Futaba FX-18

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Futaba FX-18

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Kaj naj naredim, da bosta dve FX-18 delovali v načinu "učitelj, učenec".
LP Niko
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

:D preberi navodila :D



na eni je potrebno notri premaknit stikalo na pozicijo učenec in imaš podložno komando

zgoraj sem napisal kot šalo ampak je treba kar mal prebrat in poprobat da dela kot mora :o
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Navodila sem bral in ugotovil, da rabim še eno stikalo (ga še nimam) in kabl. Potem bi se pa oglasil na inštrukcije, da nebi izumljal tople vode (seveda, če lahko).
LP Niko
kavka
Razpravljalec
Prispevkov: 185
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:02
Kraj: Moste-Sk. Loka-Lj

Odgovor Napisal/-a kavka »

Stikala ti ni treba dokupit (razen ce ga hoces imet zunaj). Drugace pa komande odpres in je stikalo (preklopnik ) notri. Po navodilih naj bi tudi vzel ven kristal pri ucencu.
LP Gorazd
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

Sam imam povezavo med skysportom in fx-18.
V vsakem primeru se rabi še eno dodatno stikalo, s katerim se preklaplja ko model upravlja učitelj in ko ga učenec. Tu gre za trožilno stikalo in ne stikalo za mixe, ki potrebuje le dve žili.
Vse ostalo in tudi to pa se da prebrati v navodilih :wink:
lp Matjaž
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Zadeva mi je po branju navodil dokaj jasna. Bil sem v Švajgiju, prosil prodajalca za stikalo in kabl in oba dobil in kupil, vendar sem doma ugotovil, da stikalo ni pravo. Revež nima pojma in tako imam eno stikalo več, kupiti bom moral pa še eno tropolno - noja kaj čmo. V navodilih sem videl tudi njegovo številko, tako, da bom sedaj bolje pripravljen.
LP Niko
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Danes smo si na Kalu privoščili pobočje in VVVVEEEETTTEEEEERRRRRR, ki je vsaj mene popolnoma prepihal. Po letenju pa sem izkoristil prisotnost Krokota in Mc Gajverja za pomoč pri nastavitvah treh avionov. Uspeli smo vse pošlihtat in sicer Kroko je mojster na softverskem področju, Mc Gaiver pa na hardverskem področju. Skupaj pa rasturata.
Za pomoč se jima lepo zahvaljujem.
LP Niko
Uporabniški avatar
jegger2
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:32
Kraj: LAŠKO

Še moja malenkost....

Odgovor Napisal/-a jegger2 »

Kot se je zahvalil že Niko,bi se še jaz pridružil in se zahvalil Mcgayveryu in Krokotu za nesebično pomoč pri nastavitvi moje Fx-18 in dveh modelov(T-40 trenerja in Zagija).Na Kal 8.1.05 nisem mogel priti zaradi službe upam pa,da se ob naslednjem srečanju vidimo pa se vama še osebno zahvalim.
LP.Aleš =D> =D>
Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

FX-18 in stikalo za preklop med gasom in bremzo

Odgovor Napisal/-a Damac »

Hi,

ker sem hotel imeti na stikalu preklop ali bom imel na rocki gas ali bremzo (spoilerje) sem se malo poigraval z V-MIXi na FX-18tki. In ratalo mi je!!! :o

In sicer sem moral za to uporabit kar dva V-Mixerja. Na sprejemnik sem priklopo gas (regler) na prosti kanal (pri meni 6tko), elerone pa imam na kanalih 1 in 5. Prvi V-Mix sem vzel master 3, slave 6 in mesanje +100%. To pomeni ce sem vklopil mikser mi je kanal 3 (gas rocka) 100% zmesal s kanalom 6. Na drugem mikserju sem isto vzel kanal 3 kot master in kanal 5 (eleron) kot slave, spet +100%. Ce je ta mikser vklopljen potem z gas rocko premikam oba elerona gor in dol. V OFFSETU sem potem se samo nastavil, da ko imam rocko cisto dol imam elerona na nulli, in ko dam rocko max. gor imam tudi bremzo max. gor ;) Zdaj pa se oboje zvezat na enos stikalo tako, da ko je en vklopljen je drugi izklopljen in fertig :)

Mogoce bo pa komu pomagalo :D

LP
Damjan
Uporabniški avatar
cheech
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 10 Jan 2005, 11:02

FX-18 povezava z PC /simulator

Odgovor Napisal/-a cheech »

zanima me, če je že kdo naredu povezavo FX-18 in PC-a in kateri simulator uporabljate.
lp,simon
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Evo, na tem naslovu: http://mmm.zrcalo.si/forum/viewtopic.ph ... addb054d18
ti vse piše

LP, Andrej
Uporabniški avatar
vocal
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 24 Feb 2005, 15:39

povezava za pc

Odgovor Napisal/-a vocal »

...če kdo potrebuje imam povezavo med RV postajo in PC simulatorjem, komplet hardware in software...toplo priporočam za začetnike...

:P Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
ALEKSANDER
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 22 Nov 2004, 22:53
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a ALEKSANDER »

Imam FX 18. Priporočam tole:

http://www.mftech.de/usb-interface.htm

Deluje preko USB . Vse deluje gladko brez tresljajev. Delujejo vse funkcije ki jih imate vklopljene na oddajniku (dual rate, expo, mix...).

