Napajanje GoPro

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Napajanje GoPro

Odgovor Napisal/-a Peksy »

Na DJI Phantomu sem montiral Gopro black 3+, ki bi ga rad napajal direktno iz LiPo 3s. Nabavil sem Ubec 5/5A (Less than 50mV peak to peak voltage @ 2A), ki pa ima na izhodu 5.4V napetost.
Gopro naj bi se polnila na 5V/1A ali lahko 5.4V skuri Gopro oz. kaj predlagate?
LP! Matjaž
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Napajanje GoPro

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Peksy napisal/-a:Na DJI Phantomu sem montiral Gopro black 3+, ki bi ga rad napajal direktno iz LiPo 3s. Nabavil sem Ubec 5/5A (Less than 50mV peak to peak voltage @ 2A), ki pa ima na izhodu 5.4V napetost.
Gopro naj bi se polnila na 5V/1A ali lahko 5.4V skuri Gopro oz. kaj predlagate?
5,4V je verjetno napetost neobremenjenega vira. Pomeri še obremenjenega. Vendar tudi 5,4V ni kritična za polnilec v kameri. Baterija je pa: "smart" Li-ion (lithium iron phosphate -LiFePO4) battery:- it comprises a single Li-ion cell with a nominal voltage of 3.7 volts with a capacity of 1100 milliamps. Ta se polni z napetostjo 4,2V ob koncu polnjenja.
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: Napajanje GoPro

Odgovor Napisal/-a Peksy »

ok sem ga obremenil z žarnico H7 : izmerjena napetost 5.01V in tok 2.54A. Sem probal še na gopro in je napetost 5.35V in tok 0.99A. Indikator sveti rdeče to pomeni da polni.
LP! Matjaž
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: Napajanje GoPro

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Glede na to da ti baterija od GoPro zdrži več kot eno uro je po moje bolj pametno da si nabaviš kakšno rezervno baterijo in polnilec, vsaj jaz imam tako rešeno.....



LP; Zlato

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Napajanje GoPro

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Na quadu imam še en 5V izhod iz regulatorja prost, zato bi tega rad uporabil za napajanje gopro.
Ima kdo s tem izkušnje? Je to varno priklopit tako za gopro kot za sam regulator?
LP David
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: Napajanje GoPro

Odgovor Napisal/-a Peksy »

dkulcar napisal/-a:Na quadu imam še en 5V izhod iz regulatorja prost, zato bi tega rad uporabil za napajanje gopro.
Ima kdo s tem izkušnje? Je to varno priklopit tako za gopro kot za sam regulator?
to je idealno 5V/1A
LP! Matjaž
Odgovori

Vrni se na Elektronika