FC28 V2

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
pudding
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 08 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

FC28 V2

Odgovor Napisal/-a pudding »

Pozdravljeni,

Vem, da se je pred casom o tem ze govorilo, a nisem uspel najti teme.

Pred casom sem kupil in pospravil FC28v2, sedaj pa se ogrevam ponovno zagnati hobi.
Vanjo sem vgradil HFM12FC modul, FRsky sprejemnik se prikljuci, ce je nastavitev
stikalc 10 (12ch/Germany), Futabin 617 pa z nastavitvijo 01 (7ch/France). Ocitno nekaj
z steviloom kanalov in frekvenco na kareri dela stvar. Ta tema je zelo skopo obravnavana v navodilih.
Do tukaj vse vredu, imam tudi FM modul in navadni sprejemnik, vse dela kot mora.

Pricel sem tako, da sem resetiral vse nastavitve za doticni model, prikljucil
servote v sprejemnik po navodilih za V3, smer in visina delata bp.
Za jadralno letalo nastavim 2-Glider, poskusam nastaviti diferencialna zakrilca in flaperon.
V navodilih V3 pise, da morajo biti ostali mixi izkljuceni, torej inh. Vkljucim samo flaperon,ki
diferencira krilca, a na noben sliderju ne deluje flaperon/airbrake.

Posumim, da je morda kaksen slider crknjen, preklopim v standard, in vsi slajderji
normalno delujejo na posasmeznih sprejemniskih knalih. Posumim, da je kaka neslutna
fora cez HFM12 zato poskusim navaden sprejemnik na FM, rezultat isti.

Kakrsna koli pomoc je dobrodosla, FC serijo poznam zelo dobro, pa vendar tole ne gre.
In se, ce ima kdo V2 manual, kaj za vraga je menu 27-Multi?

Hvala za pomoc, Andrej

Andrej
pudding
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 08 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Re: FC28 V2

Odgovor Napisal/-a pudding »

Zdravo,

Po parih urah sem pogruntal, ce je na glider 2 vzgan izkljucno flaperon (diff
in elvn moras rocno izkljucit), krilci na kanalu 1 in 5, potem nekaj dela, pa
se vedno zafrkava in se tezko nastavi (vsaj ne na prvo zogo). Mozno,
da sem tudi jaz kaj slabo razumel.

Najlazje je preklopiti na glider4, v sprejemniku na 1 in 7,
ter vkljuciti differential in butterfly mix. Potem pa
v change function premenjat po zelji. Vsi miksi se
smiselno odzivajo in nastavijo, in tudi ostale nastavitve (hodi, eksponenti..)
delujejo po pricakovanjih.

Mogoce bo komu v pomoc.

Andrej
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 23 Nov 2004, 21:19
Kraj: Ljubljana & Trzin

Re: FC28 V2

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Pozdravljen Andrej
Kot vidim nisem edini, ki je obrisal prah iz svoje FC-28 V2. Bom poskusil poskenirat in objavit navodila. :D

Vgrajen imam VF modul (DHT Frsky...) ki je verjetno prav tako kot tvoj malo za časom. Zadnje dni sem poskušal najti najnovejši modul, katerega je še možno priključiti na PPM.
Trenutno sem prepričan zgolj za Jetijeve rešitve. Imajo modul Duplex TU2 EX..., sprejemniki pa so kar občutno dražji od Frsky.
Če boš kaj več poizvedel glede tega se priporočam za izmenjavo informacij. Skupaj bomo lažje našli najugodnejšo varianto tako iz cenovnega kot kvalitetnega vidika.
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
pudding
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 08 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Re: FC28 V2

Odgovor Napisal/-a pudding »

Iztok


Zgleda ja, da bodo letos zaradi razmer prilezli na povrsje razno razni zaspani polzi.

Za navodila bi blo pa super, bom vsaj vedel kaj nastavljam. Prosim sporoci kam nakazem za pivo.

Jaz imam rasst hfm12fc modul od futabe na katerega, kot sem opisal, se prikljucijo tudi frsky sprejemniki po par eur. Futabini so drazji, imam pa obojne. Bomo vidli kako se obnese na terenu. Modul ima tipko za znizat moc pddajanja s katero je mogoce preveriti domet. Vidimo.


Sprejemniske in oddajniske celice sem kupu v ikei, ladda, najcenejse ever. Nekdo jih je testiral na webu in zgleda da so iste kot eneloop pro, po meritvah in izvoru, fujitsu fabrika na japonskem. Nekaj sem juh tudi sam mrcvaru na vecjih tokovih in nimam pripomb.

Nisem hotel komplicirat z lipo in diodami za znizat napetost.


lp, andrej
Odgovori

Vrni se na RV naprave