Nakup nove RV naprave

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
wind
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 01 Jan 2006, 23:21
Kraj: Šentjur

Nakup nove RV naprave

Odgovor Napisal/-a wind »

Pozdravljeni
Odločiv sem se da bo treba počasi menjat staro rv napravo, pa ne vem kaj naj kupim. Vozim samo letala (za enkrat), rad bi pa mev čim majn moten.
Gledav sem pa naslednje:
-ROYAL EVO 9
-FUTABA FF7
-GRAUPNER MX-16

Kupu bi nekaj v tem cenovnem rangu.
L.P. Matej
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljen!

Mislim, da od teh, ki si jih naštel, ponuja največ Royal Evo9. Pa še polno je opreljena s stikali (6+2 tipki na vsaki strani +3 tipke na krmilni palici) in dvema drsnikoma. Pa 9 kanalna je. Je zelo prilagodljiva. Zraven imaš v kompletu 3 pare različnih krmilnih palic. Je precej lahka. Edino kar je mene na napravi motilo je bila originalna oddajnišk baterija, ki je bila samo 1500 mah in sem jo takoj nadomestil z 2300 mah celicami.
Za evo9 ti lahko največ povem, ker gai mam sam za ostali dve pa naj ti povejo njihovi lastniki.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Valuk
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 25 Okt 2005, 20:30

Odgovor Napisal/-a Valuk »

Pri mx16 me moti,da nima štoparice z zvočnim alarmom!!! [-X [-X [-X
wind
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 01 Jan 2006, 23:21
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a wind »

Bo se kdo dodav kako dobro ali slabo lastnost teh RV naprav.

L.P: Matej
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Se strinjam s Kiwijem.

lp
wind
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 01 Jan 2006, 23:21
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a wind »

Kaj pa mc 3030 in v čemu je bolša oziroma slabša od zgornjih.
L.P. Matej
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Valuk napisal/-a:Pri mx16 me moti,da nima štoparice z zvočnim alarmom!!! [-X [-X [-X
V navodilih piše za mx16S (citiram):Štoparica in odštevalnik časa z možnostjo alarma .
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pri mx-16s lahko nastaviš štoparico, da ti odšteva čas, in proti koncu tega časa se pojavijo zvočni signali.

En primer uporabe je, ko letimo s kakim elektromotornim letalom, za katerega vemo da lahko gonimo motor le toliko in toliko minut, preden nam zmanjka štroma.
Če vemo, da lahko letimo z motorjem 15 minut, potem si na štoparici nastavimo nek čas delovanja motorja...z nekaj rezerve za varnost...na primer 14 minut. Proženje štoparice lahko programiramo k ročici (ali stikalu) za plin. Čim damo plin, štoparica odšteva čas. Če plin odvzamemo (ugasnemo motor) štoparica stoji. In tako naprej...

30 sekund pred iztekom nastavljenega časa delovanja motorja se oglasi 3 kratni ton, nato pa en ton vsaki 2 sekundi

20 sekund pred iztekom, se oglasi dvakratni ton, nato pa spet vsake 2 sekunde en ton

10 sekund pred iztekom se začne ton oglašati na vsako sekundo

5 sekund pred iztekom se vsako sekund oglasi ton z višjo frekvenco

Ob izteku nastavljenega časa...se oglasi doooolgi ton.

No, toliko o alarmu na mx-16s

Kar se tiče štoparic, pa lahko na primer pri F5J kategoriji avtomatično ena od štoparic beleži čas delovanja motorja, druga pa čas letenja. Praktično ne rabiš časomerilca, ker naprava bolje izmeri čase! Le na pristanku, moraš ustaviti štoparico za čas letenja.

Mitja
Nemo
Freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 14 Jan 2006, 16:52
Kraj: Čadovlje

Odgovor Napisal/-a Nemo »

Seveda, na MX-16S se da nastaviti čase kot pravi predhodnik. Prima je tudi za metanolarce, saj lahko takoj ko vžgeš motor sprožiš odštevalnik. Tako ti šteje čas (in porabo goriva) tudi ko motor še štelaš. Nabavil sem jo takoj, ko je prišla v trgovine in sem do zdaj z njo zadovoljen. Najboljša pa
je možnost poljubnega spreminjanja kanalov (v mejah frek. območja, seveda).
LP Nemo
wind
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 01 Jan 2006, 23:21
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a wind »

Sploh ne vem kaj naj vzamem čisto sem zmeden
royal evo9
mx-16s
v igri samoše dva kandidata
težka odločitev a neki bo treba #-o

L.P. Matej
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Mogoče še pomoč - kaj, če naprava odpove poslušnost?
Kam boš nesel na servis oz. uveljavljal garancijo?
www.lipo.si
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljen!

