Obvestilo vsem moderatorjem!

Kako priti med pisce člankov, vprašanja v zvezi s sodelovanjem, predstavitve in nominacije za nove kandidate
Odgovori
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a mihah »

Da bi bilo vsem malo lažje, tako uporabnikom in moderatorjem bi pojasnil naslednje.

K moderatorskim opravilom se smatra:

- Skrbenje za red in urejenost ter preglednost tematike.
Najpomembnejše teme naj bodo prilepljene - "sticky"
Tematike naj bodo zgoščene, uporabnikom dajte vedeti (preko osebnih spooročil) kje se že kaj nahaja kar potrebujejo.

- S "problematičnimi" uporabniki in tudi sicer poskušajte debatirati preko osebnih sporočil, noben noče nekih dvogovorov izven teme brati preko javne debate.
Če pride do resnih problemov, me o tem še pravočasno osebno obvestite!

- sami poskušajte zanimirati ostale, da bo tematika "živela"

Splošno:

- povsod je zaželjena ADSL/kabel ali vsaj ISDN povezava na sv. splet.
Preverjajte svoj oddelek minimalno 2 x tedensko, zaželjeno pa je vsaj dnevno.

- Na recimo dva, tri tedne napišite malce širši prispevek (pol do ene strani recimo) za v pomoč/nasvet/trik , ki ga kasneje takšnega ali pa dopolnjenega objavite na strani - portalu. Lahko tudi reportažica, skratka nekaj takega, na kar se bo lahko res debatiralo in bo zanimivo/poučno...


Izguba naslova moderatorja

- zanemarjanje oz pomanjkanje časa (prosim, obvestite me pravočasno)
- nezrelo, prestrogo obnašanje (brisanje velike količine sporočil, ipd)
- če od vas ni niti piškave fige (kakšen mesečni daljši prispevek pa le ne bi škodil).


Že na samem začetku pa bi bilo dobro, da se predstavite. Zadosti bo na kratko opisati, kako ste "zašli" v hobi, prve izkušnje in prigode, vaše reference - bodisi so to uspehi na tekmah, organizatorstvo, ipd.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Zunanji in notranji pazovalci - v navezi z moderatorji

Odgovor Napisal/-a mihah »

Modelarski spletni svet raste preko meja naše domišljije.

Modelarji delamo res marsikaj. In včasih se na tujih spletnih straneh najde marsikaj zanimivega.

Še najhuje je, ko človek nekaj najde, potem pa ko hoče tisto poiskat nazaj, tega ne najde več!

Forum naj bi se "razvijal" tako interno, kot tudi na ven. Se pravi, poskušajmo drug drugemu pomagati tako, da bomo na tem mestu hkrati izvedeli, kaj se dogaja pri nas, kaj pa drugje.

Dandanes nekateri izmed nas v zimskem času ob pomanjkanju dogajanja (kaj se bo tu kaj delalo) razen po delavnica in druženju po klubih iščemo na spletu mnogo bolj. Ampak za to gre čas.

Poskusimo si drug drugemu olajšati "potrebo po radovednosti", in naredimo res ta portal bolj ali manj eno mesto za zbirališče informacij!

Torej karkoli najdete zanimivega po tujini, hopa link, v primerno tematiko, potem kasneje pa se že lahko popravi post ("editira") in lahko dopiše kratek komentar, v čem osebno vidimo zanimivost. Da ne bomo ostali gledali, kot :o in si mislili svoje ...


Prav tako pa morajo moderatorji biti "relativno na tekočem". Potrudili se bodo na nekaj mesecev, mogoče sezono (odvisno od količine pogovorov), da bodo takestvari na vsake toliko časa skupaj zbrali in naredili nek samosvoj INFO "sticky".

Recimo primer F5J INFO:

Poglejte Rokov (Rock, moderator na F3B,F3J in F5J) post na koncu. Temu se reče moderiranje!

http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.php?t=2738
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ponovno pozivam in vabim bodoče moderatorje v vseh tematikah, ki še niso osebno moderirane, da se mi javijo.

