DX-6

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

urosg1
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 05 Okt 2007, 18:10
Kraj: goricko

DX-6

Odgovor Napisal/-a urosg1 »

Imam kar nekaj vprašanj. Imam Spektrum DX-6. Ko priklopim servote in vse ostalo potem že vse laufa ali je potrebno še kaj nastavljati? Kabel od servota je malo prekratek. Ali ga lahko poljubno podaljšam? Kako naredim Y vezavo? Imam en polnilec, s katerim bi lahko polnil DV-6. Problem je ker ima ta polnilec na notranji strani plus, DX-6 pa minus. Lahko na polnilcu samo zamenjam kabla pa bo vredu?? Prosim za pomoč.
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: DX-6

Odgovor Napisal/-a mato »

urosg1 napisal/-a:Imam kar nekaj vprašanj. Imam Spektrum DX-6. Ko priklopim servote in vse ostalo potem že vse laufa ali je potrebno še kaj nastavljati?
Ko nastaviš model, je najprej potrebno povezati komando in sprejemnik - beri navodila. To narediš enkrat, potem ni treba več, razen če zamenjaš model, ali sprejemnik
urosg1 napisal/-a: Kabel od servota je malo prekratek. Ali ga lahko poljubno podaljšam? Kako naredim Y vezavo?
Seveda lahko podaljšaš kabel. Y vezavo narediš tako, da kupiš Y razdelilec, ali pa na en kabel prilotaš dva serva. Enake barve žice skupaj.
urosg1 napisal/-a: Imam en polnilec, s katerim bi lahko polnil DV-6. Problem je ker ima ta polnilec na notranji strani plus, DX-6 pa minus. Lahko na polnilcu samo zamenjam kabla pa bo vredu??
Če zamenjaš kabla na polnilcu, bo zadeva OK, močno pa ti svetujem, da zamenjaš - prelotaš kable, tako da bo prav, ker se boš drugače enkrat sigurno zmotil in narobe vezal zadevo.
Lp Matej
PussyG
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 02 Nov 2007, 16:04

Spektrum DX6i

Odgovor Napisal/-a PussyG »

Lep pozdrav.

Nič nisem zasledil, da bi se na forumu kaj pisalo o DX6i oddajniku.
http://www.spektrumrc.com/Products/Defa ... ID=SPM6600

Ima kdo kakšno informacijo, kdaj bo zadeva na prodajnih policah pri nas?
Mnenja o napravi?

Slika
p@ko
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 09 Feb 2007, 13:56
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a p@ko »

Uff tale napravca mi je pa všeč :) sem bil ze skor ziher da bom vzel eno od futabe f6 ali f7 2.4
hmm bo treba se mal pocakat da pride na naše police,pa koker vem je pri nas zastopnik mibo tko da tam vpraši :wink:
PussyG
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 02 Nov 2007, 16:04

Odgovor Napisal/-a PussyG »

Hm, glede na to, da tukaj piše "Item coming soon. Due Early December, 2007"... vprašanje, če bo pri nas že letos.

Cena pa zgleda ugodna. =D>
pac3k
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 15 Sep 2007, 22:17

Odgovor Napisal/-a pac3k »

In kako kaže napravi sedaj? Jo že kdo prodaja v Sloveniji?
V Lindingerjju ter pri kitajcu jo imajo med produkti, vendar ni na zalogi.

V Ameriki je naprodaj... ebay?
Uporabniški avatar
spetjaz
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 20 Jun 2007, 21:16
Kraj: Pr´Kurah

Odgovor Napisal/-a spetjaz »

pri mibo modeli jo prodajajo v kompletu z helikopterjem za 399€ več na
viewtopic.php?t=25958
Uporabniški avatar
SpEkTr
Freak
Prispevkov: 816
Pridružen: 29 Jan 2006, 13:29
Kraj: Dvorje

Odgovor Napisal/-a SpEkTr »

Zakaj pa 6, če imaš dx7?
lp Dejan

Slika
pac3k
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 15 Sep 2007, 22:17

Odgovor Napisal/-a pac3k »

Živjo!

Kompletek bi bil super, vendar žal nisem navdušenec nad helikopterji...
Če najdeš kandidata, ki bo odkupil helikopter za dobrih 200€ pa kamot ;)

Zakaj ne dx7? Ker mi dx6 zadostuje in ker bi 150€ raje vložil še kam drugam.

Lp
pac3k
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 15 Sep 2007, 22:17

Odgovor Napisal/-a pac3k »

Danes sem spet malo pogledal na ebay (moram čakat do 15. da si paypal poštimam) in sem ugotovil, da je tam že občutno več naprav Spektrum Dx6i.
Poleg tega pa je ebay prikazal tudi zadetke eBay International in izkazalo se je, da gre za Veliko Britanijo.
Tko da zgleda bodo počas začel filat zaloge ;)
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Tudi jaz se zanimam za to napravo (posebej privlačna mi je skupaj s helijem za 400€), saj to ni samo heli naprava, pač pa ima tudi programe za letala. Zanima me pa kako pa je kaj programiranje z onim valjčkom. Ima kdo izkušnje s tem?
Meditate on this I will...
Uporabniški avatar
Perx
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 11 Mar 2008, 15:39
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a Perx »

Živjo!
Tudi jaz nisem heli navdušenec, zato sem naročil komando posamično.
Naročil sem jo kar skupaj z ostalo robo iz Hobbycity-ja preko EMS Express, tako da bomo že drug teden videli, kakšna je :)
Stane pa 180$ + ostali stroški.
Če sklepam po opisu, bo super ;) Ravno to kar rabim.

