ASSAN moduli 2,4Ghz

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a Fido »

Hvala Krist za odgovor, zanima me pa še kam naj na svoji Mc-12 vežem "signalni" priključek assan modula??
Priponke
Picture 001.jpg
Picture 001.jpg (7.7 KiB) Pogledano 4483 krat
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Malenkost večja slika ne bi škodila, ker se slabo vidijo napisi na plati.
Če prav vidim konektor. daš maso (črno) na desni pin (GND), + (rdečo) na Vcc in signal na levega.
viewtopic.php?t=26404&postdays=0&postorder=asc&start=20

http://sd-1.archive-host.com/membres/up ... D24GHz.pdf
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

A ja potem možno predelati tudi ta simulator?
Slika
Namreč, ko sem menjal potenciametre sem enostavno, kar odspajkal ploščico v tem simulatorju in jo prispajkal v ohišje z delujočimi potenciametri od nekdanje Futabe F-14. :D
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Je za probat, ker verjetno generira ppm signal.
bavmir
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 01 Dec 2004, 20:56

Kompatibilnost WFT 09 z futaba R319DPS

Odgovor Napisal/-a bavmir »

Nabavil sem WFT 09 z originalnim RF modulom in X8R 2.4 GHz modulom. Z 2,4 letim manjše modele in sem izjemno zadovoljen. Problem se je pojavil, ko sem na RF modulu preizkusil sprejemnik futaba R319DPS PCM, ki sem ga nameraval uporabljati v F3J modelu. Stvar ne deluje. Mogoče kdo ve, kje je štos? Ali naj za F3J nabavim kakšen 2,4 GHz sprejemnik, ali naj poskusim z originalnimi W FLY sprejemniki, ki so sicer 9 kanalni in dual conversion, ter PCM, vendar na pogled sumljivo majhni. Lani sem zaradi motenj razbil F3J in letos ne želim ponovnega materialno-finančnega kreša!
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Po mojem vedenju ima vsaka firma svojo vrsto PCM, tako da moraš uporabljat WFLY PCM sprejemnike. Na tvojem mestu bi kupil še en (h)Assan sprejemnik, magari z dolgo anteno (če je avion karbonski) in veš da bo stvar špilala.

P.s. Glede WFLY PCM sprejemnikov: zadeva je res KITAJSKA, meni je kar na lepem odpovedal (ves čas gori failsafe lučka), ravno tako kot še enemu modelarju, tako da... Go for (h)Assan :)
Meditate on this I will...
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Ker modul naj kupim za komando Graupner MX16?

A navaden JR modu od ASSANa
Al hack modul.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... (PPM_Only)

Če vzameš JR modul dobiš za isto ceno še 2 sprejemnika. Kaka je sploh razlika?
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Jaz sem že skoraj pozabil na svojo prvo "boljšo" RV napravo, Hitec Optic 6, ko me okoli Novega leta čavka navduši za ASSAN modul.

Zanimivo pri vsej zadevi je ta, da sem ponovno spravil v uporabo napravo, lahko bi rekel s "klip-klap" sistemom!

Originalni (snemljiv) modul spodaj vzameš ven in klikneš noter ASSAN modul in zadeva špila B.P. ! Ni treba biti brihten sploh! Ni potrebe po odpiranju naprave, iskanju pravih pinov, ni treba nobenega lotanja...:lol: skratka, Plug&play.... se mi zelo dopade!

Kolikor sem te dni letel ( :oops: vsak dan od prejšnje nedelje) zadeva deluje brezhibno in še nobenega sumljivega trzaja ali čudnega obnašanja modela. Bi rekel: "Kot po olju!". Za enkrat sem zelo zadovoljen.

No, to je samo moja izkušnja v navezi s Hitec Optic 6, če še kdo omahuje z nabavo, ali če ne ve ali je zadeva kompatibilna.

Mitja
elvis
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 11 Dec 2007, 17:00

Domet assan sprejemnikov

Odgovor Napisal/-a elvis »

Odkar sem lansko leto odprl tole temo, vidim da se je assan kar prijel v sloveniji, hehe kako tudi ne ko je pa cenovno res ugoden, pa še brez problemov dela. Lansko leto in letos sem letel v glavnem s heliji in to ne prav daleč od sebe, pa me zanima kako je s temi tamalimi sprejemniki v realnosti za kakega pobočnega jadralca tam do 2 metra ali leteče krilo... Pa ne mislim to ko ga pelješ tako daleč da je samo še ena pikica...ampak normalno pobočno jadranje s kakim lupingom in rolo...

Ali je primeren tale:
X8 R6 6Ch 2.4GHz Receiver (Short Antenna)

ali pa celo tale:
X8 R4 4Ch 2.4GHz Receiver

Saj vem kaj piše za kaj je namenjen ampak vseeno me zanima če je kdo na npr HLGju ali pa na letečem krilu prišel iz dometa oz se mu je vključil fail safe ?