Uspešno sprejeti kandidati prejmete tudi majhno darilce :) :whistle: :xmas:
www.lipo.si
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re:

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

mihah napisal/-a:Ponovno pozivam in vabim bodoče moderatorje v vseh tematikah, ki še niso osebno moderirane, da se mi javijo.

Uspešno sprejeti kandidati prejmete tudi majhno darilce :) :whistle: :xmas:
Kako je z zamenjavo neaktivnih moderatorjev na forumu jadralni modeli in letenje na pobočju? Eden izmed moderatorjev je podal zadnji prispevek leta 2007.
Sam se javljam na pozicijo za moderiranje. Če sam nisem zadovoljiv kandidat naj se predlaga nekoga drugega.

Potrebno bi bilo narediti tudi komplet revizijo foruma, kateri moderatorji so še aktivni in opravljajo svoje delo.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pisaneli glede enega drugega oddelka sem sam izpostavil isto problematiko(odsotnost moderatorjev člani ki "smetijo" s pridom izkoriščajo), ravno tako pripravljen prevzeti vse skupaj...
Prvi zs je bil 11.feb do sredine marca je bilo vsak teden odgovor ni časa, sedaj pa sploh ne sprašujem več..

Mi je grozno gledat kako propada, se tolažim da sem naredil oz delam maksimalno kar se da za izboljšanje tega oddelka...

Smo pač mali uporabniki in če ni višje interesa je pač tako, čolniček ki ga nosijo tokovi..

Tako da srečno..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

mihec87 napisal/-a:Pisaneli glede enega drugega oddelka sem sam izpostavil isto problematiko(odsotnost moderatorjev člani ki "smetijo" s pridom izkoriščajo), ravno tako pripravljen prevzeti vse skupaj...
Prvi zs je bil 11.feb do sredine marca je bilo vsak teden odgovor ni časa, sedaj pa sploh ne sprašujem več..
No, ti si vsaj dobil odgovor. Jaz še tega ne.

Žalostno se mi zdi, da uporabniki želijo izboljšati in pripomoči k preglednosti foruma pa naletijo na prazna ušesa.
Na tem forumu pogrešam aktivno sodelovanje administratorja. Veliko stvari bi se dalo rešiti v korist uporabnikov.
Zadnjič spremenil Pisaneli, dne 13 Apr 2012, 21:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pisaneli napisal/-a:
mihec87 napisal/-a:Pisaneli glede enega drugega oddelka sem sam izpostavil isto problematiko(odsotnost moderatorjev člani ki "smetijo" s pridom izkoriščajo), ravno tako pripravljen prevzeti vse skupaj...
Prvi zs je bil 11.feb do sredine marca je bilo vsak teden odgovor ni časa, sedaj pa sploh ne sprašujem več..
No, ti si vsaj dobil odgovor. Jaz še tega ne.

Žalostno se mi zdi, da uporabniki želijo izboljšati in pripomoči k preglednosti foruma pa naletijo na prazna ušesa.
Na tem forumu pogrešam aktivno sodelovanje administratorja. Veliko stvari bi se dalo rešiti v korist uporabnikov.

Ne vem kaj je admin misli s temle?
saso napisal/-a:Gremo jokat.... Ko je pa treba kaj narediti pa nikjer nobenega
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

To mislim da je odgovor iz teme o spremembi oblike foruma (za katero da še vedno večina misli da na slabše :D)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a brejker »

Sekcija dinamičnega jadranja [-o<
viewtopic.php?f=61&t=73834

Zelo pa pogrešam, da bi moderatorji spisali kak članek (v čolnarski sekciji)
www.okarbon.eu
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Namen moderatorja je bolj urejanje kot pa pisanje člankov(seveda je dobrodošlo oz ni prepovedano)...Lahko pa članek napiše gdorkoli želi..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

brejker napisal/-a:Sekcija dinamičnega jadranja [-o<
viewtopic.php?f=61&t=73834

Zelo pa pogrešam, da bi moderatorji spisali kak članek (v čolnarski sekciji)
Odkar sem prevzel nalogo Moderatorja veliko večino časa, ki ga preživim na forumu porabim za urejanje foruma, nepreglednih podforumov in seveda za pojasnila posameznikom, da se svet ni zarotil proti njim.
Da bi ob tem napisal konstruktivne teme, katere sem načrtoval bi bila to že tretja služba.
Verjetno je tako z večino aktivnih moderatorjev.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Phoinix napisal/-a:
brejker napisal/-a:Sekcija dinamičnega jadranja [-o<
viewtopic.php?f=61&t=73834