Poglej če sedaj kolebaš samo še med tema dvem oddajnikoma potem mislim, da nimaš več kaj razmišljat. Mislim, da sta oddajnika v različnih rangih in to tako, da je evo v išjem napram mx 16.

Mimogrede sem ravno preveril za štoparico, kar si me spraševal po ZS. Vse se lahko nastavi. Od kolikor hočeš navzdol, da odšteva. Opozarja te z zvokom, tako da si s tem oddajnikom omejen skoraj samo z svojo lastno domišlijo. Tudi evo 9 lahko dobiš z synth modulom, kar pomeni,da več ne potrebuješ kvartzev. Lahko pa obenem dokupiš še modul za skeniranje celotnega tvojega frekvenčnega pasu. Tako lahko točno vidiš zasedenost kanalov na tvojem frekvenčnem pasu. Na kar prej nisem nikoli polagal pozornosti, pa sem opazil komaj na evotu pa je to, da je displej postavljen zgoraj. Če gledamo napravo od zgoraj navzdol. Pomeni, da ne rabimo tako zelo odmakniti oči od modela kot je to potrebno pri recimo graupnerjevih napravah. Display je dovolj velik in kontrasten, lahko pa mu nastavljamo tudi kot gledanja - se dvigne iz oddajnika. Nastavljanje in trimanje modela z digieinstelerjem je otrocje enostavno in hitro.

V glavnem pri tem oddajniku se vidi, da ga je naredil "modelar". Mislim predvsem to da je tisti, ki ga je dizajniral točno vedel kaj modelar potrebuje in kako morajo biti razporejeni gumbi ter kako mora oddajnik sesti v roko.

Upam, da sem ti dovolj razjasnil pojme. Če pa ti še kaj ni jasno pa kar vprašaj.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Jaz se strinjam z kiwijem. Izmed teh dveh nimaš kaj razmišljat-če odmisliš finance.

Vzami EVO-ta =P~
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
dh
Tekmovalec
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Okt 2003, 20:30
Kraj: vamo tamo

Odgovor Napisal/-a dh »

pozdravljen...

Kakor je že kiwi omenil, Royal evo omogoča skoraj vse... pa tudi programiranje je zaradi dodatnih menijskih tipk, ki omogočajo direkten dostop do posameznih parametrov in nastavitev izjemno preprosto... enostavno zelo logičen meni...

Morda črna pika: priložena navodila, ki povedo, kaj kaj je in bolj malo o tem, kako se kaj napravi...

sem pa tukaj
viewtopic.php?t=13389
pripel link do tutoriala, ki pa ti bo povedal vse, vse razloženo, kar boš rabil pa prepišeš iz pdf-ja v komande..

So pa vse osnovne nastavitve za posamezne tipe modelov že pripravljene, tako da ne bo nobenih težav na začetku...

Kar se tiče cena/kvaliteta, po moje (in verjetno se bo marsikdo strinjal), daleč najboljše razmerje...

Lp, Dejan

PS: če letiš na pult, boš moral pri MX-16s daljše ročke dokupiti, pri Evo 9 so priložene... s tremi tipkami....
Um je poput padobrana. Radi samo ako je otvoren...
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

EVO

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

Tako kot so ti rekli Kiwi, Tomba, DH ... vzami EVO, nimaš kaj razmišljat... po možnosti si jo nabavi pri DMTju...

Če si še vedno mnenja, da ima roba katero kupiš v SLO ustrezno garancijo ob morebitnem mrku ali tovarniški napaki khm... več ti lahko pove Tomba...

Pobaši Evre, zapelji se v DMTja, kupi EVO, dobil boš popust, z garancijo pa neboš imel nikoli problemov...

lp Damjan

p.s. pa še eno priporočilo, če si iz Šentjurja, kontaktiraj Impeler-ja ...
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
wind
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 01 Jan 2006, 23:21
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a wind »

ČE gre kdo v DMTja konec meseca ali pa naslednji mesec mi naj prosim sporoči na ZS.
L.P. Matej
wind
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 01 Jan 2006, 23:21
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a wind »

Bom počakav kakšen mesec pa bom vzev rajši ff9 je malo dražji ampak vseeno.
Vsem hvala za odgovore :)

L.P: Matej
Odgovori

Vrni se na RV naprave