Rubrike brez moderatorjev

Kako priti med pisce člankov, vprašanja v zvezi s sodelovanjem, predstavitve in nominacije za nove kandidate

Se strinjate, da ULTRALJAT postane moderator letalskih tem, ki so doslej brez moderatorjev?

Glasovanje se je zaključilo dne 24 Mar 2009, 22:23

DA
93
89%
NE
11
11%
 
Skupaj glasov: 104

Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Rubrike brez moderatorjev

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Slabo mi postane, ko vidim, kako nekateri člani foruma namerno delajo zdraho po vseh mogočih temah. Najbolj hudo je v rubrikah, ki so žal brez moderatorjev.

Zaradi neprimernih vsebin, ta naš Forum, ki naj bi bil skupek zanimivega branja, izmenjavanja znanja in izkušenj, dviganja zanimanja za tehnično kulturo, tone v brezno, kamor ga vleče en velik kup umazanije......smeti....

Zato sem se odločil, da se ponudim za moderiranje letalskih tem, (za tiste brez moderatorjev, prepuščene same sebi) ki bi jih očistil smeti, ter sproti skrbel za nivo, dostojen foruma, ter da se mu povrne veljava izpred parih let.

Če se ne bo nekaj ukrenilo v tej smeri, bo bolje, da modelarji, ki se dobro poznamo med seboj, naredimo en drug forum, ki ga bomo koristno uporabili v pametne namene, novi člani pa bodo morali dokazati, da so vredni sprejema na forum.

Ampak, za enkrat poizkusimo z moderiranjem rubrik, za katere sedaj skrbi moderator: Noben. :lol: #-o


EDIT (16.marec, 2009): Zadeva je rešena, upam da vsem v prid.
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 16 Mar 2009, 09:40, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Se ne strinjam, da bi bil v vseh en moderator. :-?
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
MIGO
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 14 Feb 2009, 15:38
Kraj: novo mesto

Re: Rubrike brez moderatorjev

Odgovor Napisal/-a MIGO »

Ultralajt napisal/-a:Slabo mi postane, ko vidim, kako nekateri člani foruma namerno delajo zdraho po vseh mogočih temah. Najbolj hudo je v rubrikah, ki so žal brez moderatorjev.

Zaradi neprimernih vsebin, ta naš Forum, ki naj bi bil skupek zanimivega branja, izmenjavanja znanja in izkušenj, dviganja zanimanja za tehnično kulturo, tone v brezno, kamor ga vleče en velik kup umazanije......smeti....

Zato sem se odločil, da se ponudim za moderiranje letalskih tem, ki bi jih očistil smeti, ter sproti skrbel za nivo, dostojen foruma, ter da se mu povrne veljava izpred parih let.

če se ne bo nekaj ukrenilo v tej smeri, bo bolje, da modelarji, ki se dobro poznamo med seboj, naredimo en drug forum, ki ga bomo koristno uporabili v pametne namene, novi člani pa bodo morali dokazati, da so vredni sprejema na forum.

Ampak, za enkrat poizkusimo z moderiranjem rubrik, za katere sedaj skrbi moderator: Noben. :lol: #-o


Anketa bo aktivna 10 dni. Zanima me vaš glas.
Mitja
moj glas je da si prepameten vec kot izgledas . ne zameris Mitja
lp
Denis
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

SUKHOI napisal/-a:Se ne strinjam, da bi bil v vseh en moderator. :-?
Se javiš?

Bolje, akrkoli, kot pa sedaj, ko ni nihče.
MIGO
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 14 Feb 2009, 15:38
Kraj: novo mesto

Odgovor Napisal/-a MIGO »

se lahk malo posalim
na tvoj racun
lp
Denis
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Ja recimo za aerofotografijo.
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
MIGO
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 14 Feb 2009, 15:38
Kraj: novo mesto

Odgovor Napisal/-a MIGO »

Si ti slovenec ali samo tako izgledaš. :lol:
lp
Denis
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

A si resen?

Za odstrel... :x
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ultralajt napisal/-a:
SUKHOI napisal/-a:Se ne strinjam, da bi bil v vseh en moderator. :-?
Se javiš?

Bolje, akrkoli, kot pa sedaj, ko ni nihče.
Ja in kakšne zahteve so da postaneš moderator? Me je mikalo nekaj časa, da bi mogoče pa bil. Za smetišnico in metlo držati bi že bil vredu. :lol: :lol:

Mitja a se ti ne zdi da si preveč dela delaš ali ti zgleda sedaj res čas ostaja, ko ti je CNC zalavfal, čeprav si mi pravil da moraš še zmeraj na roke pilit.
Zadnjič spremenil shqwarch, dne 14 Mar 2009, 23:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
MIGO
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 14 Feb 2009, 15:38
Kraj: novo mesto

Odgovor Napisal/-a MIGO »

Mitja kani se toga
lp
Denis
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Mitja =D> =D> =D>

Upam, da se bodo supermoderatorji strinjali s tabo. Konec koncev pa boš opravljal njihovo delo.

