Stikala za luči

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
MaticK99
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 Nov 2015, 08:09

Stikala za luči

Odgovor Napisal/-a MaticK99 »

Pozdravljeni!

Ne ravno modelarska, samo vseeno diy situacija :)
Sestavljam makeup ogledalo za studio.. ogrodje iz lesa, stekleno ogledalo, ter 11x 40W žarnic. Ker dimmerja zaradi spreminjanja barve svetlobe ne morem imeti, sem razmišljal, da bi zarnice vezal 1x3 in 4x2 skupaj. Tako si uporabnik po zelji prizge/ugasne zeljeno število zarnic. Zataknilo pa se je pri stikalu oz stikalih. Namrec nikjer ne najdem nekih majhnih stikal, ali gumbnih ali tipskih, klecnih, preklopnih, karkoli... ali celo stikalne plosce s 5 stikali.. Merkur, Obi in podobni imajo samo klasicne, najmanjša tipka je cca 5x2cm, kar skupaj z ohišjem in masko za 5 stikal (oz 7, ker za 5 baje nimajo) nanese skoraj 20x8cm veliko zadevo :/
Conrad po drugi strani ima pa sama mini stikala, bolj za elektroniko in racunalništvo, ki ne vem ce so sploh uporabna za 220V omrezje.. ohiših oz plosc nima..
Kablovje mi bo zvezal profi, tako s tem ni tezav, samo material moram najti.

Ima kdo kaj predlog/idejo kako bi sestavil 5 stikal skupaj, da bi bilo to cim manjše in estetsko? Ter kje to kupiti..

Vnaprej hvala,
Matic
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Stikala za luči

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Poglej v kakšno specializirano elektrotehnično trgovino, npr. tole: http://www.ic-elect.si/b2c/stikala-1

Stikalo mora biti deklarirano za 220V ali več, tokovna kapaciteta verjetno ne bo problem (3 x 40W -> manj kot 0.5A pri 220V).

Ali je kak poseben razlog da moraš uporabiti potratne 40W žarnice?
LP
Janez
MaticK99
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 Nov 2015, 08:09

Re: Stikala za luči

Odgovor Napisal/-a MaticK99 »

Hvala za info, pogledam.

Ne.. Dal sem E27 pri zarnicah pa predvsem na barvo gledam (4500-5500K). Sem našel CRI90 po dokaj ugodni ceni, tako je to to :)
Je pa to makeup ogledalo, dvomim da bo prizgano 10ur/teden.
Malo je pa tudi izgled, tisti "hollywood look", drugace bi tri 4500K cevi dal gor in je to to :D
Odgovori

Vrni se na Elektronika