Krmilnik za avto

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Krmilnik za avto

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Pozdrav!

Odločil sem se, da naredim en avto na pogon z 12v motorjem.
Naredil bom krmilnik na baterije za zadnji pogon. Ne vem pa, kako bi naredil za sprednji del koles, premik koles levo-desno. Če je kakšna ideja, mi napišite.

Hvala
Pod nebo in še kam..
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

LP!

Če prav zastopim, tebe zanima mehanska izdelava volanskega sistema?
(ker v tem primeru bom temo premaknil ven iz Elektronike ... Samo še ne vem kam ... :) )

ČĆe misliš delati avto, s katerim bi se lahko vozil (gokart ...), potem toplo priporočam, da greš na višjo napetost (36 ali 48 V), ker bo pri isti moči tok bistveno manjši, s tem pa boš lahko uporabljal bistveno manjši presek kablov, tokovno šibkejši regulator itd.

Lp, Gregor
airfreak
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Nov 2009, 17:45
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a airfreak »

Nisem točno vedel, kam naj dam to temo, zato sem jo tu objavil, ker sem mislil da ima kaj veze z elektroniko. Večinoma je mehanska zadeva, samo mora tudi imet kakšen pogon, da se z komadno upravljajo sprednja kolesa?

Bil sem pred 15 leti modelar in sem to opustil zaradi zelo slabega vida. Sedaj imam pripomočke video, ki lahko spet delam. Edino za izrezovanje plošč, dam kakemu kolegu, da mi izreže.
Naredil sem že eno jadrnico 1m dolgo z enim jamborjem, par jadrilic in gliser za tekmovanje. Sedaj bi pa za sina naredil en avto, toliko da se malo igra, jaz pa dobim več znanja. Imam pa tudi že material za raketo dolžine 63 cm.

Hvala za pomoč
Pod nebo in še kam..
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Za spreminjanje smeri uporabiš primerno močan servo motorček na katerega pritrdiš krmilne ročice...
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Pojdi v avtomobilsko sekcijo in poglej kakšne slikce kjer se dobro vidi prvi del avta in boš tiočno videl kako je narejeno.
Najlaže pa ti bo če najdeš kakšna navodila za sestavo avta, teh dobiš na netu kar dosti
na spodnji povezavi je sestavnica od XRAY T2 modela, to je cestni model z jermenskim pogonom na vsa štiri kolesa.
Preglej in naštudiraj pa ti bo vse jasno, princip je za vse avte enak ali podoben, da me ne bodo dlakocepski člani za lase vlekli.

http://www.google.si/url?sa=t&source=we ... sQ&cad=rja
Odgovori

Vrni se na Elektronika