vodenje rezalnika po vertikali

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Stiro
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 Dec 2016, 18:22

vodenje rezalnika po vertikali

Odgovor Napisal/-a Stiro »

pozdravljeni,

imam eno vprašanje izziv, kako narediti krmiljenje za dvig po vodilu z navojno palico.

Želim rezati stiropor samo po vertikali, z vročo žico.
Rabim torej, dvig loka za rezanje stiropora s hitrostjo 3 mm/s po višini 3-10 cm.

Zanima me ali obstaja kašen kit komplet s kontrolerjem koračnega motorja. Razmišljal sem o impro izvedbi , da bi navojno palico vrtel, enostavno kar z baterijsko šraufarco. če pa bi se dalo naredit enostavno krmiljenje pa bi bilo res super.
Če mi lahko kdo pomaga, bi bil zelo vesel.

Ali torej obstaja rešitev, da imaš samo stikalo za gor in dol, brez da bi rabil računalniško vodenje. Na koncu pa neko končno stikalo......

lp
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: vodenje rezalnika po vertikali

Odgovor Napisal/-a miharix »

Te prav razumem samo s tipkami želiš ročno krmilit gor in dol in te ne zanima točno(CNC) pozicioniranje, le zaščita pred max/min?
Vrtalnik rabi imet el. kmiljeno smer. -> pispajkaš žice tam kjer so priklopljena stikala.
Ena od žic gre na končno prekinitveno stikalo od tam pa na tvoj "pult", druga žica pa direkt na "pult".
Isto narediš za drugo smer.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Stiro
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 Dec 2016, 18:22

Re: vodenje rezalnika po vertikali

Odgovor Napisal/-a Stiro »

Pol bo dejansko najmanj komplikacij iz predelavo baterijskega vrtalnika. Hvala
Uporabniški avatar
LaKi206
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 25 Okt 2010, 13:31
Kraj: Ljubljana

Re: vodenje rezalnika po vertikali

Odgovor Napisal/-a LaKi206 »

Na hitro narisano vezje ki ga iščeš. Vse te komponente razen dveh končnih stikal imaš v ročnem vrtalniku, tudi motor je idealen za to.
Priponke
Untitled.jpg
Untitled.jpg (38.54 KiB) Pogledano 6831 krat
Odgovori

Vrni se na Elektronika