Res ta forum je vse bolj podoben klepetalnici in nabijanju postov. Nekaj članov prav čaka, kje bo se pojavila nova tema, da bo pripisali kakšno traparijo oz. neumesno pripombo.
Tisto rdečo nit zanimivih tem izpred nekaj let pa počasi trgajo na vse konce.
Redke so teme pravim modelarskih gradenj in adaptacij. Vse več je poslikanih ARF sestavljank v smislu "glejte me kaj delam." Zelo malo pa realnih ugotovitev, kakšen je to model sploh.

Bom raje nehal, jutri bo treba na pisto.

Še enkrat Mitja, ti si res :car: :car:


Lp

Tomaž

P.S. Če boš rabil pomoč se Ti javim.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Migo mal se umiri.
Naj se pogovarjajo/mo tisti ki smo že dalj časa na forumu.
In tisti ki vemo/je kaj vse moderatorstvo zahteva...

Men je pravzaprav, vseeno kdo je moderator :-?
Naj bo tisti ki je izvoljen "od ljudstva" :wink:
Navsezadnje smo v demokratski republiki.
www.okarbon.eu
križnikm
Razpravljalec
Prispevkov: 163
Pridružen: 20 Feb 2006, 11:41
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a križnikm »

Pozdravljeni!

Mitja se strinjam s tabo! Vsako dnevno najmanj enkrat pregledam dogajanje na forumu in zadnje čase opažam da se dostikrat pojavlja samo ,,smetenje''.

Na vse uporabnike foruma apeliram, da nam naj bo forum vir informacij, ki jih lahko dobimo za naš prelep hobi modelarstvo in nekakšno prijetno druženje na temo modelarstva. ,,Gostilniško'' prepiranje pustimo pri miru ker ne sodi na forum, poleg tega pa takšno obnašanje na vse zadnje tudi izkazuje odraz spoštovanja do drugih oseb oziroma uporabnikov foruma.

Ker pa se zgoraj opisani primeri ne morejo drugače rešiti, obvezno potrebujemo moderatorje in to takšne, ki so zelo strogi in takšno vedenje uporabnikov kaznujejo z brisanje tem. Razmisliti o tem bi bilo treba tudi o dostopu takšnih ,,smetarjev'' do modelaskega foruma.
Delo moderatorjev tem spoštujem, vendar bi bilo dobro, da bi bili še bolj strogi in vsakršne ,vroče' odgovore na temo ali same teme brisali.

LP
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Re: Rubrike brez moderatorjev

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

MIGO napisal/-a:
Ultralajt napisal/-a:Slabo mi postane, ko vidim, kako nekateri člani foruma namerno delajo zdraho po vseh mogočih temah. Najbolj hudo je v rubrikah, ki so žal brez moderatorjev.

Zaradi neprimernih vsebin, ta naš Forum, ki naj bi bil skupek zanimivega branja, izmenjavanja znanja in izkušenj, dviganja zanimanja za tehnično kulturo, tone v brezno, kamor ga vleče en velik kup umazanije......smeti....

Zato sem se odločil, da se ponudim za moderiranje letalskih tem, ki bi jih očistil smeti, ter sproti skrbel za nivo, dostojen foruma, ter da se mu povrne veljava izpred parih let.

če se ne bo nekaj ukrenilo v tej smeri, bo bolje, da modelarji, ki se dobro poznamo med seboj, naredimo en drug forum, ki ga bomo koristno uporabili v pametne namene, novi člani pa bodo morali dokazati, da so vredni sprejema na forum.

Ampak, za enkrat poizkusimo z moderiranjem rubrik, za katere sedaj skrbi moderator: Noben. :lol: #-o


Anketa bo aktivna 10 dni. Zanima me vaš glas.
Mitja
moj glas je da si prepameten vec kot izgledas . ne zameris Mitja
Nemorem da nebi napisal da si totalen i***** :evil: :evil:
Človek se sam ponudi za urejanje rubrik brez moderatorja, da stvar naredi bolj pregledno ..briše kar ne spada zraven...recimo kak tvoj post.....
Ti mu pa napišeš da je prepameten
:evil: :evil:
Upam da te čiprej f****** z foruma, si popolnoma zaslužiš :evil: :evil:

P.s vikat ne mislim. čeprav se spodobi ni vredno,vsaj po tvojem obnašanju....
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6679
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Mitja jest sm 100% s tabo in da te smeti spraviš iz foruma!
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Mitja,

imaš vso podporo. Še več. Predlagam, da se ti dodeli tudi možnost blokiranja uporabnikov. Prvi primerki se že prijavljajo.

