Problem z servotom

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
bellanca
Tekmovalec
Prispevkov: 244
Pridružen: 23 Sep 2007, 12:50
Kraj: Trate

Problem z servotom

Odgovor Napisal/-a bellanca »

Na letalu imam vgrajena dva servota , eden mi občasno trza med tem ko je drugi miren. Trza mi samo takrat kadar imam prižgan motor oziroma takrat kadar ima motor višjo hitrost. Je pa bila razlika , kadar sem imel 11,1V lipo je bilo trzanje minimalno oziroma skoraj ni bilo , medtem ko je bilo na 14,8V lipotu trzanje zelo močno. Je mogoče servo pokvarjen ali kaj drugega?
Uporabljam RV 2,4Ghz regulator je power hd 60A motor Hoffman Mighty Mite.
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Uporabi feritne obročke. Na kablih do motorja.

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
Žigaa
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Maj 2009, 19:23
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Problem z servotom

Odgovor Napisal/-a Žigaa »

bellanca napisal/-a:Na letalu imam vgrajena dva servota , eden mi občasno trza med tem ko je drugi miren. Trza mi samo takrat kadar imam prižgan motor oziroma takrat kadar ima motor višjo hitrost. Je pa bila razlika , kadar sem imel 11,1V lipo je bilo trzanje minimalno oziroma skoraj ni bilo , medtem ko je bilo na 14,8V lipotu trzanje zelo močno. Je mogoče servo pokvarjen ali kaj drugega?
Uporabljam RV 2,4Ghz regulator je power hd 60A motor Hoffman Mighty Mite.
Če letiš na 2.4Ghz ti feritni obroček načeloma nebi kaj dosti pomagal, če praviš da je drug servo miren nakar je ta živčen. Je problem v servotu, probaj ga zamenjat. Pri 35mhz je tu druga pesem, tam so motnje že samo zaradi regulatorja (mislim da je kriv SBEC). :wink:
Odgovori

Vrni se na Elektronika