EZRUN 80Apro

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

EZRUN 80Apro

Odgovor Napisal/-a jurehb »

EZRUN150Apro ki ima stikalo on/off. Ali je dovolj da se izklaplja samo na tem stikalu ali je nujno izklopiti še fizično baterije od ESC-ja?

Glede na to da ima ESC to stikalo; ali lahko polnem baterije brez da jih odklopim od ESC-ja (vzporedno bi prispajkal polnilne žice na obstoječe)?
Najlaži ti je če kupš!
videosony
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Maj 2005, 15:00

Re: EZRUN 80Apro

Odgovor Napisal/-a videosony »

Kar precej reglerjev ima stikalo ON/OFF, s tem stikalom se izklopi vgrajen BEC ki služi za napajanje sprejemnika in servo motorjev. Jaz nikoli ne polnim baterij v modelu, kljub stikalu in 100% sem da se ne more model sam vozit ko izklopim baterijo od modela.
Če polniš baterijo v modelu in je kaj narobe med polnjenjem (npr. polnilec prenapolni baterijo) se lahko zgodi kaj takega
https://www.youtube.com/watch?v=k9mcNvOGKtI
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: EZRUN 80Apro

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Moj EZRUN 35A-SL s stikalom izključi celotno logiko krmilnika, mogoče dopolnjuje samo kondenzator kateri služi za morebitne špice v porabi.
Nikoli ni pametno polniti baterij znotraj modela, ker nikoli ne veš kaj se lahko zgodi z mogoče okvarjenim baterijskim paketom. S tem ne samo da riskiraš da zagori paket zraven bo šel k vragu še model [-X.
Baterijski paketi se zmeraj polnijo v zato primerni vreči z poostrenim nadzorom nad polnjenjem.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Odgovori

Vrni se na Elektronika