O valjčku pa drug teden.

:) Peter
Foam is just german for fun!
Uporabniški avatar
spetjaz
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 20 Jun 2007, 21:16
Kraj: Pr´Kurah

Odgovor Napisal/-a spetjaz »

Evo komanda se da kupiti tudi pri nas
viewtopic.php?t=26758
Uporabniški avatar
Perx
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 11 Mar 2008, 15:39
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a Perx »

No, lepo da jo prodajajo tudi pri nas.
Moja je par dni nazaj prispela s kitajske. Zaenkrat sem res navdušen, je res mnogo boljša od moje stare Futaba T4-exa.

Programiranje z valjčkom je tudi precej dobro izvedeno. Z vrtenjem levo desno izbiraš funkcije v meniju, s potrditvijo vstopiš v funkcijo/drug meni. To sta tudi edini dve "tipki" (Ubistvu je samo valjček), torej levo-desno pa dol. Sem mislil, da bom pogrešal kakšno tipko v stilu nazaj, prekliči.... Ampak je ne, ker je meni precej napreden in je vedno ena od možnosti na zaslonu možnost povratka v prejšnji meni.
Seveda pa obstaja tudi bližnjica (zadržiš valjček 3s) do "pripravljenosti".

Zaenkrat sem res navdušen.

Zelo dobro je tudi, da lahko v precejšnji meri sam določaš kaj boš imel po knofih zadaj (vklop mixov, dualrates, zmixani dualratesi....)

Priporočam ;)
Če pa koga še kaj zanima, pa z veseljem povem.

:) Peter
Zadnjič spremenil Perx, dne 29 Mar 2008, 21:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Foam is just german for fun!
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Koliko te je prišla z poštnino in davkom?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Perx
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 11 Mar 2008, 15:39
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a Perx »

Težko podam eno ceno, ki bi ti prišla kej prav. Vzel sem jo pri HobbyCityju z dobr kilo še ostale šare, tako da sem moral plačati poštnino za 4kg pošiljko in vzel sem express, ker neregistrirani paketni pošiljki ne zaupam, pa še malo se mi je mudilo zaradi prodaje stare komande. Pri davku je zopet ista pesem, nihče ni imel časa da bi ocarinil vse posebej, tako da so nabili carino po največji stopnji in je skupaj zneslo cca 24% (davek, carina, obvestilo itd.)

Pri poštnini bi zagotovo lahko šparal. Paketna dostava je za to težo na voljo že za 35$. Pa če se ti ne da s carino ubadat lahko prideš skozi za nekaj manj kot 200€, s tem da čakaš kake 3 tedne vsaj na pošiljko.

Pri kitajcu je nisem naročil zato, ker bi bilo ugodneje, ampak zato, ker se jo takrat še ni dalo dobit drugje (ali pa nisem vedel za to), ter zato ker sem imel namen kupit še za 250$ druge robe od kitajca.

:) Peter
Foam is just german for fun!
Uporabniški avatar
mstrakl
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 27 Jan 2008, 11:22
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a mstrakl »

Uf koliko pa te je vse skupi s poštnino in carino prišlo?

Verjetno celo bogastvo #-o
LP
Mitja
Uporabniški avatar
Perx
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 11 Mar 2008, 15:39
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a Perx »

Vse skupaj s poštnino je bilo 501$, ter 92€ carine.

To je cca 470€, kar je v bistvu ugodna cena za komando, vso elektroniko za letalo z 2kg vleka, vso elektroniko za depronarja, ter še eeno elektroniko za depronarja za prijatelja.

Vsa elektronika pomeni res vse; servi, baterije, regulatorji, motorji, propelerji ;)

Pa še v 9 dneh je bilo kle, kar je tud super, ker sem bolj neučakana sorta.
Foam is just german for fun!
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Ceprav sem se vedno zelo skepticen glede uporabe 2.4GHz v modelarske namene sem tudi jaz narocil DX6i + sprejemnik AR6100. Bol iz firbca kot pa zaradi kaksne konkretne potrebe po novi napravi. Cena z vsemi dajatvami je slabih 150€. Za letenje okoli hise in razne eksperimente bo pa morala biti vredu. ;)
Imam Futabo FX-18 zato bo to moja referenca pri primerjavi.
Prva stvar, ki me je prijetno presenetila, ko sem napravo prvic prijel v roko je kvaliteta plastike in sama izdelava. Premikanje po menijih in vse nastavitve se opravijo samo s pomocjo vrtljivega valjcka, ki je hkrati tudi tipka za potrditev. Zelo enostavno in uporabno. Meniji so pregledni in sam sem brez navodil v manj kot petih minutah v modelu zamenjal 35Mhz sprejemnik z AR6100, ga strimal in nastavil hode in D/R.
Za napajanje naprave so potrebne samo stiri AA baterije oziroma akumulatorji, kar je tudi dobra lastnost ceprav mogoce daje obcutek da gre za "igraco". Zaradi 3.3V elektronike, ki je vgrajena v napravo ni potrebe po visji napetosti.
Prva slaba stvar oziroma slaba resitev pa je tisti "nosilec" antene pred zglobom, ki strli stan od ohisja. Futaba ima to boljse in lepse reseno.

