ASSAN moduli 2,4Ghz

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
Lupek
Razpravljalec
Prispevkov: 146
Pridružen: 25 Jul 2003, 20:25
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lupek »

Nekateri ASSAN sprejemniki so imeli napačno obrnjeno nalepko za +,- in signal. Preveri, da je nalepka obrnjena pravilno ter da povezuješ prava 2 pina.

Lp, Luka
extra 300s
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 06 Sep 2007, 11:36
Kraj: Loče

Odgovor Napisal/-a extra 300s »

Tudi to sem preveril in je vredu. Ko priklopim sprejemnik mi hitro utripa rdeča lučka, kot pri povezovanju z odajnikom.Vendar se zadeva noče povezat tudi po daljšem času.
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Glede na tvoj opis problema je edini logični zaključek ta, da je z novim sprejemnikom nekaj narobe ... Pošlji nazaj na Kitajsko ...
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

extra 300s napisal/-a:Tudi to sem preveril in je vredu. Ko priklopim sprejemnik mi hitro utripa rdeča lučka, kot pri povezovanju z odajnikom.Vendar se zadeva noče povezat tudi po daljšem času.
Ali pa ne delaš po pravi proceduri!

Takoj, ko vklopiš odajnik, moraš pomigati s krmilno ročico kanala 2 (desna ročka smer levo-desno) nakar odajnikova lučka hitro utripa.

Bind plug mora povezovati prava dva signalna pina na sprejemniku!
Ko se sprejemnik in oddajnik "najdeta" na sprejemniku zagori zelena, in pa tudi na oddajniku.
extra 300s
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 06 Sep 2007, 11:36
Kraj: Loče

Odgovor Napisal/-a extra 300s »

Ultralajt hvala za navodilo. Nisem delal po pravem postopku. Sedaj dela tako kot je treba.
Jupi!! #-o #-o :D :D :jumpjump: :jumpjump:
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ultralajt, kolk zgubljenih duš ti rešiš vsak dan na tem forumu? :lol: Po mojem smo ti vsi skupaj dolžni že ene dva tovornjaka piva. =D>
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
AnteJ
Freak
Prispevkov: 560
Pridružen: 08 Okt 2007, 07:11

Odgovor Napisal/-a AnteJ »

En majhen nasvet - sam uporabljam Assanov modul in sprejemnike za vodenje čolnov - na majhnih razdaljah so primerni 4 kanalni sprejemniki z kratko anteno - posebno če nimate karbonskega trupa (na tekmah sigurno ne boste imeli problemov). Sprejemnike lahko zalijete v epoksi smolo in jih tako dodatno zaščitite pred vlago (Meni je stvar preizkušeno delala na 4 sprejemnikih celo lansko sezono - brez najmanjših težav).

Za večje razdalje (SAW in drugi hitri modeli) ali pa karbonski trup se znajo pojaviti problemi z sprejemom - če je čoln 100-150m daleč in obenem še pol potopljen pod vodo sprejema praktično ni (razen če se dvignete dovolj visoko) - potrebno je uporabiti sprejemnike z dolgo anteno, ki jo speljete ven iz modela.

Pri tem je potrebno paziti katero anteno povlečete ven iz trupa - ena antena je v celoti povezana na maso sprejemnika (to lahko pustite v modelu), drugo pa potegnite ven iz modela.
Odgovori

Vrni se na RV naprave