Hvala za odgovore in LP elvis
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sam sem testiral model do meje vidljivosti, pa je vse delovalo brez težav. 500m preverjeno lovi, več pa že nisem videl modela.
V soboto probam tega malega 4 kanalnega, če bo normalno deloval v rv raketoplanu, ki doseže višino okoli 350m in ima kar nekaj karbona v krilu in trupu.
elvis
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 11 Dec 2007, 17:00

Odgovor Napisal/-a elvis »

Krist, tale test z raketoplanom mi je pa zelo všeč. Sporoči prosim kako bo.
Elvis
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Jaz sem parkrat peljal za test jadralca s 7-kanalnim sprejemnikom s kratko anteno na mejo vidljivosti in ni bilo nobenih motenj.
Kitajci pa so na testu ugotovili, da se začne pri tem sprejemniku izgubljati signal na 5 kilometru, če vmes ni ovir.
Lp Matej
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

...malo razmišljam, da bi dal 7 kanalni sprejemnik z dolgimi antenami v 1,8m velik bencinski akrobatski model...

Čeprav sem z 7 kanalnimi 35 MHz mpx sprejemiki neskončno zadovoljen, mi tistih 70€ prav nič ne diši...

lp

p.s. Kako je to z skakanjem med kanali? Ali to assan sploh ima?
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Matjaž_Černivc napisal/-a: p.s. Kako je to z skakanjem med kanali? Ali to assan sploh ima?
Ne.
lp Melly
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Ker sem ravno od danes ponosni lastnik (h)Assan combota in ker sem zadevo pred nakupom intenzivno spremljal na RCgroups, lahko glede skakanja med frekvencami povem tole:

novejše serije Assan opreme lahko delujejo na 2 frekvencah, in sicer, pri vklopu naprave izbere le-ta prost "kanal" in pomožni kanal. V primeru, da pride na primarnem kanalu do prehudih motenj, "skoči" frekvenca na sekundarni kanal in tam ostane, dokler vsega skupaj ne ugasneš.

Za bodoče lastnike (h)Assan opreme pa še tale novica (ako še ne veste):
- Assan pripravlja spremembo vezja, da bo lahko sprejemnik prebavil priklop 2S baterije

- mislim, da so spremenili tudi "failsafe", seveda programsko, ker naj bi v starih serijah opreme failsafe držal le 2 sekundi. Zdaj so zadevo popravili tako, da failsafe drži dokler spet ne dobi sprejemnik signala.

Zaključno pa bi še pojasnil delovanje failsafe funkcije: le-ta deluje tako, da si sprejemnik zapomni pozicijo ročic ob vklopu oddajnika (seveda pa se da v določenih sprejemnikih preko vmesnika USB individulno nastaviti failsafe funkcijo).

LP I.
Meditate on this I will...
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni, prvo kaj je me zanima na kakšni podlagi sploh deluje 2,4?? (kako se poveže,, kako da ni moten če ima kdo zraven tebe 2,4.....)
drugo pa me zanima kje ste nabavlali module. So ti iz hc dobri??

Hvala za odgovore in pomoč
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

štajerc napisal/-a:Pozdravljeni, prvo kaj je me zanima na kakšni podlagi sploh deluje 2,4?? (kako se poveže,, kako da ni moten če ima kdo zraven tebe 2,4.....)
drugo pa me zanima kje ste nabavlali module. So ti iz hc dobri??

Hvala za odgovore in pomoč
L.P.Samo
Preberi celotno temo od začetka, pa ti bo vse jasno.
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

:o #-o že vse jasno
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Tudi jaz sem postal nov lastnik Assan modula na moji Cockpit SX napravi.
Sem pa opazil, da se servomotorji obnašajo drugače kot na 40Mhz sprejemniku. In sicer se obnašajo kot koračni motor. Nimajo več mehkega pomika, ampak kot da trzajo ves čas pomika.
Preizkusil sem ga tudi v letu na Infineon-u in v zraku ni bilo za čutiti trzanja.
Ali je to normalno? Ima kdo kakšen nasvet?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Kolikor sem testiral, je premikanje serva po korakih opaziti samo na HXT 900 in 500 servomotorjih. Na digitalcu in ostalih je OK.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Assan in mobilna telefonija brez težav. Učeraj sem imel sredi leta telefonski klic, ki sem ga opravil brez težav. Model ni niti trznil.
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

Včeraj na tekmi sem uporabljal assan modul in sprejemnik brez kakršnihkoli težav, kljub vsaj 4im 40mhz ali 2,4ghz komandam vključenim. Tudi z vodo ni bilo nobenih težav za1x. Pohvale!!
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
bisky
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 08 Avg 2005, 09:15
Kraj: Benedikt

Odgovor Napisal/-a bisky »

@Pisaneli

Kaj si assana dal v cockpita, ali ga maš zunaj montiranega?

Noter ni ravno placa, kamorkoli sem ga dal, na koncu cockpit ni šel zapret...
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

bisky napisal/-a:@Pisaneli

Kaj si assana dal v cockpita, ali ga maš zunaj montiranega?

Noter ni ravno placa, kamorkoli sem ga dal, na koncu cockpit ni šel zapret...
Zunaj je montiran na pultu.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
bisky
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 08 Avg 2005, 09:15
Kraj: Benedikt

Odgovor Napisal/-a bisky »

Jaz ga mam namen zmontirat noter, zgleda da bom moral tiskanini ločit pa jih povezat z žicami...
Odgovori

Vrni se na RV naprave