak kupi tisto kar mu je všeč. Kolega ima Multiplex in bo tudi naslednjo vzel Multiplex, jaz imam že celo življenje vse Graupnerjevo in bo tako tudi ostalo, drugi kolega ostaja pri Futabi. So pa vse te stvari čisto solidne za naše potrebe, nobenih večjih problemov.
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
AnFu
Tekmovalec
Prispevkov: 298
Pridružen: 04 Maj 2007, 14:21
Kraj: Topolšica

Odgovor Napisal/-a AnFu »

Verjetno bom ostal kar pri mc-19. Saj sem ravnokar zvedel da lahko dodatna stikala kupiš tudi v kakšni elektro trgovini za ca. 2€ in jih sam namoteraš. Dodatno pa lahko kupiš tudi synth modul. Ostal bom pa 100% pri Graupnerju, samo se nisem mogel odločit med mx-16 in mc-19.

LP Andraž
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Yanny napisal/-a: patudi lahko daš kateri koli signal na kateri koli "vlak" v oddajnem signalu tako da nimaš potem problemov pri sprejemniku,...

Lp, Janez
Če misliš da lahko dodeliš katerikoli kanal drugemu kanalu v sprejemniku ima to tudi mx16. Recimo gas s prvega kanala lahko dodeliš tretjemu kanalu na sprejemniku.
lp Melly
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

no tega nisem vedel, saj mi je nekdo omenil že kar nekaj časa nazaj da je mx 16 podoben mx 12, sam pa jo nisem imel v roki tako da ne vem kako je pri omenjeni (pri mx 12 pa vem da se ne da (no, da se sam bi mogu lotat kable sem pa ke, tako da "se ne da"
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Nanetu dobiš vsa (skoraj) navodila, preberi in odloči se sam....
http://users.belgacom.net/TX2TX/manuals.html
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

jaz sem nabavo odajnik mc19 in nimam pripom cez nih. lp mitja :lol:
Uporabniški avatar
kbelcar
Razpravljalec
Prispevkov: 72
Pridružen: 07 Jan 2007, 13:25
Kraj: varazdin HR
Kontakt:

MC-19 PPM vs. PCM

Odgovor Napisal/-a kbelcar »

Dakle kupio bih stanicu MC19, pa me interesira nekoliko stvari:

--> U cemu je razilka izmedu PPM i PCM modulacije (koji je bolji i po cemu)?
--> Na koji nacin na stanici promijeniti modulaciju iz PPM u PCM, kako?
--> Onda ovisno o modulaciji da'l je potrebno kupiti drugaciji prijemnik ukoliko sam na PCM modulaciji te koji bi preporucili a da ima 10 ili vise kanala!!

Pozdrav i hvala
pozzz, kristijan
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

Premaknjeno v nit RV naprave!
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Malo poguglaj za "PCM vs PPM", npr: http://www.aerodesign.de/peter/2000/PCM ... M_eng.html

PCM signal je digitaliziran in v tem smislu bolj podoben 2.4GHz. Manjših motenj sploh ne opaziš, če pride do hudega sranja, pa se ti lahko vse skupaj zalocka (recimo, če nekdo priklopi oddajnik na tvojem kanalu).

Sam sem z Graupnerjevim SPCM zelo zadovoljen. V karbonskem jadralcu, kjer so bile motnje s PPM katastrofalne, SPCM dela brez vsake napake.


Lp
J
Uporabniški avatar
kbelcar
Razpravljalec
Prispevkov: 72
Pridružen: 07 Jan 2007, 13:25
Kraj: varazdin HR
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kbelcar »

Imam problem sa predajnikom odnosno prijemnikom buduci da na modelu imam kameru te 2.4 GHz video predajnik!
Problem je u tome sto kad ukljucim video predajnik na modelu, javljaju se smetnje (glicheri), te servo motori pocinju trzati.
Napominjem da toga nema kad nije ukljucen video predajnik, na modelu jos i koristim aluminij (nosaci foto aparata su aluminijski)!

Pitam se dal cu prelaskom sa PPM na PCM ili SPCM rijesiti problem?

pozdrav
pozzz, kristijan
Uporabniški avatar
kbelcar
Razpravljalec
Prispevkov: 72
Pridružen: 07 Jan 2007, 13:25
Kraj: varazdin HR
Kontakt:

MC-19 PPM signal out

Odgovor Napisal/-a kbelcar »

Dakle, da'l netko zna na kojem konektoru se nalazi PPM i ground signal out? Radi se ostanici Graupner MC19!

hvala
pozzz, kristijan
mifi
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 26 Jan 2007, 00:19
Kraj: HR

Odgovor Napisal/-a mifi »

Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Graupner MC-19

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni,
tako, da malo pogrejem ohlajeno temo. Že par let si lastim mc-19ko in to vem zakaj ! Super komanda, v povezavi z Jetijem pa še toliko bolj. 8)
Vprašanje pa bi postavil okrog učitelj modula. Na E-bayu sem že naročil modul...me pa zanima, kako ste drugi to izvedli ? Nikjer ne najdem ravno veliko informacij. Povezal pa bi MC19 in MC14. Za 14ko sem na spletu našel vezavo kot učenec in je tudi že pripravljeno vse.
Hja no...bom počakal prvo na modul pa potem da vidimo.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
tadej mlakar 007
Tekmovalec
Prispevkov: 383
Pridružen: 16 Feb 2008, 23:24
Kraj: Lenart v slo. goricah

Re: Graupner MC-19

Odgovor Napisal/-a tadej mlakar 007 »

imam tudi sam mc 19. Kolikor je meni znano rabiš samo ta učitelj učenec modul, povežeš z original kablom in to je to. Se tudi sam ukvarjam s tem kako povezati.
Naj povedo še tisti, ko so to že delali :)
Samo ogenj!!
super decathlon 3,6m
jetiduplex 8)
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Graupner MC-19

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni,
na koncu koncev sem vse skupaj kupil in dela ;)
Na Ebayu je prodajalec Vspeak ki dela module za mc-19 22 24 ki se ga elegantno priklopi na prosto mesto na komandi. Potem pa samo programsko določiš pri katerem modelu boš uporabljal učitelj učenec ter določiš stikalo (samo 6 in 7).
Prav tako sem kupil učenec modul za mc-14 ki pa sem ga vbistvu kupil po nepotrebnem saj se najde na spletu načrt kako priklopiti.
Na koncu potrebujemo le še audio 3,5 kabl za povezavo in to je to :)

L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Odgovori

Vrni se na RV naprave