Električni kabel

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Električni kabel

Odgovor Napisal/-a mtl »

Najprej bi se opravičil, če tole ni pravi podforum. Upam, da ne bo večjih težav, ker sem nov. Če je v napačnem podforumu, pa naj mi moderator prestavi.

Torej, na podstrešju je prišla spet pod roke ena lepa stvarca stara cca. 25 let. In sicer avto na ''daljinsko'' vodenje preko kabla.
Ker je kabel v izredno slabem stanju, vse ostalo pa (upam) bo še vedno delovalo po temeljitem čiščenju in zamenjavi kabla, me zanima, kjer bi se dalo dobiti čim bolj podoben kabel, kot je na sliki. Vsebuje štiri žičke in pa je relativno fleksibilen (no, sedaj je bolj razpokan). Sem gledal po trgovinah z elektromaterialom in imajo na voljo zgolj neke debele kable z debelimi žicami (logično pač 220V). Tukaj sta pa dve debeli bateriji in to je to. Poleg tega tudi niso zelo fleksibilni.
Torej, kjer dobiti čim bolj podoben kabel, po možnosti še v modri barvi. Pač, rad bi, da ostane vse skupaj čim bolj originalno. V skrajni sili bom sicer uporabil debelejši kabel in ustrezno predelal ''daljinca'' in avto, ampak me bo malo srce bolelo. Prostora sicer je za omenjeni kabel.

Še slikca:
Slika
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Pozdrav!

Poglej kakšne USB kable (podaljške). Notri imajo prav tako 4 žice in dobiš jih v raznih barvah/dimenzijah. Ali pa če najdeš kakšno staro računalniško tipkovnico/miško/USB stvar in dol kabel pobereš.
LP, Tomaž
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Drugače pa do prvega Conrada. 100% imajo. Je pa res, da merkur, bauhaus itc nimajo takšnih tankih kablov, bo treba v trgovino z elektroniko.
Nč bat, sam žgat...
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

mtl: če bi povedal od kod si, bi ti človek dosti lažje svetoval, kam iti iskat kabel. Kot ti je svetoval kolega en post višje, boš zadevo moral iti iskat v trgovino z elektroniko, ost tanek kabel mislim da bi lahko našel tud v kakšnem večjem Merkurju, kjer jih imajo na metre.

Barva kabla sploh ni važna, pa tudi vplivala ne bo na originalnost zadeve...

Lahko bi porabil kar telefonski kabel, ki ima prav tako 4 žičke...
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Recimo Ljubljana.

Barva kabla pa rahlo vpliva :oops: , ker povezava med daljincem in avtomobilčkom ni radijska, temveč preko kabla. :lol:
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Barva pa pač nima vpliva na signal..tako da ne vem zakaj nebi mogel biti bel.Drugače pa ja usb kabli so v barvi tudi..
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

mihec87 napisal/-a:Barva pa pač nima vpliva na signal..tako da ne vem zakaj nebi mogel biti bel.Drugače pa ja usb kabli so v barvi tudi..
Se strinjam, da ni vpliva, ampak rad bi ohranil stvarco v čim bolj originalnem stanju. 8)
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Poslikaj celoten model, da vidimo kaj se je vozilo pred 25 leti :D


Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

BMW 3.0 CSL Alpina od Mehanotehnike.
Slika

Se pa skriva na podstrešju varno spravljena še ena stvarca in sicer Mercedes Benz kombi s kompletno pustolovsko opremo =D> . Ta ima še rahel problemček v ''daljincu'', tako da pride za BMW-jem na vrsto za ''obnovo''. Je pa še kakšno leto starejši od BMW-ja.
Oba pa sta (razen ''elektronike'' :lol: ) v brezhibnem originalnem stanju. 8)
Uporabniški avatar
jakob28
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Apr 2006, 11:27
Kraj: Breg pri Žirovnici

Odgovor Napisal/-a jakob28 »

Mercedes Benz kombi s kompletno pustolovsko opremo
Tega sem tudi jaz imel...bil je še gasilski in rešilec....obstajala pa sta še mercedes benz C111 in pa porsche 911 turbo...

