Težava z oldtimerjem - Mehanotehnika Mercedes 280...

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Težava z oldtimerjem - Mehanotehnika Mercedes 280...

Odgovor Napisal/-a mtl »

Na oldtimerčku brezžičnem Mercedesu 280 se občasno zgodi, da ''zašteka'' in se zgodi sledeče:
- hitrost naprej nabije na polno
- prednje gume zabije do konca levo
Kar je seveda precej tečno in nevarno za poškodbo oldtimerčka...
Če ga malo ''potapkam'' po spodnjem delu, tam kjer je elektronika, gre spet v normalo, do naslednjič.
Na hitro sem že preletel vezja in nisem zasledil nobenega slabšega stika, itd. je pa res, da nisem bolj natančno gledal (ni bilo časa).
Kakšen nasvet kje in kako začeti, da to tečno napako odpravim? Drugače je namreč perfekten, kljub svojim 30-im letom... :lol:
Napako na daljincu-oddajniku sem izključil, ker tudi, če daljinec izključim, simptomi ostanejo, dokler ga ne potapkam spodaj. Najprej sem mislil, da je lahko tudi kaj z baterijami, ker sem uporabljal AA polnilne z adapterji, ampak tudi z normalnimi C baterijami se dogaja enako.
Glede na to, da nabije tako pogon kot tudi volan je očitno težava nekje v sprejemnem/osnovnem delu.
Oz. ali je možno, da kakšna naprava v bližini povzroči te simptome? To bom moral še raziskati s testom na drugi lokaciji.
Še par fotk vezja.
Slika
Slika
ule
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 26 Jan 2011, 07:44
Kraj: Babno Polje

Re: Težava z oldtimerjem - Mehanotehnika Mercedes 280...

Odgovor Napisal/-a ule »

Simptomi so podobni kadar se kaj odlota. Dobro preglej spodnjo stran ploščice, kjer so prilotani elementi. Na sliki sem označil en spoj, kateri je na dobri poti, da bo počil. Potem se ponavadi začnejo pojavljati takšni simptomi, katere opisuješ.
Priponke
elektronika rcavto_f.jpg
elektronika rcavto_f.jpg (121.92 KiB) Pogledano 6261 krat
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Re: Težava z oldtimerjem - Mehanotehnika Mercedes 280...

Odgovor Napisal/-a mtl »

Hvala, se mi je zdelo. Nič, si bom en dan vzel čas in šel čez vse lote.
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Težava z oldtimerjem - Mehanotehnika Mercedes 280...

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Pa še kakšno žičko oz. izolacijo žičk preglej, da se ni kakšna zgulila in prebija.
Npr. bela žička na prejšnji sliki se lahko zguli na tistem špičastem lotu pod njo...
Lp,
Andreo
Odgovori

Vrni se na Elektronika