Sprejemnik AR6100 je res majhen (predvsem krajsi) v primerjavi s corona sprejemniki, ki so pri meni v vecini. Uporabno se mi zdi tudi to, da so pini za priklop servo motorckov vertikalno, ker je servisna odprtina na modelih ponavadi zgoraj. Dobil sem verzijo v1.6, ki bi naj bila zadnja in s parimi popravki. Najvecji "kuki" teh sprejemnikov je pa seveda to, da nimajo meterske antene. ;) Zakomplicira se pri karbonskih trupih ampak to me zaenkrat se ne skrbi.

Toliko zaenkrat. Model je pripravljen in jutri naredim prvi tapravi test. Testni model bo depronar raven, ki je ze prestal marsikaj. ;)
Zadnjič spremenil bray, dne 01 Apr 2008, 21:02, skupaj popravljeno 2 krat.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

ali gre not kakšen lipo paket namenjen za komande ? 7,4 V ? ali bi bilo preveč ?


lp , jani
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

jannyy napisal/-a:ali gre not kakšen lipo paket namenjen za komande ? 7,4 V ? ali bi bilo preveč ?
Verjetno bi kar se elektronike same stvar delovala. Bi pa bil problem z low voltage alarmom, ki bi bil prevec nizko za 2S lipo. Mislim pa da ni potrebe po taki predelavi. Stiri celice AA eneloop (2000mAh) bi morale biti kar za nekaj casa.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

aha ok ... ker imam namen kupit to napravo ...
samo mal me to mantra zaradi baterij ..

ker sem navajen na avtomobilski z lipo da polnem vsake 2 mesca :P (lenoba jaz) :oops:
Uporabniški avatar
Perx
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 11 Mar 2008, 15:39
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a Perx »

Bray, ali ni sprejemnik AR6100 namenjen indoor modelom oziroma parkflyerjem? No sej, dokler je okrog hiše, bo super :)

Glede lipo 2S pa sem jaz precej skeptičen, saj je mišljena maksimalna napetost nekaj čez 6V, Li-Po paket pa ima poln 8.4V. Poleg tega bi bil, kor je rekel že bray tudi alarm čisto mimo. Potrebna bi bila vezava še kakega umesnega člena, ki bi zmanjšal napetost, pomojem.

Sicer pa, koliko mAh Li-po paket misliš dat noter? 2000mAh AA akomulatorčki s kakih 2000mAh so že čisto poceni zadeva, drži pa kar precej dolgo.

bray, kje si jo pa kresnil za 150€ ? :)

:) Peter
Foam is just german for fun!
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Perx napisal/-a:Bray, ali ni sprejemnik AR6100 namenjen indoor modelom oziroma parkflyerjem? No sej, dokler je okrog hiše, bo super :)

Glede lipo 2S pa sem jaz precej skeptičen, saj je mišljena maksimalna napetost nekaj čez 6V, Li-Po paket pa ima poln 8.4V. Poleg tega bi bil, kor je rekel že bray tudi alarm čisto mimo. Potrebna bi bila vezava še kakega umesnega člena, ki bi zmanjšal napetost, pomojem.

Sicer pa, koliko mAh Li-po paket misliš dat noter? 2000mAh AA akomulatorčki s kakih 2000mAh so že čisto poceni zadeva, drži pa kar precej dolgo.

bray, kje si jo pa kresnil za 150€ ? :)
Ja, AR6100 je nemenjen parkflyerjem. Parky z 1m krili je tudi parkflyer, ne? ;) Test ne bo ravno okrog hise. Ampak test je test...we'll see ;)
Nove alkalne baterije, ki jih tudi lahko uporabis imajo tudi napetost vec kot 1.5V tako da nekaj rezerve je sigurno. Ampak ni pravega smisla. Ce vzame enloop, ki nimajo samopraznjenja za razliko od nimh bo naprava pocakala kar nekaj casa v pripravljenosti tudi brez polnjenja. Pa se z balancerji in lipo zascito pred preizpraznjenjem se ti ni treba ukvarjati.

Kresnil sem jo na ebayu iz amerike. ;)
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

AR6100 sem sprobal v easygliderju in lovi preko meja vidnosti modela. Issue je mogoče samo to, da nima dodatnega sprejemnega modula, zato pa ponujajo 6200.
Odgovori

Vrni se na RV naprave