Izdelava pršilne naprave za čistilo

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
REWANGER
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 15 Okt 2005, 19:25

Izdelava pršilne naprave za čistilo

Odgovor Napisal/-a REWANGER »

Pozdravljeni

Imam zamisel za dopolnitev robnega stroja v mizarski delavnici.
Sicer se zadevo da kupiti vendar je cena astronomska.

Sam z elektroniko nimam ne vem kakšnih izkušenj zato bi prosil za pomoč.

Potreboval bi manjšo črpalko ki je primerna tudi za jedke snovi oz. industrijska čistila, po možnosti naj ima še regulacijo pretoka.
Da pa bom to čistilo potem nanesel še na obdelovanec bi potreboval nekakšno šobo katera bo to razpršila.

Da bo stvar deloval potrebujem še kontaktno stikalo in pa nek element za časovni zamik.

Se komu od vas zdi to kar sem napisal smiselno in bi mi lahko pri tem projektu pomagal?

Že vnaprej hvala za vaš čas.

Lp
Luka
veni vidi vici
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Izdelava pršilne naprave za čistilo

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pri nas v firmi imamo razprševanje tako rešeno da se v eno cev kjer so šobe časovno dozira snov potem pa se v cev vpohne zrak in to snov lepo razprši iz cevi. to bi prišlo prav če rabiš pršiti le vsake toliko, za kratek čas.

Drugače pa lahko eno posodo zadihtaš kamor daš sredstvo potem vse skupaj prikopiš na zrak ter na koncu neke cevi šobo čim bliže šobi pa ventil da bo odpiral.

Črpalka zna biti problem če ne bo do časa napumpalo ko se enkrat odteče skratka čist odvisno kako bos stvar uporabljal.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Izdelava pršilne naprave za čistilo

Odgovor Napisal/-a robar »

Kar se tiče elektro dela, ne vidim kakšnega posebnega problema. Verjetno bi bil časovni rele z zakasnjenim izklopom že zadosten. Mehanski del bi pa jaz naredil na ta način, kot so pištole za lakiranje. Tam zrak sam sesa tekočino iz posode in ne rabiš nobene črpalke.
Lp
Odgovori

Vrni se na Elektronika