(Nas+multimedia center+hifi audio player) SadniSaljat

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

(Nas+multimedia center+hifi audio player) SadniSaljat

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Ker nekako na trgu ne dobim vsega v enem kar bi rad, sem se odločil da si naredim vse v enem za v dnevno z imenom SadniSaljat ( ime izhaja iz mešanice Banana PI in Rasppbery PI )

Za ohišje sem dobil eno staro ohišje za 19 colski switch ( stikalo za povezovanje računalnikov v mreži ).
Za začetek sem vgradil Banana PI na katerem bo nameščen NAS strežnik za gostovanje filmov in glasbe, Rasppbery PI z dodatkom HIFIBERY zvočno kartico za predvajanje na HIFI in Rasppbery PI2 za predvajanje filmov in za uporabo kot emulator za stare igre ( projekt RETROPI ).

Vgradnja banana pi, RPI in RPI2 za napajanje sem vzel kar SBEC ker imajo malo čez 5V in so zato idealni za take naprave.
Slika

Sprednja stran z vgrajenim USB za priklop USB ključev, diskov in za polnjenje tablice in telefona za mojo drago.

Slika

Začasno sem vgradil podaljšek HDMI v ohišje za izhod na TV

Slika
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: (Nas+multimedia center+hifi audio player) SadniSaljat

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Malo napredka :
Nacinil podatkovne žile na usb podaljšek, napajanje gre direktno na SBEC da ne bo prevelika poraba na RPI-RPI2

Slika

Ker bi rad naredil čimveč sam sem se odločil da ne bom uničeval Mikrousb-usb kablov za napajanje ampak bom sam sestavil.

Cinjenje žil na napajanje za RPI, RPI2 in Banana PI

Slika

Izdelana dva kompleta in testirana da delujeta, tretji mora dobiti samo še ohišje

Slika

Ker morajo imeti vse tri naprave dostop do interneta sem se lotil izdelave podaljškov za mrežo, tako da se bo lahko vsako napravo priklopilo na svojo mrežo če bo potreba.

Najprej pa zmerit katera žila gre kam.
Nekako bo šlo po tem sistemu :

Barva žile na
mrežnem kablu -------- Na ženskem delu konektorja
-----------------------------------------------------
Belo oražna---------oražna
Oražna--------------modra
Belo zelena---------rumena
Modra--------------zelena
Belo Modra---------rdeča
Zelena------------črna
Belo Rjava---------bela
Rjava-------------rjava

Slika
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: (Nas+multimedia center+hifi audio player) SadniSaljat

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

No pa se je zgodil testni zagon. Vse deluje, USB priključki spredaj imajo dvojno namembnost. Prva je da se priključi usb medije in predvaja z njih, drugi položaj pa je samo namenjen kot polnilec za telefone, tablice ....


Slika

V izdelavi tudi microusb podaljšek namenjen menjavi kartic za različne teste na raspberry pi 2 ( OSMC ali game station .... )

Slika
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Odgovori

Vrni se na Elektronika