Miloš
Zadnjič spremenil Mipo, dne 15 Mar 2009, 08:06, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ultralajt, sem za :). Že tale tema je polna brezveznih šal. Takšne šale (kot so tudi v tej temi), kape in rokavice je potrebno neusmiljeno takoj zradirati, uporabnika pa opozoriti preko ZS.

LP G.
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a Fido »

Mitja, vem da boš svoje delo opravljal korektno in uspešno!! =D> =D> =D> Te podpiram.

Ti bo pa še kakšna dodatna pomoč prav prišla.

Lp!

Miha
Uporabniški avatar
Modlar
Tekmovalec
Prispevkov: 330
Pridružen: 02 Jun 2005, 19:50
Kraj: Koroška

Odgovor Napisal/-a Modlar »

Do tega trenutka smo 59 za in 4 so proti ,vi štirje bi bili očitno radi moderatorji ,imate vse možnosti #-o :wink:

LP Mare
Kdor visoko leta - daleč vidi.
[peugeot]
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 07 Dec 2004, 18:08
Kraj: Blejska Dobrava (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [peugeot] »

se strinjam, da Mitja prevzame funkcijo moderatorja :D

se pa javim, da pomagam cistiti zadeve v malih oglasih :evil:
http://ropret.net/
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Jaz se javim za aerofotografijo.
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Modlar napisal/-a:Do tega trenutka smo 59 za in 4 so proti ,vi štirje bi bili očitno radi moderatorji ,imate vse možnosti #-o :wink:

LP Mare


Pozdrav iz Čateža..

Marko> Tukaj te moram popraviti za en glas. Ker sem trenutno na dopustu in ne uporabljam prenosnika, sem zadevo malce spremljal prek mobitela.
Kar se anket tiče, se jih večinoma vzdržim. Tudi tokrat sem imel tak namen, saj me te zadeve kdo, kaj, komu ipd, ne zanimajo.
Med nalaganjem aplikacije (ki mimogrede traja kar dolgo) pa se mi je zgodilo, da sem med čakanjem pritisnil na tipko, ki je Mitji prisolila negativni glas.
Torej so trenutno trije proti, mene pa lahko štejete med ostale člane ali pa ignorirate.

Mitja> Glede na tvoj čas, ki ti ga non-stop primankuje, pa lahko zadevo bolje izkoristiš, če postaneš moderator ene teme, kjer boš lahko prikazoval svoje izdelke in svoje znanje po mili volji. Zgolj predlog.
Ostale iztrebke pa preprosto ignoriraj, saj nima smisla uničevati živcev v današnjem času, ko jih imamo že tako ali tako čisto na koncu.

P.S.: Tole sem pisal pol ure zihr.. :)

LP Sandi
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Moje mnenje je, da bi morala vsaka tema imeti vsaj enega moderatorja in če ta ne opravlja "dolžnosti" se ga zamenja.
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Že lepo, da se nekdo javlja za moderatorja, a vseeno je en človek premalo za toliko oddelkov, ki so brez moderatorja.

Bolj smiselno bi bilo povprašati več pismenih, civiliziranih osebkov, ki so veliko na forumu, če bi bili pripravljeni opravljat delo moderatorja.

Ne da bi imel kaj proti temu, da avtor teme postane moderator, ampak ponavadi je tko, da če si človek naloži preveč dela, le to, trpi.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Takole fantje in dekleta!
Uspelo je! Gremo delat!
Hvala vsem za podporo!
Hvala Sašotu, ki je uredil, da lahko moderiram nekatere rubrike.

Sedaj pa na delo!

Za "zajtrk" sem očistil temo o Gupiju 2. Seveda so humorni odgovori forumašev na MIGOve poste tudi pobrisani, ker potem sami zase niso imeli več svojega namena. Sem se pa pri parih do solz nasmejal!

V bodoče, pa bom grobe kršitelje forumskih pravil opozoril na kršitev najprej preko ZS-ja in jih prosil, da popravijo svoj post.
Predvsem bom strog pri postih kjer bo jasno vidno, da gre za (zlo)namerno nagajanje.
Če popravek v nekem normalnem času ne bo narejen ali post spremenjen v človeku prijaznejšo obliko, ga bom uredil po svoje. Z brisanjem neprimerne vsebine ali celote.

S kršitelji se ne nameravam pregovarjati prek ZS ja, razen, da jim bom poslal prvo prošnjo za popravek.

Ker poznam ogromno ljudi s foruma, bom tudi vedel, kdaj gre le za nedolžen hec med prijatelji, ki se morda ostalim, ki ne vedo podrobnosti in bom take zadeve spregledal.

Želim si več humorja in pa tudi strokovnosti in zanimivih stvari, ter seveda manj postov, ki so me spravili do ultimata: "Ali se spet umaknem, ali pa prevzamem odgovornost in začnemo čistiti forum!


LP Mitja
Odgovori

Vrni se na Portal modelarji.com team