Lep primerek....

lp
Slika
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

jakob28 napisal/-a:
Mercedes Benz kombi s kompletno pustolovsko opremo
Tega sem tudi jaz imel...bil je še gasilski in rešilec....
Daljinec je pri tem sploh ultra =D> .
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Uspelo urediti stvar. S tem, da je bil kabel še največji problem. Tudi v Conradu, Mibo modeli in še kar nekaj trgovin z električnim materialom ga namreč nisem dobil. Potem sem pa staknil v eni trgovini kabel, kateri se uporablja za montažo alarmin naprav. Sicer je malenkost debelejši (zaradi kovinskega zaščitne ovoja) in pa siv, ampak ok, za silo je. :D

Sedaj pa še eno vprašanje: avtiček uporablja D baterije (ta debele okrogle) in ker mi je brez veze kupovat te stvari, sem malce gledal za pretvorniki iz AA baterije na D, kateri so skoraj zastonj.
Zanima pa me sledeče: D baterije imajo napetost 1,5V, AA pa 1,2V. A bo stvar vseeno sprejemljivo delovala? Kapaciteta kot sem gledal naj ne bi bila problem.
Rafter
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 07 Jan 2005, 19:44
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rafter »

Sicer vidim, da si eres začetnik, zato:
- vsi (najpogosteje uporabljani in prodajani) BATERIJSKI vložki (D,C,subC,AA,AAA) imajo nazivno napetost 1,5V
- vsi akumulatorčki (NiMH...) v istih "velikostih (D,C,subC,AA,AAA) imajo nazivno napetost 1,2 V

Za tvojo uporabo ni razlike.

Ne vem, zakaj ne bi kupil dveh (ali treh) D baterij? Držijo izjemno dolgo.
----------------------
+386 41 757-257, +386 40 757-257
[email protected]
www.raftingnamuri.com
----------------------
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Rafter napisal/-a:Sicer vidim, da si eres začetnik, zato:
- vsi (najpogosteje uporabljani in prodajani) BATERIJSKI vložki (D,C,subC,AA,AAA) imajo nazivno napetost 1,5V
- vsi akumulatorčki (NiMH...) v istih "velikostih (D,C,subC,AA,AAA) imajo nazivno napetost 1,2 V

Za tvojo uporabo ni razlike.

Ne vem, zakaj ne bi kupil dveh (ali treh) D baterij? Držijo izjemno dolgo.
Hvala za razlago. Sedaj mi je malo bolj jasno.
Zakaj ne D? Sicer imam sedaj 2, vendar imam precejšnje število AA za polnit in mi je precej ceneje uporabit le te, poleg tega bodo šle še v prenosni sesalec, kateri pa kar cuza baterije. Poleg tega so tile pretvorniki zastonj. 6 USD za 6 kosov, ravno toliko kot jih rabim.
Uporabniški avatar
tezo.x5x
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 23 Apr 2009, 13:20
Kraj: Zg.Brnik

Odgovor Napisal/-a tezo.x5x »

lahko bi tudi UTP kabel dal.Ta je za internet in je 8 žilni
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

UTP je verjetno pretrd.

Zakaj ne AA namesto D? Če so AA tokovno dovolj zmogljive, potem lahko - sicer je pa to problem. D celice dajo od sebe bistveno višji tok (če primerjamo seveda neke povprečne celice - AA za velike tokove obstajajo).

Lp, Grega
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Motor (motorček) v tem avtu ne porabi toliko toka, da bi bile AA tokovno preobremenjene.
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
jurevrb
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 24 Maj 2009, 12:36
Kraj: lasko

Odgovor Napisal/-a jurevrb »

Jaz ti iz svojega znanja povem, da če je dosti dolg kabe, ga na pokvarjenem delu odrežeš in potem imas se vseeno original stvarco.

Kmalu pa ga bos lahko dal registrirat pod oldtimerja. še registracija bo ceneje. :D HEC.
////JURE////
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

mucek napisal/-a:UTP je verjetno pretrd.

Zakaj ne AA namesto D? Če so AA tokovno dovolj zmogljive, potem lahko - sicer je pa to problem. D celice dajo od sebe bistveno višji tok (če primerjamo seveda neke povprečne celice - AA za velike tokove obstajajo).

Lp, Grega
Jup, stvar normalno deluje. Namreč sem preizkusil te adapterje in avtiček normalno fura na AA baterije :).
danedani
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 05 Jun 2009, 12:45
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a danedani »

ta avto je za v vitrino. za furat si pa omisli kaj bolj sodobnega, po možnosti brez kabla.
Lp
Dani
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

danedani napisal/-a:ta avto je za v vitrino. za furat si pa omisli kaj bolj sodobnega, po možnosti brez kabla.
Hehe, drži.
Ima častno mesto v vitrini, zraven je pa enih 5 avtov na daljinca in 1 čoln. :lol:
Sicer pa malce gledam za Tamiyo TT-01. Ima kdo izkušnje s tem? Se morda prodaja kakšna dobro ohranjena rabljena? Predvsem mi je pa v oči padla nadgradnja od Golfa GTI. 8)
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

jakob28 napisal/-a:
Mercedes Benz kombi s kompletno pustolovsko opremo
Tega sem tudi jaz imel...bil je še gasilski in rešilec....obstajala pa sta še mercedes benz C111 in pa porsche 911 turbo...

Lep primerek....

lp
Tudi jaz sem imel oba 8) .
Odgovori

Vrni se na Elektronika