OpenAltimeter

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

OpenAltimeter

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Živjo,

nedavno sem se začel ukvarjati z DLG modeli in seveda je največje vprašanje pri "treningu" na ravnini, kako visoko je šlo? No, pa tudi štoparice ne rabiš laufat, ker se hkrati z vsem ostalim logira tudi čas. Našel sem odprtokodni projekt, ki je sicer malo "zastarel", ampak sem se vseeno lotil izdelave. Problem je v tem, da avtor projekta ne nadgrajuje platforme, tako da sem imel pred sabo kar nekaj dela:
- posodobiti BOM (senzorja ne proizvajajo več, prav tako ne flash pomnilnika)
- pregledati vezje in ga poslati v izdelavo (ker "prototipne" serije včasih trajajo, nisem niti menjal footprinta za senzor, ker nisem vedel, kaj bom sploh dobil)
- prilagoditi firmware novim komponentam

Po vseh "komplikacijah" je ven padel najprej prototip, ki je čudežno preživel tudi en popoldan štartov [flash zlotan "na kablih" se začuda ni odtrgal], zdaj imam na mizi nekakšno finalno verzijo, z vprašljivo natančnostjo, ampak, stvar deluje.

V nadaljevanju bom predvidoma naredil še sledeče:
- upgrade senzorja (malo me boli cena: 8€)
- upgrade buzzerja, da se ga bo ob morebitni izgubi signala slišalo več kot 10m
- manjši popravki vezja in menjava elementov za cenejše

... če bodo finance dopuščale planiram tudi razvoj "altimetrije" v povezavi s tem modulom (real-time podatki, predvsem zaradi baterije ter uporaba kot variometer).


Zanima pa me, ali že kdo na forumu pozna projekt in omenjeni altimeter ima ter koliko te zadeve dejansko uporabljate?

lp
Peter
Priponke
takle izgleda log, ko ga potegneš na računalnik
takle izgleda log, ko ga potegneš na računalnik
screen-capture-5.png (69.66 KiB) Pogledano 2020 krat
prototip (arduino pro mini) + vezje iz fabrike
prototip (arduino pro mini) + vezje iz fabrike
IMG_2538.JPG (87.23 KiB) Pogledano 2019 krat
Slika
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: OpenAltimeter

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Glej http://www.rc-electronics.org ... okoli teh višinometrov je organizirana cela F5J kategorija.
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: OpenAltimeter

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Drugače dosti ugodna verzija je tudi tole, ki jo uporabljam tudi sam:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... meter.html
Priklopiš na sprejemnik, vse beleži doma priklopiš na računalnik preko usb vmesnika in lahko pogledaš podatke..
Izriše zelo lep graf, čas temperaturo, lahko pregledaš največjo višino itd...
primer grafa:
Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: OpenAltimeter

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Odisej napisal/-a: Zanima pa me, ali že kdo na forumu pozna projekt in omenjeni altimeter ima ter koliko te zadeve dejansko uporabljate?

lp
Peter
Zdravo

Ja, tudi sam čakam še zadnjo komponento za variometer in sicer na osnovi Arduino Nano mikro kontrolerja.

Sem naročil senzor za tlak že v januarju pa me je en trgovec na ebayu nategoval cel mesec in pol. Nato je bilo kitajsko novo leto in spet čakam na Banggood da dostavi senzor. :evil:

Delal bom po načrtu z Rcgroups in sicer enostaven in poceni KK vario.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: OpenAltimeter

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Vem, da je cela znanost okoli te elektronike, sploh ko gre za namensko uporabo (cut-off motorja). Ampak, glede na to da mi je elektronika precej domača, mi je škoda dajat 30€ za narejen produkt, če lahko dam 50€ in naredim še nekaj za svoje veselje :whistle:

Rešitev na spletu je polno, nekatere s drage, videl sem pa tudi od HKja tistega za 20€. Simpatična zadeva, ampak manjka mi:
- low voltage alarm (mogoče samo moja paranoja, ampak...enkrat je bilo dovolj, da mi je ob metu zmanjkalo baterije, in dlg je postal kopje :o )
- output višine "na terenu"
Kakšna je pa natančnst tegale sploh - imajo kje napisano, kateri senzor je notri?

Glede tegale projekta z variometrom, na hitro sem pogledal prvih par strani... jaz imam z 433mhz modulčki mešane izkušnje. Čeprav so poceni, lahko prinesejo kar nekaj komplikacij zaradi protokola, ki ga moraš implementirat na sistem, da zadeva pravilno deluje. Jaz se bolj nagibam k dražji izvedbi - Zigbee 900MHz.

Jaz od kitajcev vedno "nekaj" čakam, vmes že pozabiš... tudi senzor sem čakal dober mesec, tiskanine, ki sem jih naročil iz USA pa tudi...

lp
Slika
Odgovori

Vrni se na Elektronika