Naročil sem zase, čez nekaj dni še za prijatelja. V obeh primerih je bila dobava zelo hitra. Odgovarja na pošto in dobava v roku 2 dni od prejema denarja. Cena 43 Euro skupaj s poštnino. Dodaj še bančne stroške za plačilo v tujino.

Konfiguracija:
operacijski sistem WIN XP
simulator FMS in Aerofly.

Aleksander
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Futaba FX-18

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Zdravo!
Imam Futabo FX-18, pa mi ni skoraj nič jasno, kot večini začetnikov!
Čudno se mi zdi, kako lahko na tako malo gumbih narediš vse stvari, ki jih ima ta komanda(za mene jih ima zelo veliko)!?
Nekaj sem gledal pa sprobaval, pa je skoraj tako slabo znanje kot prej!
Ali mi lahko kdo prosim pove, kaj čisto za začetek, toliko, da bo vse delalo?!
Priklop na računalnik pa se mi zdi, kar zakompliciran, ali je potreben kakšen program?!




Hvala! :P




Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
Lupek
Razpravljalec
Prispevkov: 146
Pridružen: 25 Jul 2003, 20:25
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lupek »

Programiranje komande je dokaj enostavno, saj gre vse po istem principu. Predlagam, da prebereš navodila, pred letom sem imel slovenska navodila tudi na računalniku, na žalost pa sem jih izgubil. Poglej še malo po forumu, tudi na MSM, debat glede te naprave in navodil je bilo že karnekaj.

Povezava z računalnikom pa ni nič posebnega. Jaz z elektriko nimam veliko skupnega pa sem naredil kabel, tudi glede tega že obstaja obsežna tema na forumu. Pobrskaj malo po starejših temah.

Lp: Luka
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Simmi tudi jaz sem kar nekaj časa tuhtal vse nastavitve in mešalnike, preden mi je vse delalo na letalu. Če pa rabiš slovenska navodila, povej, pa ti jih pošljem. Sam sem pa raje se učil iz angleških, saj imajo zraven tudi slikce.

LP, Andrej
Uporabniški avatar
darksider
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 18 Nov 2004, 22:36
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darksider »

Jaz imam to komando, pa sem zelo zadovoljen z njo. Tudi s programiranjem nisem imel težav, saj te originalna navodila zelo lepo, nazorno(v sliki in besedi) vodijo skozi programiranje in funkcije.Tudi razumevanje je zelo dobro, če znaš nekaj angleščine ali ostalih jezikov:)

Če te pa kaj posebno zanima ti pa z veseljem pomagam.

LP Luka
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Hvala vsem!!!!! =D>




Hvala! :P




Lp Simon [-o<
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

FX-18 Vžig motorja na stikalo HELP

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Zdravo. Upam da bo tukaj kaj več odgovorov kakor na spodnji topic :-?

Imam F5j letalo in rad bi imel vžig in izklop motorja na stikalu, na ročici za plin pa bi imel bremzo. Ampak ne znam to naštimat :( :oops: Sem gledal po navodilih ampak nisem nič našel. Edino obstaja možnost CUT OFF ampak lahko naštimaš samo do +-40%

Torej kako dati na stikalo vžig motorja??


LP, Andrej
panda
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 Apr 2005, 19:34

FUTABA FX 18

Odgovor Napisal/-a panda »

POZDRAVLJENI!

Imam futabo FX-18 in imam težave z nastavitvijo kot večina začetnikov. :oops:
PROSIM [-o< [-o<
Ali mi lahko kdo priskrbi SLOVENSKA navodila,ker upam da mi bodo v veliko pomoč?

[email protected]

lp pero
Uporabniški avatar
spaca157
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a spaca157 »

Če si začetnik boš z navodili bolj malo naredil , raje najdi nekoga ki ima enako postajo in ti naj on razloži delovanje in programiranje v praksi.
Leti vse kar dober vržeš !!
Uporabniški avatar
spaca157
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a spaca157 »

Če ti opišem glede na mojo postajo. Mogoče ti bo kej pomagalo, Določiš kanal na katerim imaš stikal in nato priklopiš regler na sprejemnik, odkloni v procentih ne igrajo nobene vloge. Važno je samo da je ob vklopu sprejemnika stikalo na 0 in ne na 1.
Leti vse kar dober vržeš !!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Za silo bi moralo zadostovati:

http://www2.arnes.si/~cetim6/NAVODILO-FX-18.pdf

K tekstom od topmodeltehnika so dodane slike.....
Uporabniški avatar
Nik
Freak
Prispevkov: 772
Pridružen: 15 Nov 2004, 16:35
Kraj: Biel, CH

Odgovor Napisal/-a Nik »

Ultralajt napisal/-a:Za silo bi moralo zadostovati:

http://www2.arnes.si/~cetim6/NAVODILO-FX-18.pdf

K tekstom od topmodeltehnika so dodane slike.....
=D> ,hvala
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

O Ultralajt, vidim, da si naredil navodila s slikcami.

Super! =D>



LP, Andrej
Odgovori

Vrni se na RV naprave