Problem z pretvornikom 12V na 220V

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Problem z pretvornikom 12V na 220V

Odgovor Napisal/-a gizmo »

Pozdrav!

Prosil bi vas za pomoč pri vprašanju sicer posrednega značaja,kar se tiče modelarske tehnike. Namreč kupil sem si inverter 12V na 220V, 500W, napetosti z namenom, da lahko na tekmah in potovanjih uporabljam 220V izhod napetosti v avtu. Uporabno mi je to za spajkalnik, Dremel, prenosnik itd. Tu pa nastopi težava. Danes sem reč priklopil in vmesnik za prenosnik mi noče delovati, oz. se vidi da slika na ekranu rahlo utripne vsake toliko časa. V napajalniku za prenosnik pa nekaj brni. Naj povem,da nisem elektronik,ampak obvladam reči površno. Ko pa gor priklopim recimo spajkalnik, pa reč deluje brez problema. Najprej sem mislil, da je problem z 12V vtičnico v avtu in sem priklopil direkt na akumulator, vendar je isto. Moj dober kolega, ki je elektronik mi je rekel, da hoče adapter za NB naenkrat potegnit preveč toka in da reč ne bo delala nikoli kot mora. Kaj je s tem, se da kako reč rešit. Če je kaka ideja, prosim za nasvet. Gre se predvsem, da lahko prenosnik napolnem na terenu. Sicer je še ideja da se kupim en 100W pretvornik, vendar kaj če tudi ta ne bo delal?

Hvala in LP

Igor
and
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 07 Jun 2008, 19:55

Odgovor Napisal/-a and »

Na prenosniku imaš verjetno 9V enosmerno napajanje. Ne vem zakaj bi dvigoval napetost na 220 in potem spet na 9V. Za notesnik si nabavi kak avto polnilec. Spajkalnik pa tudi lahko kupiš 12V (sam namreč uporablajm takega). Lahko pa notesnik napolniš z lipo polnilcem, vendar ga vmes raje ne prižigaj.

Če se motim naj me kdo popravi oz. dopolni.

LP
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a gizmo »

and napisal/-a:Na prenosniku imaš verjetno 9V enosmerno napajanje. Ne vem zakaj bi dvigoval napetost na 220 in potem spet na 9V. Za notesnik si nabavi kak avto polnilec. Spajkalnik pa tudi lahko kupiš 12V (sam namreč uporablajm takega). Lahko pa notesnik napolniš z lipo polnilcem, vendar ga vmes raje ne prižigaj.

Če se motim naj me kdo popravi oz. dopolni.

LP
Zdravo!

Na adapterju za NB je napisano za izhod 20V, 4,5A....No, to da bi aku za NB napolnil z LiPo polnilcem sem študiral tu jaz... Saj ne morem bit drugačna kot so LiPo akuji za modelarstvo. Samo zmerit je treba kje je kaj. Ali polnit aku tako da ga iztakneš iz NB ven ali kar preko vhoda za adapter za NB. Po moje za slednjega ne ??? Očitno potem potrebno narediti neki custom konektor za NB aku da ga lahko napolneš preko polnilca za LiPo.

LP,Igor
and
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 07 Jun 2008, 19:55

Odgovor Napisal/-a and »

Jaz bi raje vzel kaj od tega:

http://shop.ebay.com/items/__notebook-a ... vto&_rdc=1

Koliko si pa dal za pretvorni 12DC/220AC?
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a gizmo »

Dal sem 48EUR z poštnino...saj pride mi prav za že prej omenjene reči, vendar polnjenje NB je pač bila ena izmed teh zaradi GPS-a...

LP,Igor
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Preveč toka? Moj labtop kuri 35-40W. Če ga še polnem hkrati pa 60W. Tko,da v tem nebi smel bit problem.
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a gizmo »

Mogoče bi kaj od tega bilo ok?

http://cgi.ebay.de/8-UNIVERSAL-Laptop-N ... 3:2|294:50

Kljub temu, da piše na mojem adapterju za NB, da ima na izhodu 4,5A?

LP,Igor
and
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 07 Jun 2008, 19:55

Odgovor Napisal/-a and »

Ne vem kaj točno si mislil z vprašanjem preveč toka?
Če na adapterju piše, da omogoča 20V in 10A toka ne pomeni, da ti bo v napravo potisni 10A ampak da je takšna njegova zmožnost.
P=U*I=20*10=200W tako da lahko izračunaš koliko toka lahko da ven tvoj pretvornik če je 220V in 500W (2,27A).
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a gizmo »

Očitno kakorkoli, mu nekaj ne ustreza, drug kolega je omenjal krivulje, trapezno, sinusoidno, karkoli že, ampak vseeno mi je čudno....Zdaj sem naročil od kitajcev en poceni auto adapter za par EUR pa da vidimo kaj bo prišlo in ali bo delalo. Je pa dejstvo, da inverter dela, saj vse ostale naprave, ki sem jih danes testiral na njemu, delujejo.

Hvala za ideje...

LP,Igor
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

To bo to.
DC-AC pretvorniki nižjega cenovnega razreda imajo bolj ali manj kvadratast izhod namesto sinusnega, kot je pravi. Za ohmsko breme (spajkalnik, navadna žarnica) to ni noben problem, za bremena, kot pa so npr. switcher napajalniki, pa je lahko to vzrok, da ne deluje pravilno ali sploh ne.

LP, Grega
danedani
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 05 Jun 2009, 12:45
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a danedani »

Mucek ima sigurno prav. Kakor že povedano, mau dnarja mau muzke.
Lp
Dani
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a gizmo »

No ne vem pa saj ni tako poceni..ali pač, res je nisem gledal kaj koliko bi pa naj stali kao ne-kitajski inverterji. Dejstvo je nekaj, vsaj kar se tiče za prenosnik. Sedaj sem naročil DC-DC pretvornik univerzalni, seveda iz Kitajske, več voltaž, do 20V, 80W 4A max. in me je prišel 1.5EUR+6 EUR poštnine. Če bo to delal se kar z pepelom posujem :D

LP
Igor
Uporabniški avatar
sly
Tekmovalec
Prispevkov: 380
Pridružen: 03 Jan 2005, 14:10
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a sly »

Tudi sam imam inverter od Conrada in imam enake težave pri napajanju računalnika ali celo polnilca za telefon. Zadeva nekaj minut dela, potem pa se ustavi... :evil:

Kakor koli že, moram zadevo večkrat zagnati in celice se počasi napolnijo...

#-o #-o #-o

Lp
Shadow-E
Xplorer

MX22
Odgovori

Vrni se na Elektronika