Pomoč! RPM limite elektronskih krmilnikov za BL motorje

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Fliiix
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Dec 2014, 19:43

Pomoč! RPM limite elektronskih krmilnikov za BL motorje

Odgovor Napisal/-a Fliiix »

Pozdravljeni,

pred kratkim sem zopet vstopil v modelarstvo, ampak nisem potreboval pomoči do seda, pa sem se spomnil na ta forum =D Torej zadeva je takšna. Imam sledeč regulator, z omejitvami:
5-6S NIMH or 2S LIPO--≥3.5T(1/10 Buggy), ≥5.5T(1/10 Truck)
8-9S NIMH or 3S LIPO--≥5.5T(1/10 Buggy),≥8.5T(1/10 Truck)
(http://www.skyrc.com/index.php?route...product_id=171)

Rad bi z njim uporabil 4100 kV motor na 3s (12,6 V).

Po moji logiki/razumevanju so limite ovojev podane za 2 polne motorje, torej bi 5.5T motor pri 3s proizvedel nekje 84 000 obr/min, prevedeno za 4 polni mtoor bi podpiral 42 000 vrtljajev. Moj motor pa bi na 3s šel vse do 52 000 obr/min.
Torej zanima me, če je moja logika tu pravilna ali imajo krmilniki večje omejitve obratov in so tu ovoji podani z drugih razlogov?

Hvala za vsakršno pomoč.
Miha
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Pomoč! RPM limite elektronskih krmilnikov za BL motorje

Odgovor Napisal/-a robar »

Jaz bi na tvojem mestu praktično probal regulator, ki je predviden za 3S in motor, pa boš dobil najbolj zanesljiv odgovor. Tistega za 2S ne priklapljaj na 3S, ker ga boš skuril.
Lp
Robar
Fliiix
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Dec 2014, 19:43

Re: Pomoč! RPM limite elektronskih krmilnikov za BL motorje

Odgovor Napisal/-a Fliiix »

robar napisal/-a:Jaz bi na tvojem mestu praktično probal regulator, ki je predviden za 3S in motor, pa boš dobil najbolj zanesljiv odgovor. Tistega za 2S ne priklapljaj na 3S, ker ga boš skuril.
Lp
Robar
To je isti regulator, samo podane ima različne omejitve za 2s/3s, podpira pa seveda 3s.
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Pomoč! RPM limite elektronskih krmilnikov za BL motorje

Odgovor Napisal/-a robar »

Ne vem, zakaj imajo letalski motorji vsi podatek KV, avtomobilski pa ovoje. Jaz imam samo letala, zato avtomobilskih zadev ne poznam. KV je zame bolj uporaben podatek, ker so v njem združeni ovoji, magneti in ostale lastnosti motorja. Za tvoj primer pa še enkrat rečem, da bi jaz naredil test in bo vse jasno. Ti samo pazi, da se ti motor ali regulator ne bo pregrel, pa bo v redu.
Lp
Robar
Fliiix
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Dec 2014, 19:43

Re: Pomoč! RPM limite elektronskih krmilnikov za BL motorje

Odgovor Napisal/-a Fliiix »

Podatki so za 2-polne 540 motorje, ki imajo pri določenem številu ovojev vsi približno enak kv. Hvala za nasvete.
Odgovori

Vrni se na Elektronika