Zelo pa pogrešam, da bi moderatorji spisali kak članek (v čolnarski sekciji)
Odkar sem prevzel nalogo Moderatorja veliko večino časa, ki ga preživim na forumu porabim za urejanje foruma, nepreglednih podforumov in seveda za pojasnila posameznikom, da se svet ni zarotil proti njim.
Da bi ob tem napisal konstruktivne teme, katere sem načrtoval bi bila to že tretja služba.
Verjetno je tako z večino aktivnih moderatorjev.
Zato je pa smiselno povabiti k sodelavanju modelarje, ki želijo prispevati k preglednosti foruma. Prav tako redno menjavanje tistih, ki niso aktivni.
Nekako ne raumem, da recimo uporabniki želimo izboljšati forum, pomagati pa naletimo na gluha ušesa.
Živimo v času kjer se daje povdarek na skupnost, timsko delo vendar tukaj tega ni.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a brejker »

Meni se zdi zanimivo, da ko se spomnim nekaj časa nazaj je nekdo izrazil željo po Multirotor sekciji. Povedal, da je kategorija zanimiva in da se zanima za to zvrst modelarstva ne malo modelarjev. Ni minilo verjetno mesec dni ko je bila sekcija odprta in sedaj vse štima.
Dinamično jadranje zahteva malo drugačne vrline kot so komplet gyrotov in motorjev. Tukaj je gradnja, rekreacija/hribolazenje, in navsezadnje hitrosti jadralnega modela ki presegajo 200Km/h(Naj opomnim, da je svetovni rekord v DS kategoriji 800+Km/h). Če argumente primerjam z multirotor sekcijo :-k

p.s. Multirotor modela se ne bi branil. Ne razumet kot, da mi niso všeč. Imajo svojo sekcijo in prav je tako.
www.okarbon.eu
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Obvestilo vsem moderatorjem!

Odgovor Napisal/-a Krist »

brejker napisal/-a:Meni se zdi zanimivo, da ko se spomnim nekaj časa nazaj je nekdo izrazil željo po Multirotor sekciji. Povedal, da je kategorija zanimiva in da se zanima za to zvrst modelarstva ne malo modelarjev. Ni minilo verjetno mesec dni ko je bila sekcija odprta in sedaj vse štima.
Dinamično jadranje zahteva malo drugačne vrline kot so komplet gyrotov in motorjev. Tukaj je gradnja, rekreacija/hribolazenje, in navsezadnje hitrosti jadralnega modela ki presegajo 200Km/h(Naj opomnim, da je svetovni rekord v DS kategoriji 800+Km/h). Če argumente primerjam z multirotor sekcijo :-k

p.s. Multirotor modela se ne bi branil. Ne razumet kot, da mi niso všeč. Imajo svojo sekcijo in prav je tako.
Važno je, komu pišeš... In ne v kateri del foruma.
Multirotorji so se v parih letih konkretno izpopolnili in postali popularni med modelarji. Kdor ima doma heli model, je velika verjetnost, da ima ali pa razmišlja o multirotorjih. Poceni komponente so omogočile popularizacijo teh modelov.

DS načina letenja je pri nas malo, z novim oddelkom bi mogoče tudi to zaživelo, ni pa nujno.

Če smo fer, si potem zasluži aerozaprega svoj oddelek.

P.S.: Želje pošljite adminu in Mihi Holcu. Lahko pa tudi sam kontaktiram admina, ker sem v kontaktu z njim glede malih oglasov.
Odgovori

Vrni se na Portal modelarji.com team