Kalibracija

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Tomajd
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 09 Maj 2009, 12:09
Kraj: Ajdovščina

Kalibracija

Odgovor Napisal/-a Tomajd »

Pozdravljeni
Pred nekaj dnevi sem dobil iz Švajgija baterijski analizator POTENZA.Po preverjanju meritev na LiPo bateriji,sem ugotovil,da mi ta napravica ne kaže pravilno (vse vrednosti od skupne voltaže do posmaične celice,so v minus vrednosti -do 0,3V).Preverjal sem na polnilcu,ki je skalibriran in z Voltmetrom.
Sprašujem,če je možno tudi ta Analizator skalibrirati?? :-k
Hvala za kakšen namig ali pomoč. =D>
Lp Tomajd
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Kalibracija

Odgovor Napisal/-a robar »

Če si prepričan, da analizator res kaže narobe bo najbolje, če ga reklamiraš, ker sigurno ni predvideno, da bi lahko sam kaj nastavljal. Verjetno je ohišje zalepljeno, potem je treba najti upor, ki odstopa in nazadnje je treba dobiti drugega s pravo vrednostjo in ga zamenjati. Kratko rečeno, če nisi strokovnjak s tega področja, ni šans.
Lp
Robar
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kalibracija

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Povprašaj prodajalca kaka je točnost teh naprav.Ponavadi je katastrofa,uporabne so samo toliko,da po uporabi preveriš v procentih koliko si akumulator izpraznil.Nekaj podobnega.......levi je kopija,desni pa kopija kopije........!
Priponke
IMGP4073.JPG
IMGP4073.JPG (109.98 KiB) Pogledano 7254 krat
Slika
Tomajd
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 09 Maj 2009, 12:09
Kraj: Ajdovščina

Re: Kalibracija

Odgovor Napisal/-a Tomajd »

Hvala za nasvet in mnenje.Ker nisem vešč v elektroniki,bom kar reklamiral izdelek.Mogoče bo v z drugim(?) več sreče.Hvala še enkrat obema in želim VELIKO UŽITKOV in LEPIH TRENUTKOV v letu 2017 :D/
Tomaž
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kalibracija

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Še ena slika na temo točnosti,vsi so relativno novi,levi je kalibriran.......
Priponke
merilci.jpg
merilci.jpg (148.77 KiB) Pogledano 7230 krat
Slika
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Kalibracija

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

imam večinoma robo iz HK

multimeter kaže 0.03V premalo, medtem ko vse ostalo kaže ok.

programska kartica, lipo alarm, 2 polnilca..
Tomajd
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 09 Maj 2009, 12:09
Kraj: Ajdovščina

Re: Kalibracija

Odgovor Napisal/-a Tomajd »

Pozdravljeni
Kot ste mi svetovali,sem se odločil in reklamiral omenjeni analizator.Pred nekaj dnevi sem dobil na mail sporočilo,da so mi poslali novega.Ko je prišel novi ,sem seveda preveril kaj kaže in ugotovil,da ta meri skoraj idntično kot preverjen polnilec in multimeter.Tako sem lahko vsaj na terenu siguren,da je meritev dosti bolj merodajna kot od prejšnjega.Seveda je tudi prav,da prodajalec zamenja robo,če ni kupec zadovoljen z izdelkom.Verjetno so stestirali in poslali bolj točnega.
Je trajalo kar nekaj časa,da sem dobil odgovor,a je pa vsaj pršu kot je treba. Tudi jaz imam dosti reči iz HK in so OK tako da je bila moja prva taka neprijetna izkušnja. #-o
Lp Tomaž
Odgovori

Vrni se na Elektronika