Kateri tip konektorja?

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
s56vha
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 26 Avg 2003, 06:12
Kraj: Kamnik

Kateri tip konektorja?

Odgovor Napisal/-a s56vha »

Med pospravljanjem sem našel nekaj RC krame od avta, aviončka in čolnov: motorčki, reglerji, baterije. Ker so zadeve iz različnih obdobij imajo tudi različne konektorje. Preden se spravim poenotit vse konektorje, me zanima kakšen je danes trend, kaj se največ uporablja: XT60, Tamiya, T plug, banana konektor, ...

Hvala
Uporabniški avatar
cmaet
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 22 Apr 2009, 20:33
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri tip konektorja?

Odgovor Napisal/-a cmaet »

Odvisno... najprej je primernost konektorjev za tvoje modele (max tok). Če imaš robe veliko, potem je najbrž pomemben faktor tudi cena. Če nameravaš pri hobiju vztrajat oziroma z njim nadaljvat, je uporabno narediti poenotenje na tip konektorja, ki ga uporablja proizvajalec baterij ki jih boš odslej kupoval...
Če imaš modele ki sodijo višje od malo boljše igrače je, ob izbiri tipa tipa konektorja za dokončno izbiro proizvajalca oziroma izvedbe, obvezno branje Mihovih prispevkov na to temo: viewtopic.php?f=7&t=89999
Elektro pogoni delujejo na bel dim. Če beli dim uide iz pogona, ne dela več.
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Kateri tip konektorja?

Odgovor Napisal/-a robar »

Če imaš motorje med 20A in 50A bi se jaz odločil kar za XT60, ker so poceni in ni z njimi nobenih težav. Jaz vsakega še malo obrusim, da gre z lahkoto skupaj in narazen. Montirani so tudi na baterijah iz Hoby Kinga do velikosti 3700mAh. Za večje moči uporabljam 4 mm kontakte.
Lp
Robar
s56vha
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 26 Avg 2003, 06:12
Kraj: Kamnik

Re: Kateri tip konektorja?

Odgovor Napisal/-a s56vha »

@robar hvala za ponujeni odgovor. Imam stare motorje ranga Speed 600 in 480, mislim da tam ni tokov preko 50A, mogoče kakšna zagonska špica, ampak to bo konektor že preživel.
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Kateri tip konektorja?

Odgovor Napisal/-a robar »

Ja za take motorje bo XT60 sigurno v redu. Veliki zagonski tokovi nastanejo kadar vklopiš motor direktno na baterijo, kadar pa je vmes še regulator, ta določa velikost toka.
Lp
Robar
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Re: Kateri tip konektorja?

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Odgovori

Vrni se na Elektronika