Trener 40

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
MikiRiki
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 02 Jun 2013, 21:08

Trener 40

Odgovor Napisal/-a MikiRiki »

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupil prazen model letala Trener 40.. Zdaj bi pa prosil ce mi lahko kdo svetuje kaksno elektroniko naj postavim vanj.?
V naprej se zahvaljujem za ugodne odgovore.

LP Martin
MikiRiki
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 02 Jun 2013, 21:08

Re: Trener 40

Odgovor Napisal/-a MikiRiki »

Potrebujem motor: 6,5 cm3. Ce se komu valja po domu naj me kontaktira na ZS.

LP
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Trener 40

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

MikiRiki napisal/-a:Pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupil prazen model letala Trener 40.. Zdaj bi pa prosil ce mi lahko kdo svetuje kaksno elektroniko naj postavim vanj.?
V naprej se zahvaljujem za ugodne odgovore.

LP Martin
Pozdravljen

Za začetek povej še, ali bodo eleroni krmiljeni z enim servotom ali dvema? Eden je ponavadi postavljen na sredino krila, v primeru dveh pa je vsak v svojem ležišču na levi/desni polovici krila.
Ali že imaš RC napravo? Koliko kanalno in ali že ima računalnik z možnostjo programiranja?

Kot vidim iz naslednjega vprašanja bo model gnal motor na metanol gorivo, in ne elektro pogon. To bo izbiro električnih komponent precej poenostavilo.
LP
Janez
MikiRiki
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 02 Jun 2013, 21:08

Re: Trener 40

Odgovor Napisal/-a MikiRiki »

Kot sem bil seznanjen od kupca je model narejen po timovem nacrtu st 17. Krmiljenje modela: smer višina, nagib, plin ( v modelu je narejeno za tri servomotorje) zdaj nevem ali je samo eden za krila ali dva.. Rv naprave se nimam (jo kupujem (prosil bi za pomoc pri izbiri) razmisljal sem da kupim neko solidno tam nekje do 100e ali malenkost cez, rad bi, da ima ze ekran, da lahko shranjuje razlicne modele (letala + se kaksen coln), da imam v vsaki stvari svoj sprejemnik povezan z rv napravo (nato, da samo preklapljam).. Model je narejen za Motor: 6,5 cm3.. zdaj tudi sam nevem kaj potrebujem vse zanj ter kako to moram vse postaviti (vem priblizno).. :D

LP
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Trener 40

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Toplo priporočam obisk bližnjega modelarskega društva ali izkušenejšega modelarja.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
david5570
Tekmovalec
Prispevkov: 383
Pridružen: 01 Sep 2005, 07:19
Kraj: Šentjernej

Re: Trener 40

Odgovor Napisal/-a david5570 »

Pozdravljen!

Lahko si pogledaš tole temo, če še nisi. Mogoče boš izvedel še kaj, kar ne veš. :wink:

viewtopic.php?f=29&t=49229

lp, David
"Kdor leti ne zboli!"
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Trener 40

Odgovor Napisal/-a robar »

Jaz bi ti priporočil, da bi za začetek nabavil nekaj iz pene na elektro pogon, ker vsakemu za začetek pripada nekaj trših pristankov. Začeti s trejnerjem na metanol je tako, kot če bi se učil voziti avto z nekim hudim BMW. Take so moje izkušnje in verjetno ne samo moje.
Lp
Robar
Odgovori

Vrni se na Elektronika