FatShark - polomljen konektor

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

FatShark - polomljen konektor

Odgovor Napisal/-a mihaval »

Zdravo!

Slika

Quad je padel "na glavo", ob tem se je odlomil konektor. Kot je videti iz spodnjih slik, je iz PCB-ja odtrgalo tudi "pad" na katerega je bil prilotan. Ima pa ta pad luknjico. Jaz ne vidim kam je bil ta pad povezan (mogoce multi-layer PCB?). A ce jaz "zalijem" to luknjico, in prilotam nazaj signal zicko in grounde, bo to potem OK? Ali ne?

Je kdo iz LJ ki zna tole polotati in bi bil pripravljen pomagati?

LP,
Maih.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: FatShark - polomljen konektor

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Odtrgalo ti je pad in vio, ki gre skozi verjetno večplastno vezje. Je mogoče dobiti sliko še iz spodnje strani vezja, kjer ni video oddajnika? Mogoče bi moral skozi vio napeljati žico in če imaš srečo da je imela via stik na spodnji strani in ne med mogoče vmesnimi plastmi. Če lahko prilepiš še sliko iz spodnje strani ti lahko potem kaj več povem.

p.s: Če boš menjal konektor, kupi novega. Sam mislim da bo zaradi narave signala ki je visoke frekvence zaradi tega polomljenega konektorja preveč slabljenja, ker imaš manjšo stično površino z maso (polomljena kontakta ki sta ostala na vezju).

p.p.s: Šele zdaj dobro videl, da imaš PCB video sprejemnika na dodelanem (verjetno napajanje in rootanje signala do konektorjev) spodnjem PCB-ju (vezju). Vsekakor boš moral modul video oddajnika odspajkati da vidiš kam je bil signal speljan in popraviti pot. Brez malenkost profesionalnega orodja (servis elektronike) tu ne bo šlo. Le spajkalnik je premalo da boš odlotal video oddajnik.

lp
Zadnjič spremenil Rocher, dne 10 Jan 2015, 22:39, skupaj popravljeno 1 krat.
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: FatShark - polomljen konektor

Odgovor Napisal/-a mihaval »

Hvala za info. Se mi je ze javila dobra dusa za polotat.

Lp
Odgovori

Vrni se na Elektronika